PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490479}

Rango

6,8 53 326
ocen
6,8 10 1 53326
6,4 16
ocen krytyków
Rango
powrót do forum filmu Rango

Wątki

ocenił(a) film na 7

Jakie wątki z innych filmów znaleźliście? Ja na przykład dopatrzyłem się porównania z
"Piratów" kiedy Rango jest przenoszony przez te zwierzaczki. Czy komuś nie przypomina to
pewnej sceny z Krańca Świata?

użytkownik usunięty
banderasek

Nie tylko do Piratów z Karaibów nawiązał reżyser. Można było się dopatrzeć Arizona Dream w początkowych scenach filmu (nomen omen, oryginał również z Deppem). Nikt na pewno nie pominąłby Czasu Apokalipsy, Coppoli w scenie nalotu kretów. Także Sergio Leone i jego sztandarowy aktor znaleźli sie w pastiszu spaghetti westernu, nawiązań co nie miara niektóre, obejrzawszy film jeden raz, ciężko wychwycić, jak choćby myśliwiec z Gwiezdnych Wojen :P

las vegas parano

poema

o tak :)

ocenił(a) film na 8
poema

o właśnie Las Vegas PArano zaraz na początku :) a myślałam, że myśliwiec z Gwiezdnych Wojen tylko ja widziałam :)

ocenił(a) film na 8
poema

Las Vegas Parano :) najbardziej dobitnie :)

Zabawnie to wygląda, kiedy ktoś używa mądrych słów, których nie rozumie. Niemniej same nawiązania nieźle wyłapane.

ocenił(a) film na 9
banderasek

Znalazłam też tycie nawiązanie do Don Juana De Marco, kiedy Rango na samym początku filmu mówi, że możemy zostać kim tylko zechcemy i wspomina o byciu "najwspanialszym kochankiem" czy coś takiego. W dodatku mówił to trochę głosem i akcentem Don Juana, dlatego mi się tak skojarzyło.

ocenił(a) film na 5
banderasek

bardzo dużo jest motywów z innych filmów, te co w tej chwili siedzą mi w głowie to:
- piraci z karaibów 3
- gliniarz z beverly hills 2 (chodzi o ślady na butach)
- no i westerny.

użytkownik usunięty
banderasek

Jak Rango prosi o wodę (HAHAHAHAH!!!WODĘĘĘ!my tu pijemy kaktusówkę!) w Saloon'ie - Powrót do przyszlości, chyba trzecia część (ta z dzikim zachodem, uwielbiam BTTF, ale zawsze mi się mylą 2 ostatnie części) jak Marty wchodzi do Saloon'u i prosi o wodę (chyba z lodem), a barman na to, że niech pójdzie do konia, z koryta skosztuje, i wszyscy szyderczy śmiech, czy jakoś tak. :D Potem mówi tekst tego największego zabijaki z BTTF, o zabijaniu przed śniadaniem.Choć pewnie i twórcy powrotu zaczerpnęli to z jakiegoś westernu. Ten film jest caly w nawiązaniach i to jest w nim piękne.
Scena z potrąceniem cudowna;)

ocenił(a) film na 9
banderasek

Fani piratów z Karaibów rozpoznają też w pewnością motyw 1 kuli, jaki się tu pojawia ;)
Ogólnie, film chyba skrojony był pod Deppa.

ocenił(a) film na 7
banderasek

No władca pierścieni jakby na to nie patrzeć ;)

ocenił(a) film na 9
banderasek

- atak szczurów (czy co to tam w tej chmarze było) na baniak z wodą przy "Valkirii" Wagnera: żywcem "Czas Apokalipsy " :-)
- w tej samej scenie walka ekipy Rango z "lotnictwem" szczurów i ich rozbijanie się w kanionie o skały: oczywiście Gwiezdne Wojny
- finał tejże walki: w którymś Mad Max-ie było z tego co wiem coś podobnego, z tym tylko że dwie ekipy walczyły o ostatnie zapasy paliwa, z takim samym finałem
- ryba Rango to jak nic Arizona dream, ale to już wcześniej zdaje się zauważono

ocenił(a) film na 10
zmechu

Truposz. Jak Rango czeka na spotkanie z burmistrzem.

ocenił(a) film na 9
vampiros

z filmu Next
jak przeskakuje nad nimi ta butla wody :)

a bajka rewelacja :D śmiechowa!

lotus_85

w pierwszej części Transformers też była bardzo podobna scena, kiedy walczyli już w tym mieście, a co do filmu naprawdę fajna

ocenił(a) film na 5
banderasek

przecież jest już taki sam temat..

ocenił(a) film na 5
banderasek

Duch Zachodu to przecież Eastwood - nie powiem z którego filmu, bo za mało oglądałem jeszcze westernów - ale zarówno głos jak i mimika absolutnie mistrzowsko podrobione (aż nie mogłem uwierzyć że to nie oryginał). Jeśli istnieje polska wersja to oczywiście nie da się tam tego wyłapać...

ocenił(a) film na 7
banderasek

Arizona Dream, Las Vegas Parano, Władca Pierścieni, Piraci z Karaibób, Ed Wood, Dead Man i sporo westernów

ocenił(a) film na 8
athaiya_matsumoto

Ej a kogo Wam przypomina ta mała dziewczynka ryjówka z czarnymi wystającymi oczkami? bo kogoś mi przypomina ale nie mogę skojarzyć kogo.

ocenił(a) film na 8
banderasek

"W samo południe" oraz postać Ducha Zachodu o wyglądzie Clinta Eastwood-a :D. Przegenialna bajka. Mnóstwo nawiązań do westernów na których się wychowywałem. Sama muza do pojedynku Rango z wężem to chyba właśnie z filmu który podałem na początku. Kultowa:). Ryjówka zaś to niby postać mormońska lub żydowska :D (stawiałbym raczej na Mormonów bo dużo ich tam na Zachodzie).

McSpawn

To dziewczynka z Prawdziwego męstwa. Wydaje mi się tak strasznie podobna, że aż nie wiem jak oni to zrobili :P

ocenił(a) film na 8
rob006

Po wnikliwym oglądnięciu stwierdziłem, że możesz mieć rację :). Świetne:).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones