PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9072}

Raport Pelikana

The Pelican Brief
7,2 59 604
oceny
7,2 10 1 59604
5,9 9
ocen krytyków
Raport Pelikana
powrót do forum filmu Raport Pelikana

Film jest nudny, za długi oraz wiele spraw jest innych niż w książce. Dla mnie to profanacja książki.
książka: 9/10
film: 5/10

lukib7

Niestety nikt jeszcze nie zrobił filmu lepszego od książki.

ocenił(a) film na 6
cav_filmaniak

i tu się mylisz, chociażby przeminęło z wiatrem

niebezpiecznygroszek

hahaha, dobre sobie, uśmiałam się jak norka... ;p proszę cię, przy całym moim szacunku do Fleminga, Gable'a i McDaniel, o Selznicku nie wspominając, nie próbuj wmawiać ludziom, że produkcja pod publiczkę typowa dla Hollywood była lepsza od książki Mitchell

nic nie przebije tej książki, jak do tej pory żaden romans nie przebił "przeminęło z wiatrem", a ekranizacja owszem była dobra, ale twierdzenie, że przebiła książkę jest po prostu śmieszne ;p

ocenił(a) film na 6
tolerancja91

wybacz, ale opisy sukienek itp nigdy mnie nie interesowały; nie przebrnęłam przez książkę a naprawdę lubię czytać książki; po za tym nie jest to tylko moja opinia, znam wiele osób, które podziela moje zdanie; książka po prostu momentami nudnawa

lukib7

Nie da się ukryć, że książka lepsza, ale mnie się ten film bardzo podoba, mimo, że jest dość "prosto" zrobiony.

ocenił(a) film na 6
lukib7

zgadzam się z Tobą w 100 procentach :) przeczytałem Firme, Wspólnika i Raport- nie wiem co dalej przeczytać Grishama, pomóźcie :)

ocenił(a) film na 8
zgredziu86

Najlepiej nic. Serio. Ja właśnie po przeczytaniu 4 książek stwierdziłem, że jego "dzieła" to typowe cliché... może lepiej zachować dobre wspomnienia? :o)

zgredziu86

co Ty mówisz. Znakomity pisarz. Polecam chociażby KLIENT - film również sporo gorszy od książki - bądź APELACJĘ. Wg. mnie fantastyczne pozycje. Co do filmu. Gdybym nie przeczytał książki, to pewnie bardzo by mi się podobał. A tak - 6.5.
Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale w temacie opinii cav_filmaniaka, że nikt nie zrobił filmu lepszego od książki, zgłoszę veto. Weźmy chociażby sympatyczny obyczaj Pod Słońcem Toskanii - film całkiem niezły, zaś książka - szkoda słów. Z bardziej znanych pozycji uważam ( z ogromnym szacunkiem dla mistrza KINGA ), że film "Skazani na......" jest sporo lepszy, od, bądź co bądź, wyśmienitej opowieści.

ocenił(a) film na 9
maciek_baranowski

Ja książki nie czytałam, ale chyba to zrobię skoro tak ją rekomendujecie:) A film mi się podobał, nieźle trzyma w napięciu, dawno się tak nie bałam.

zgredziu86

wspólnik - zajebiste, obrońca ulicy, rainmaker... tylko na jednej sie zawiodlam, a praiwe calosc przeczytalam jego serii

ocenił(a) film na 5
linka007

film średni mnie niestety nie trzymał w napięciu. Według mnie jeden z gorszych filmów Danzela Washigtona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones