PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=337625}

Reguła - WΔZ

W Delta Z
6,2 4 009
ocen
6,2 10 1 4009
5,5 2
oceny krytyków
Reguła WΔZ
powrót do forum filmu Reguła - WΔZ

bardzo dobra muzyka która potęguje mroczny klimat.W odróżnieniu od Piły która była zrobiona troche teledyskowo, nastawiona na akcję to Waz jest bardziej psychologiczny i z przesłaniem,po obejrzeniu filmu sami zastanawiamy się jak byśmy postąpili w podobnej sytuacji,czy jesteśmy zdolni do poświęceń dla drugiej osoby i gdzie jest ta granica?

aronn

podobienstwo do pily? ja nie widze zadnego
fabula zupelnie inna

madame_figaro

A ja widzę podobieństwa tak samo jak autor tematu. Zemsta w formie tortur, które niekoniecznie muszą prowadzić do śmierci. Inna fabuła? Tak to prawda, bo robienie identycznych filmów jest głupotą. Ale można zauważyć parę istotnych podobieństw.

ocenił(a) film na 5
vbazyl

Żadnego podobieństwa.
Chyba nie zrozumieliście teorii którą wygłosił doktorek ,proponowałbym jeszcze raz analizę tego filmu .

Tibn

całkiem niezły, co prawda nie miałam koszmarów, czyli nie oddziałuje za bardzo na psychikę ;), ale tak, czy miłość isnieje, ja osobiście chciałabym wierzyć że potencjalnie tak, jednak z psychologicznego pkt widzenia altruizmu nie ma, a czy miłość nie wynika z altruizmu, ktoś mądry kiedyś mi powiedział, że "miłość to taka chemiczna obsesja altruizm, jeśli kogoś kochasz, tzn. że chcesz się spełnić w dawaniu", to nie relacja wzajemności, jeśli na nią liczysz to nie jest miłość. Zgodnie z tą teorią nasz detektyw faktycznie udowodnił że miłość istnieje :), nie obchodziło go czy ktoś go kocha czy nie, i ja sie tego będę trzymać. Potencja miłości we wrzechświecie :)
I przyznam się, że łezka mi sie w oku zakręciła, jak Danny padł mu potem do stóp, ech...

Troche się rozpisałam nie na temat filmu właściwie, ale co tam ...;)

vbazyl

"Zemsta w formie tortur" - nie wiem, czy wiesz ale w Pile nikt nie zginął z zemsty (może trochę Cecil ale i tutaj był inny powód).

Pozdrawiam.

Kozii512

widzialem wszystkie czesci pily i nie widze najmniejszego podobienstwa do tego filmu. fabula, moral,
torortury sa zupelnie inne niz w pile.
film jest rewelacyjny, polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones