7,0 3 207
ocen
7,0 10 1 3207
2 975
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":287740,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Renaissance-2006-287740/tv","text":"W TV"}]}
Renaissance
powrót do forum filmu Renaissance
  • Samas ocenił(a) ten film na: 8

Zna ktoś inne filmy w podobnym klimacie lub inne dobre,ambitne animacje?Prosze o tytuły.Z góry dzięki.

• paulinastarega ocenił(a) ten film na: 10

Samas techniką podobne troche sin city jak pewnie juz sie dowiedziales.nie słyszałam o innych tego rodzaju animacjach.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

Samas tą samą techniką i dla mnie lepszy "a scanner darkly"

• budzik_ ocenił(a) ten film na: 9

Mylisz się całkowicie. Technika jest zuepłnie inna. Scanner Darkly to film nakręcony z żywymi aktorami, który później żmudnie obrabiany był przez grafików aby uzyskać wektorowy look.
    Z kolei Renaissance to film całkowicie animowany w 3d i zarzuconymi odpowiedniemi shaderami i cieniowaniem żeby nadać klimat czarno-białej produkcji.
    Produkcją podobną w technice wykonania do Renaissance jest np "Film Noir"

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

budzik_ mozliwe zasugerowalem sie obsada, która byla jednak odzworawana tylko w sesji motion capture a pozniej nałożono animacje
    pzdr

• tobaj33 ocenił(a) ten film na: 8

budzik_ Porównanie do Sin City również nie jest właściwe jeśli chodzi o technikię wykonania filmu. Tam też grali prawdziwi aktorzy, a potem na całość nałożono efekt komiksu. Fabuła i atmosfera Renaissance przypomina mi trochę Max Payne (2008). Co prawda nie jest to film animowany i został nakręcony później. Zatem twórcy Renaissance nie mogli się na nim wzorować, chyba że zainspirowali się tym samym czym twórcy filmu Max Payne: grą Max Payne. Oglądałem oba filmy niedawno i widzę podobieństwa.

• Samas Podobny klimat? Czyli mroczna przyszlosc, wladza korporacji, samotny bohater itp?
    Blade Runner
    Johny Mnemonic
    Equilibrium
    Aeon Flux
    eXistenZ
    Avalon
    Matrix
    Robocop
    Impostor
    Dark City

i wiele innych ;)

• Samas Jako animację polecam Mary and Max - dramat, nawet melodramat, ale przepełniony cynizmem i zdystansowanym spojrzeniem na rzeczywistość;)

• Samas Ambitna i dobra animacja- 'Persepolis', serdecznie polecam.

• ulalaa ocenił(a) ten film na: 7

Samas Metropia, wizja przyszłości w klimatach Kafki, dobre.

• Samas Dla mnie dobre animacje to:
    Walc z Baszirem
    Przez ciemne zwierciadło

• mikiomnikron ocenił(a) ten film na: 6

Samas Heavy Metal i American Pop z 1981

• Rinoa_Sin ocenił(a) ten film na: 6

mikiomnikron Ja dodaję Akirę. Wizualnie nie podobne, ale tematycznie powinno Ci się spodobać:)