PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9168}
6,7 1 305
ocen
6,7 10 1 1305
Rio Lobo
powrót do forum filmu Rio Lobo

Trochę wstyd

ocenił(a) film na 5

Howard Hawks nakręcił "Rio Bravo" jeszcze pod koniec lat 50. Powrócił do głównych motywów tego dzieła w "El Dorado" i wtedy nie straciło to świeżości, bowiem znalazło się miejsce na kilka oryginalnych pomysłów, a także nie zawiedli aktorzy. Tymczasem w "Rio Lobo" jest to już zwyczajnie irytujące. O ile pierwsza połowa filmu jest naprawdę dobra, to druga wydaje się być po prostu powtórką z "Rio Bravo". Oczywiście całość jest dynamiczna, dobrze wyreżyserowana i przyjemnie się to ogląda. Jednak zarówno muzyka jak i gra aktorska nie zachwycają. Szkoda, że Hawks nie chciał spróbować czegoś bardziej oryginalnego.

ocenił(a) film na 7
rzyczki

Podobało się mi "dziarskie" przedstawienie wojsk Południa, ale gra aktorska wielu postaci mogłaby być znacznie lepsza. Wayne ciągnie cały film. Nieźle zagrała też Jennifer O'Neill (Shasta), Jack Elam (Philips). Francuzik i Tuscarora bardzo sztywni i przez dużą część scen jacyś nienaturalni. Dialogi i sceny nie zapadają w pamięć.

Pierwsze pół godziny było dla mnie wręcz nudne, dopiero około połowy filmu wszystko zaczęło się poprawiać. Ale nie było żadnego napięcia ani oczekiwania. Scenariusz jest przeciętny i za bardzo niczym nie zaskakuje, nie prowokuje. Jedynie pospolitego ruszenia ludzi z miasteczka się nie spodziewałem. Niektóre ujęcia jakby robione na siłę. Muzyka ujdzie, ale nie stanowi zbytnio żadnego dopełnienia. Niby jest pewna dynamika, nie jest ani za spokojnie ani za szybko. Ale czegoś tam brakuje.

ocenił(a) film na 3
rzyczki

Naiwny i irytujący !!! - 3/10 !!!

Szpila_1308

są tacy, którzy nie zauważą dobrego filmu nawet gdy usiądzie im na twarzy.

ocenił(a) film na 5
rzyczki

Film z cyklu "zabijanie na wesoło".

rzyczki

niektórzy powinni miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones