PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9183}

Robin Hood: Książę złodziei

Robin Hood: Prince of Thieves
7,2 141 456
ocen
7,2 10 1 141456
6,3 18
ocen krytyków
Robin Hood: Książę złodziei
powrót do forum filmu Robin Hood: Książę złodziei

Amerykanie mają takie pojęcie o Robin Hoodzie , jak Czesi o wojnie secesyjnej.

ocenił(a) film na 7

Masz rację. Pamiętam tamten serial. Był magiczny. Miał niesamowitą atmosferę i nieziemską muzykę.

ocenił(a) film na 9
slawex1983

Clanad,w którym karierę zaczęła pani znana później jako Enya :)

ocenił(a) film na 9

Mi serial z Michaelem Preadem i film z Costnerem na równi mi się podobały

giovanni50

A co sądzisz o pełnometrażowym filmie z 1938 z Errolem Flynnem w roli głównej? Moim zdaniem właśnie ta wersja jest najlepsza. Flynn spisał się tam znacznie lepiej niż drętwy Costner.

ocenił(a) film na 9
Trojden

Nie wypowiadam się bo nie widziałem

giovanni50

To zobacz. Naprawdę warto. Dostał 3 Oscary, w pełni zasłużenie. To najlepsza adaptacja legendy o Robin Hoodzie.

ocenił(a) film na 7

Dobry komentarz. Ale realia średniowiecznej europy miały być tylko tłem dla typowej amerykańskiej komedii przygodowej. Komplet gwiazd, dużo efektów specjalnych, pogoni i bijatyk i to wszystko pozlepiane w całość w stylu hollywoodzkim ...

ocenił(a) film na 9
OmniModo

bo to jest film przygodowy

ocenił(a) film na 7
dominas_filmweb

No własnie, dlatego w swoim komentarzu "ostrzegam" , że to zwykła przygodówka i nie ma się co spodziewać realiów typowych dla filmów historyczno-kostiumowych.
Jednakże nawet film przygodowy może przybliżyć realia średniowiecznej europy , np. taki Robin Hood Ridley-a Scott-a i nie trzeba robić z tego czystego fantasy.

ocenił(a) film na 7

Ech, bez przesady. Serial z Michaelem Praedem był w porządku, no i był trochę dojrzalszy niż ten film. Taka typowo hollywoodzka produkcja, sporo poczucia humoru, piękny happy end i ładna muzyka. Aktorstwo też na poziomie wyższym niż przeciętny. Arcydzieło światowej kinematografii na miarę Kubricka to to nie jest, ale do bardzo kiepskich nie należy.

ocenił(a) film na 9
littlelotte52996

W pełni się zgadzam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones