PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9183}

Robin Hood: Książę złodziei

Robin Hood: Prince of Thieves
7,2 141 369
ocen
7,2 10 1 141369
6,3 18
ocen krytyków
Robin Hood: Książę złodziei

Robin z Locksley (Kevin Costner) wyruszył na krucjatę. Maur Azeem (Morgan Freeman) pomaga mu uciec z saraceńskiej niewoli. Wraz z nowym przyjacielem Robin wraca do Anglii, gdzie czekają na niego złe wieści. Ojciec został zamordowany, przepadły rodzinne dobra, król Ryszard Lwie Serce przebywa na wygnaniu, a władzę sprawuje jego największy wróg. Wędrując przez lasy Sherwood, Robin pada ofiarą rzezimieszków. Udaje mu się pokonać ich przywódcę. Poznając swoich prześladowców, przekonuje się, że są uczciwi. Dołącza do nich i zdobywa sławę szlachetnego rozbójnika.

Beta
opis użytkownika

XII wiek. Robin (Kevin Costner), uczestnik krucjat ucieka z więzienia i wraz ze swoim towarzyszem Azeemem (Morgan Freeman) wraca do Anglii. Na miejscu odkrywa, że jego posiadłość została doszczętnie zniszczona, a rządy w tych okolicach przejął chciwy szeryf z Nottingham (Alan Rickman). Robin, uznany za banitę poznaje grupę podobnych sobie straceńców, którzy ukrywają się w lesie. Namawia ich do przeciwstawienia się bezwzględnemu szeryfowi. Wkrótce Robin zyskuje sławę szlachetnego rozbójnika, który zabiera bogatym i daje biednym. Nie podoba się to Nottinghamowi, który pragnie zgładzić banitę. Kiedy porywa jego ukochaną, lady Marion (Mary Elizabeth Mastrantonio) i zmusza ją, by została jego żoną, Robin rusza do zamku, by wyrwać niewiastę z rąk szeryfa.

tyna0123
opis użytkownika

Robin z Locksley po sprzeczce z ojcem, przeciwnikiem wojen religijnych, wyrusza na wyprawę krzyżową i dostaje się do arabskiej niewoli. Życie ratuje mu Maur o imieniu Azeem. Obaj przedostają się do Anglii. Na miejscu okazuje się, że krajem rządzi okrutny szeryf z Nottingham, a król Ryszard Lwie Serce przebywa na krucjacie. Szeryf pragnie dla siebie korony, tyranizuje poddanych. Zamek Locksleyów został splądrowany i zniszczony, ojciec Robina zginął, a siepacze szeryfa zagarnęli jego rodzinne dobra. Prawo w Anglii nie istnieje, dlatego też Robin postanawia walczyć o sprawiedliwość bezprawnymi metodami. Wraz z Azeemem zaczyna nękać ludzi szeryfa. Dołączają do nich inni buntownicy. Robin staje na czele wyjętych spod prawa ludzi, których schronieniem są lasy Sherwood.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones