PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9183}

Robin Hood: Książę złodziei

Robin Hood: Prince of Thieves
7,2 141 450
ocen
7,2 10 1 141450
6,3 18
ocen krytyków
Robin Hood: Książę złodziei
powrót do forum filmu Robin Hood: Książę złodziei

Epokę Murzynów w filmach dotyczących średniowiecznej i starożytnej Europy otworzył własnie ten
film. No musieli tam gdzieś wcisnąć Murzyna, o inaczej by ich o dyskryminację posądzili. A potem już
z górki - chyba największym absurdem jest osadzenie w tytułowej roli "Julius Caesar" czarnoskórego
aktora.

Czy nie sądzicie, że to już przekracza nie tyle granice absurdu, to dobrego smaku? Nie chodzi, że mi
Murzyni przeszkadzają, wręcz przeciwnie wielu z nich to wybitni aktorzy jak np. Eddie Murphy czy
Samuel L. Jackson. Chodzi o to, że osadzając ich w rolach historycznych oszukują ludzi i robią z nich
kretynów.

ocenił(a) film na 5
Konrad992

Dokładnie, mogli zrobić świetny film, a jak dla mnie wyszedł przeciętny politycznie poprawny sensacyjniak. Liniowy, na oklepanych motywach. Nic ciekawego. Już nasz Janosik serialowy ma lepszy klimat niż to.

Konrad992

Popieram, kiedyś chciano by supermana grał WIll SMith, ale sam odmówił.

ocenił(a) film na 7
Konrad992

Tutaj jeszcze w miarę pasuje postać grana przez Freemana, logicznie ją uzasadnili. Ale co racja to racja, czasem murzynów wpycha się na siłę, na przykład w serialu "Biblia" przesadzili - jeden z aniołów i Samson są Murzynami, dalej nie oglądałem, ale nie zdziwiłbym się gdyby zrobili z któregoś apostoła Murzyna.

ocenił(a) film na 7
doliwaq

Przecież Jezus był czarnoskóry

doliwaq

W "Jesus Chris Superstar" są czarnoskórzy apostołowie. Ba, Judasz, w zasadzie najistotniejsza postać filmu, jest czarnoskóry.

ocenił(a) film na 4
betula_pendula

Tylko, że to był musical luźno nawiązujący do historii. Przeszłość mieszała się z teraźniejszością - autobus, spodnie dzwony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones