PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1460}
6,9 59 452
oceny
6,9 10 1 59452
7,6 19
ocen krytyków
RoboCop
powrót do forum filmu RoboCop

7/10

ocenił(a) film na 7

Po latach wróciłem do "Robocopa". Fajny film, ale dla porównania z "Pamięcią absolutną", która ma bardzo podobny klimat i nawet bad guy'a, którego też grał Ronny Cox, to jednak Robocop jest nieco słabszy i mniej krwawy. Troszkę ten film się postarzał i mam wrażenie, że dwójka była lepsza, ale niedługo ją też sobie przypomnę, trójkę również. Ale i tak daję solidne 7/10 za klimat, muzykę, strzelaniny i brutalność - głównie scena z rozstrzelaniem Murphy'ego albo scena z Antonowskim jak wylazł z tego kwasu co go rozpuścił i zaczął jęczeć.
Film odświeżyłem sobie na kasecie VHS wydanej przez Polmex, gdzie lektorem jest Lucjan Szołajski i czyta bardzo ostro a polski tytuł to "Robo-policjant".

ocenił(a) film na 10
Axel

No niestety, ząb czasu nadgryzł ten film. W sumie z "Pamięcią" też tak jest. Na dziś to są 2 epoki wstecz. Młodszy widz podejrzewam, że się totalnie nie odnajdzie. Nie wiem czy jest sens oceniać ten film współczesnymi standardami. To samo przecież stanie się za kilkanaście lat z dzisiejszymi hitami. Patrząc na rozwój efektów i kinematografii to może nawet szybciej. Zwłaszcza, że wielu dzisiejszym filmom brakuje takiej "duszy" i za to moim zdaniem Robo zasługuje na 10.

ocenił(a) film na 7
Grochu89

Ja "Pamięć absolutną" oceniam na 9/10 i jak dla mnie - nie postarzał się ten film. Ostatnio poleciłem ten tytuł też jednej młodszej osobie, która oglądała go 1szy raz i też ocena 9/10.
Natomiast "Robocop" no cóż, ja nie oceniam go dzisiejszymi standardami, ale po prostu lekko mi się znudził ten tytuł. Dwójkę niedawno oglądałem i też skomentowałem - chcesz poczytać to zapraszam pod forum tego filmu :)

ocenił(a) film na 9
Grochu89

I co z tego, że sie postarzały skoro są dużo lepsze niż odświeżone wersje i mają klimat.
Do starych oryginalnych wersji chce się wracać. Te nowe są na raz i już w trakcie oglądania chce się o
nich zapomnieć jak najszybciej, bo nie robią żadnego wrażenia i są właściwie stratą czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones