PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1460}
6,9 59 452
oceny
6,9 10 1 59452
7,6 19
ocen krytyków
RoboCop
powrót do forum filmu RoboCop

FW - 25.793 głosów, średnia 6,7- ocena o wiele za niska

użytkownik usunięty
Expendable91

7.5 to i tak za nisko 8.0 powinno być

ocenił(a) film na 10
Expendable91

To wynika z prostego faktu. Ludzie odbijają się od tego filmu, tak jak odbijają się od np. "Powrotu Mrocznego Rycerza" Millera.
Sam jako dzieciak lekko się naciąłem, ale już podskórnie wiedziałem, że nie warto skreślać Robocopa. Kiedy podchodzisz do niego, jak do zwykłego filmu akcji, licząc na maksymalne wybuchy, można się zawieść. Zwłaszcza jeśli zaczynało się od seriali animowanych.
No bo to nie jest zwykły film akcji, Vernhoeven zgrabnie upchnął tam krytykę mediów, korporacjonizmu, a nawet zdążył postawić pytanie, gdzie kończy się człowiek, a zaczyna maszyna. I te elementy, podlane ciężkim, zawiesistym sosem ostrej satyry sprawiły, że nie każdy strawi treść. Bo tu dobro tak nie do końca tryumfuje.

użytkownik usunięty
sosniak

zgadzam się RoboCop to coś więcej niż tylko film akcji

ocenił(a) film na 10
Expendable91

Ludzie nie wiedzą, co dobre - wiem często to powtarzam, ale inaczej powiedzieć się nie da.

Co do filmu, to przyznam, że troche przypominał mi Uniwersalnego żołnierza. Tam też zabito mundurowego, po czym przerobiono go na: pół człowieka - pół maszynę, który po pewnym czasie dociekał swej przeszłości i swego pochodzenia.

karoman4

mała wiadomość Terminator 2 i Uniwersalny żołnierz 1 były wyprodukowane przez tą samą firmę a Terminator 1 i RoboCop 1 również zastały stworzone przez tą samą firmę

Jak byłem mały to na okrągło oglądałem te cyborgi :)

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

Z cyborgów, to mi się zawsze Robocop podobał ;-) Ale pod względem klimatu, to każdy z tych filmów ma swój wspaniały i niepowtarzalny klimat.

karoman4

na cholerę robią ten Remake ?

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

Właśnie zastanawiam się, czy konieczne jest odnawianie wszystkich starych hitów. To, że pierwotnie one zarobiły dużo nie znaczy, że remake zbije kokosy. Obawiam się, że zrobią gniota, ale nie oceniajmy, póki towar się nie ukazał.

karoman4

wzięli się za filmy tego reżysera bo teraz jest pamięć absolutna a Colin w ogolę tam nie pasuję

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

Nie widziałam jeszcze tego remaku. Sędzia Dredd też ma być.

karoman4

i co tam będzie lepsze ? nic

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

Dokładnie - nic. Pic na wodę.

użytkownik usunięty
karoman4

Podobno Dredd nowy lepszy od starego. W sumie cieszę się że powstanie nowa wersja Robocopa. Amerykanie kochają superbohaterów to nie dziwcie się, że powstają nowe wersje.

ocenił(a) film na 8
Expendable91

Kino akcji z lat 80. - najlepsze. Teraz niestety wszystko ''odgrzewają'' niekoniecznie z dobrym skutkiem. Oryginału nie da się podrobić. Teraz wszystko jest na komputerowo z mega efektami i nie ma już tego uroku co miało kino z tamtych lat. Oczywiście nie mówię o wszystkich nowych filmach ale tak ogólnie.

ocenił(a) film na 9
Expendable91

Nastaly mroczne czasy... panstwa ksztalca pol analfabetow a wytwornie serwuja nam filmy o odpowiednim dla tego poziomu skomplikowaniu i zlozonosci. Myslacy ludzie docenia ten film... dla reszty pozostaje remake...

ocenił(a) film na 10
Navil

zgadzam się!

użytkownik usunięty
Expendable91

I tak podskoczyła. Niedawno było 6,6.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones