PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1460}
6,9 59 452
oceny
6,9 10 1 59452
7,6 19
ocen krytyków
RoboCop
powrót do forum filmu RoboCop

Scenariusz, gra aktorska (Peter Weller porusza się jak prawdziwa maszyna) oraz FX (jak na tamte czasy), nie uzasadniają tak niskich ocen.

Rob_Rock

Tez jestem w szoku, przeciez ten film to klasyk, ktory w porownaniu z innymi filmami z tamtego okresu bardzo dobrze przetrwal probe czasu (moze poza animacja ED-209).

ocenił(a) film na 10
Rob_Rock

Ja oglądałem film za dzieciaka, wiadomo, wiele razy puszczali w latach '90. Wtedy nie rozumiało się takiego filmu, a żeby go zrozumieć, trzeba mieć trochę świadomości pewnych rzeczy. Ten film to coś więcej niż film sci-fi z superbohaterem w roli głównej, jak niektóre filmy. Mi utkwił ten obraz za dziecka, kiedy nic się już nie rozumiało z oglądanych filmów. Niedawno, 2-3 lata temu znowu go obejrzałem i oceniłem na słabe 7. Jednak tym razem, pomimo błędnego postrzegania tego filmu przez pryzmat starej opinii, coś więcej rozumiałem z tego filmu i dlatego coraz bardziej ten film nie dawał mi spokoju. Potem obejrzałem jeszcze po kilkanaście razy niektóre sceny na youtube (nie lubię oglądać po kilka razy filmu w krótkim odstępie czasu, dzięki temu zresztą przyjemniej się później wraca do filmu) i już wiedziałem, że po następnym obejrzeniu ocena pójdzie w górę. To jest film niezwykły jak reżyser tego filmu, który miał gorsze filmy niestety. Choć tego nie rozumiem, jak gość z takim warsztatem i wizją może robić złe filmy - chyba ci producenci za dużo się wtrącali, w końcu czasy się zmieniły i nikt nie pozwoliłby robić filmu Verhoevenowi w jego własnym stylu. Tu każdą scenę trzeba oglądać dokładnie, bo każda ma sens i jest dopracowana. Jeśli złoży się wszystkie sceny do kupy, to film robi wrażenie. Nie ma tu przestojów. To jest raczej dramat mocno osadzony w sci-fi.

ocenił(a) film na 9
Mowiacy_do_reki

Ładnie napisane. Też czasami mam chęć do "przewartościowania" oceny po kolejnym seansie danego filmu.

Biegnący czas, inne postrzeganie oraz zwyczajne doświadczenie życiowe, warunkują zmianę naszych wcześniejszych ocen - nie tylko w odniesieniu do filmów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones