PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1460}
6,9 59 355
ocen
6,9 10 1 59355
7,6 19
ocen krytyków
RoboCop
powrót do forum filmu RoboCop

To chyba jakaś modowa (hipsetrska) akcja, żeby zaniżać średnią "Robocopa". Ten film jest równie wciągający, ciekawy i efektowny jak 25 lat temu. Czego tu brak? Sami dobrzy aktorzy, przy tym nie są to gwiazdy ze standardowego "koszyka". Może za mało przemocy w tym filmie? Ale więcej się już zmieścić nie dało.

ocenił(a) film na 10
Szalony_Przemo

RoboCop jest za mało ludzki. Gdyby był milszy to wiele ludzi dałoby wyższą ocenę..

ocenił(a) film na 10
Kamileki

Milszy ? Hahahahaha. Jak coś w tej kwestii jest RoboCop 2 i moment od kiedy go Dr Juliette Faxx przeprogramowała. Ja tam się bardzo ciesze że RoboCop w reżyserii Paula Verhoevena ocieka brutalnością i przemocą, co po części przyczynia się do tego że film jest bardziej realistyczny w oczach widza. A co do tego że to niedoceniony klasyk, to się zgodzę. Choć ciężko by dzisiejsze pokolenie widzów zachwycało się nad filmem w którym użyto techniki techniki poklatkowej, ten film jest dla tych co pamiętają czasy VHSów.

ocenił(a) film na 10
Rinzler

Hehe, zapewniam Cię, że gdyby nie ten chłodny klimat (który jest genialny jeżeli chodzi o tą tematykę) to szara masa wyżej by oceniała ten bardzo dobry film. Ale Verhoeven nie robi filmów pod ludzi i to się ceni.

ocenił(a) film na 9
Kamileki

Nie jest tak źle. Na imdb Robocop 1 ma ocenę 7,5 przy 100tys głosów.
Za to druga część ma tylko 5.5 przy 35tys
Na filmwebie niestety ocenka 1 części spadła drastycznie, 10 lat temu miała dużo wyższą.

ocenił(a) film na 10
returner

Dziś pooglądałem RoboCopa po wieelu latach i zmieniam ocenę na mocną 9. Chyba nie ma lepszego filmu, który by miał niższą średnią tu. Patologia. Patologia. Patologia.

ocenił(a) film na 9
Kamileki

Ja też odświeżyłem sobie ten film i co mogę powiedzieć rewelacyjny daje mu 9/10.Prócz świetnych efektów bardzo podobało mi się prowadzenie akcji często strasznie zabawne i luzackie bez spiny jak wiadomości i reklamy które rozwalały system po całości bardzo fajny oryginalny pomysł dobrze zrealizowany.A czemu ludzie tak niską oceniają ten film może z powodu brutalności a może z powodu tego że wierzą że jak dadzą jedynkę to nie nastaną takie czasy ;D ;P.Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
DemiaN

"...a może z powodu tego że wierzą że jak dadzą jedynkę to nie nastaną takie czasy ;D"
He he. Może coś w tym jest. Dla mnie ten film jest rewelacyjny. Nic się nie zestarzał i chyba nie zestarzeje. Rewelacyjny klimat, muzyka, fabuła.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

No niestety, niektórzy chyba zaniżają celowo ogólną ocenę tego filmu

ocenił(a) film na 9
Kamileki

Taki klasyk sci-fi z tak niską średnią?? Normalnie szczena mi opadła. Poszaleli ci ludzie.

Kamileki

BZDURAAAAAAAAA!! W robocopie, jak nigdzie indziej, jest ukazana ludzka znieczulica, świat przemocy i ludzi zdolnych sprzedać cię za kilka dolarów.

ocenił(a) film na 10
TorcidaTiger

Na który post odpowiadasz bo nie na mój.

ocenił(a) film na 8
Szalony_Przemo

Prawda jest taka, że film jest po prostu rewelacyjny, ultrabrutalny, dramatyczny i ma świetną, trzymającą się w kupie fabułę i dialogi, efekty moim zdaniem biją na głowę całe to gów...ne CGI. Jest to klasyka scifi i żaden szanujący się fan nie przejdzie obok niego obojętnie. No ale cóż, w dobie Transformerów, gdzie wszystkiego jest dużo, szybko i bez sensu a pastos leje się wiadrami nie należy się dziwić, że ocena tak spada, dlatego też jeśli film ci się podoba, dawaj jak najwyższą. Moim zdaniem jest to absolutne arcydzieło w swoim gatunku, no może po Blade Runner.

ocenił(a) film na 10
666student666

Transformery to niestety tylko wizualna papka efektowna ale i efekciarska dla mas, na tym tle RoboCop zostanie jedynie chyba doceniony przez nielicznych ale ciesze się że i tacy tutaj są. Blade Runner jest nieco cięży, bardziej skomplikowany... choć nie uważam by pod względem s-f taki RoboCop wypadał źle na jego tle. Ciekaw jestem jak nowy film odwoła się do istoty człowieczeństwa i duszy...

ocenił(a) film na 8
Rinzler

Nie no, nie twierdzę, że Robocob jest w czymś gorszy od Blade Runnera, właściwie nie można ich rozpatrywać biorąc pod uwagę te same kryteria, oba przecież są perełkami w swoim gatunku. Miejmy nadzieję, że nowy nie będzie po prostu o cyborgu z programem na zabijanie, nie daj boże pomieszanym z Iron Manem i rzucającym jakieś robo-żarty. Patrząc na obie części Tropa de Elite w wykonaniu Jose Padilha jest spora szansa, że będzie doskonała akcji i będą wątki psychologiczne (miejmy nadzieję, że nie pominą wątku jego rodziny i przebłysków wspomnień i że, nie zrobią z tego ckliwej historyjki), oczywiście jeśli holyłódzcy spece za bardzo się nie wmieszają jak to zazwyczaj jest i potem mamy do czynienia z efektowną papką a la roboty z Cebertronu:).

ocenił(a) film na 10
666student666

Tropa de Elite świetne filmy ale obecna rzeczywistość holyłudu ;) raczej nie pozwoli się rozwinąć Josemu. Produkcja już została zbeszczeszczona plastikowym , gejowskim kostiumem w stylu nowego barmana. Plasticop bedzie pewnie równie plastikowy jak kostium który nosi.

ocenił(a) film na 10
Ralph_S_

batmana ;)

ocenił(a) film na 8
Ralph_S_

Też mi się wydaje, że będzie nazbyt ugrzeczniona jak to jest teraz w modzie i zapatrywaniach speców od prognoz finansowych, w końcu musi dotrzeć do najszerszego zakresu publiczności aby zarobić jak najwięcej. A kostiumu jeszcze bym nie przekreślał, trzeba zobaczyć jak będzie wyglądał w akcji z nałożonymi animacjami. Najbardziej przeraża mnie ten jego motór, przecież Robo musi mieć swój radiowóz :).

ocenił(a) film na 10
666student666

nie będzie żadnych nałożonych animacji, na kostiumie nie ma markerów. Pozostaje plastik.... :(

ocenił(a) film na 8
Szalony_Przemo

Normalnie system shock jak zobaczylem ocene Robocopa,widze ze niezla elita tu przebywa ze film tak pieknie oceniony,tyle razy widzialem Robocopa i mysle ze film ten dobrze oceniany jest tylko przez syntymentalistow i tacy jak ja czy jeszcze pare innych osob tej oceny nie zmieni.

ocenił(a) film na 10
nokonczwladziu

Przez sentymentalistów pamiętających dobrze chociażby ere VHS-ów i wypożyczalni video

Szalony_Przemo

Film jest bardzo dobry 8+! Do tego mam sentyment z dzieciństwa jak się go oglądało na VHS :) Daję 9, bo zaniżona średnia na tym portalu jest nie wiadomo dlaczego?

Szalony_Przemo

Święta racja!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones