PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1460}
6,9 59 508
ocen
6,9 10 1 59508
7,6 19
ocen krytyków
RoboCop
powrót do forum filmu RoboCop

zabili go i uciekł

ocenił(a) film na 10

Mam pytanie do osób, które znają się na medycynie: czy jest możliwe, że mózg człowieka, który otrzyma kulkę w głowę zostanie w jakikolwiek sposób odratowany ? Nie mówię o chodzeniu czy mówieniu tylko o czymkolwiek, czy jest to możliwe ?

doncamillo

No aktualnie to nie (ludzie jeszcze nie potrafią jeszcze nawet zmusić komórki nerwowe do regeneracji) , ale to film sf - więc nie czepiajmy się szczegółów - tak samo jak w Matrixie nie możliwe jest jeszcze bezpośrednie podłączenie się człowieka do komputera itd. - najważniejsze jest, że dobrze zrobili ten film

ocenił(a) film na 10
sea

Zgadza się, nawet porównując go z dzisiejszymi możliwościami przy kręceniu filmów i tak ma u mnie dychę. Po prostu naszła mnie taka myśl gdy ostatnio go oglądałem i tak mnie zaintrygowało, że może coś w międzyczasie opuściłem jak Maciek Stuhr w Poranku kojota :)

sea

Niektóre komórki nerwowe regenerują się same. Jeśli jest problem z rdzeniem kręgowym, jak to się często zdarza w przypadku amerykańskiego futbolu, medycyna też czasem daje radę. Bezpośrednie podłączenie człowieka do komputera jest natomiast możliwe już od jakichś kilkunastu lat, oczywiście zależy na jakim poziomie to rozpatrywać. W tej chwili nie ma przeszkód, żeby np. rejestrować aktywność pojedynczej komórki nerwowej i nagrywać ją na taśmę magnetofonową, a później posłuchać wspaniałej melodii natury... ;)

doncamillo

Tak, jest możliwe nie tylko, że zostanie odratowany, ale że i odzyska całkowitą sprawność. Medycyna zna przypadki utraty 1/3 mózgowia, przebicia oczodołu stalowym prętem, utraty dużej części półkuli itd. W przypadku dzieci sprawa wygląda całkiem nieźle, gorzej w przypadku dorosłych. W każdym razie w wyniku rehabilitacji (podczas której pacjent np. uczy się mówić, poruszać) można przywrócić sprawność.

ocenił(a) film na 10
pogodny

Dokladnie, to samo chciałem powiedzieć. Relatywnie często zdarza sie ze udaje sie uratować człowieka postrzelonego w głowę. Tak wiec nawet współczesna medycyna nie jest bezradna...

ocenił(a) film na 9
doncamillo

Jest sporo osob ktore dzis zyja po utracie nawet 1/4 mozgu ;] Wszytko zalezy gdzie sie oberwie, jakbys sluchal na biologi to bys wiedzial ze jedynie uszkodzenie rdzenia przedluzonego oznacza kategoryczna smierc, a czynnosci czesci mozgu moga byc zastopione przec te ktore wciaz sa zdrowe ;]
A podlaczenie do komputera jest mozliwe od jakeigos czasu, a dzis w 2007 nie powinno nikogo zaskoczyc ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones