PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=293411}

Rodzina Borgiów

Los Borgia
6,3 1 489
ocen
6,3 10 1 1489
Rodzina Borgiów
powrót do forum filmu Rodzina Borgiów

Film dobry, aczkolwiek szkoda że wielu ateuszy i antyklerykałów rzuca się
na niego by pokazać rzekomą obłudę Kościoła.
Rodrigo Borgia istniał i tego niestety zmienić się nie da, był na prawdę
najgorszym z papieży, no może prócz Jana XII , cesarskiego kmiotka na siłę
wciśniętego do Rzymu.
Na prawdę nie powinno się oceniać Kościoła po dwóch,trzech sukinsynach na
tronie papieskim, gdyż większość była na prawdę dobrymi ludźmi (np św Pius
V,Paweł IV ,Pius X,Innocenty III...). Dobrze jednak że głośno się mówi o
takich osobach jak Borgia, czarna karta papiestwa. To nie jest historia
Świętego Kościoła, ale bandy sukinsynów z bogatych rodzin, którzy obrali
swojego poplecznika na namiestnika Rzymu.
Pamiętajmy,że Kościół jest grzeszny grzechami ludzkości, ale święty
świętością Chrystusa.

elte18

Ja też nie znoszę ataków na kościół katolicki żywcem z forum onetu, mimo, że sama jestem protestantką i osobiście nie uważam, żeby katolicyzm był taki znów święty i reprezentatywny dla Chrześcijan. Mimo to, nienawidzę prostaków i wiejskich obwiesiów z forów internetowych i ich głupkowatych i niesprawiedliwych osądów historycznych.

ocenił(a) film na 5
goskos1

Jesteś protestantką? To jako ciekawostkę powinnaś wiedzieć, że reformacja (rozpoczęta po przybiciu do drzwi swoich tez przez Marcina Lutra w Wittenberdze w 1517r) była w dużej mierze skutkiem ekscesów papieża Aleksanda. To wszystko było ogniwem prowadzącym do działalności Lutra. Kto wie jak wyglądałby dziś świat bez rodziny Borgiów. Chrześcijaństwo wyglądało by na pewno inaczej.

xardas17

możliwe, ja nie konfrontuję katolicyzmu z luteranizmem tylko katolicyzm z Biblią

goskos1

czyli wszystko było w porządku jak palono na stosach ludzi pokroju Giordano Bruno,Jana Husa czy tworzono indeks ksiąg zakazanych, religia jest złem

mate21

A to palenie na stosach to było zgodne z tą religią czy wręcz przeciwnie?

Zło można czynić pod każdym sztandarem, największe żniwo trupów w historii świata zebrał komunizm który akurat był bardzo ateistyczny. W dodatku niósł za sobą zacofanie i niewolę. Podczas gdy na tej religii którą tak nienawidzisz powstała najlepsza, najbardziej rozwinięta kultura w całej historii ludzkości. A źli ludzie dochodzący do władzy zdarzają się wszędzie.

goskos1

niejaki komunista ateista józef wissarionowicz kształcił się przecież na popa i chyba z religii wyciągnął lekcję zabijania, bo na przestrzeni wieków to religia była i jest głównym źródłem konfliktów. Jak żartował Carlin w końcu religia nie miała problemów z 5 przykazaniem

mate21

No dobrze to skoro jak sam zauważyłeś religia dała to przykazanie to widocznie miała z zabijaniem duży problem, a ci którzy łamali przykazanie tej religii to chyba działali przeciw niej a nie za jej nakazem? Nie? Czy ja się gdzieś mylę w którymś miejscu?
Wojny mają zawsze jeden powód - walka o władzę, a do realizacji wystarczy, że się nastawi przeciw sobie ludzi różniących się pod jakimś względem, czy to religii (w tym ateizmu) czy narodowości czy koloru skóry, czy zamiłowaniu do drużyny piłkarskiej. Po prostu na świecie są ludzie którzy lubią nienawidzić innych ludzi, ty to zapewne rozumiesz, w końcu z każdej twojej wypowiedzi bije irracjonalna nienawiść, widać to nawet po twoim autorytecie którego tu przytoczyłeś - nienawistnym zwichrowanym dziadku który nie umiał się odezwać, żeby nie przekląć albo kogoś werbalnie nie zaatakować. Niektórym poniżanie innych bardzo imponuje, dlatego są bardzo podatni na wpływy takich ludzi jak Carlin. Słuchanie go daje ci przyjemnego kopa, co? Takie fajne uczucie pogardy do drugiego człowieka. Ja bym raczej w takich ludziach jak ty upatrywała powodów wojen, nie w religii, nie w narodowościach i nie w piłce nożnej.
A co do Stalina to tak, masz rację, mnie też na religii uczyli zabijać, głównie z łuku oraz kozikiem do grzybów.

goskos1

a więc czym były krucjaty? albo spór o inwestyturę?

mate21

Walką władców o większą władzę, bogactwa i terytorium ofkors, bo chyba nie wypełnianiem jakiegoś nakazu biblijnego? W Biblii masz - jak cię w jakimś mieście nie przyjmują otrzep kurz z sandałów i idź dalej. Jak cię ktoś uderzy nadstaw drugi policzek. Niech wasi przywódcy będą waszymi sługami. Itepe, itede. Jak widzisz krucjaty nie były problemem religijnym tylko problemem odchodzenia od religii i robienia tego co chce człowiek a nie Bóg. Z resztą ile było ofiar krucjat a ile było ofiar kultu nauki? Słyszałeś o eugenice? I co, nauka również jest złem? To może piłka nożna też jest złem? Słyszałam że na ustawki kibiców idą nieraz uzbrojeni w noże. A może Niemcy są złem? Tyle osób zginęło w imię niemieckości. Już wiem - państwa i kultury są złem! Ile ludzi zabito w imię państwowości takiej czy innej. A pieniądze - no samo zło! Zakazać natychmiast! Ile osób zostało zamordowanych w imię pieniądza. Z każdej wartości możesz zrobić pretekst żeby kogoś znienawidzić, ale przecież wiesz o tym, bo sam nie jesteś lepszy

użytkownik usunięty
mate21

Największym złem jest czysta głupota, ignorancja i spwodowane tym uogólnianie i generalizowanie wszystkiego, typowe dla wściekłej tłuszczy:)

ocenił(a) film na 7
elte18

Innocenty III nie był dobrym człowiekiem, tylko zwykłym sadystą. Jestem byłam katoliczką, ale teraz jestem luteranką. Nie mogłam znieść przynależności do zakłamanego kościoła, chroniącego pedofilów przed sprawiedliwością i ekskomunikujący zgwałcone lub molestowane dzieci za to, że poprosiły kogoś o pomoc.

ocenił(a) film na 5
palina28

najpierw polecam przeczytać książkę. Film to wielkie uproszczenie książki i to bardzo słabe uproszczenie. Zrobiono z Rodrigo wcielenie szatana mimo, że nie jest niczym wyróżniającym się papieżem. I jak pisał Puzo - "nie zawsze czynione zło, czyni z człowieka złego" i tak myślał też Rodrigo, starał się zjednoczyć Włochy, był kochającym ludzi człowiekiem chociaż mściwym i brutalnym, ale nie zabierajmy mu człowieczeństwa. Było wielu gorszych papieży, a mimo , że jestem katolikiem to kościół to i tak najbardziej niereformowalna instytucja i albo będziemy świadkami wielu reform, albo kościół umrze.

sekunda

W zasadzie zawsze potrafiliście się dogadać, no może poza Nocą Św Bartłomieja, i wyczynami królowej Elżbiety, ale to pryszcz. Jeżeli chodzi o konfrontację z Kościołem Katolickim to I tak najbardziej mieli przegrane Żydzi, Husyci, Waldensi czy inni wolnomyśliciele pokroju Templariuszy. Rodzina Borgiów natomiast to przerażająca parodia religijności na pokaz, czyli szczytowe osiągnięcięcie w dziedzinie hipokryzji. Nara.

elte18

Naprawdę - Rodrigo Borgia był "najgorszym z papieży"? Jesteś pewny? ;)

ocenił(a) film na 6
elte18

Najgorszy był według mnie Sykstus IV ,natomiast Pius V mimo,że święty,swięty nie był - wczesniej był inkwizytorem i osobiście podpisywał wyroki śmierci

elte18

sekunda: Na serio wierzysz ze Rodrigo Borgia nie byl taki zly jak go opisuja? Sorry ale masz bardzo plytkie myslenie. Rodrigo Borgia byl jednym z najwiekszych kretaczy oraz ludzi, ktorzy z zimna krwia zlecali kolejne zabojstwa mimo ze nosil szaty papieza i nie przeszkadzalo mu to by dalej popelniac kolejne zbrodnie. Serial tylko ogolnikowo pokazuje obraz Rodriga, ktory przez cale zycie byl templariuszem z krwi i kosci a ci nigdy nie przebierali w srodkach by zdobyc to na czym im zalezalo. Jego syn byl jeszcze gorszy. Nie bez kozery jego dewiza bylo powiedzenie: "Cesar albo nikt". Jaki ojciec taki syn. Obaj mordowali dla swoich celow, a zabojca nie jest nikim innym jak smietnikowcem- zwanym w dzisiejszych czasach.
sever: Moze nie byl najgorszy ale jednym z najgorszych na pewno. Powody opisalem powyzej. Ktos kto zabija dla swoich korzysci, ktorzy zabijali w imie pana Boga jak wielu w pozniejszych czasach zbirow zasluguje na szczyt czarnej listy "smietnikowcow wszechczasow"

ocenił(a) film na 7
elte18

ale ci Papieże podobno są przedtawicielami Boga na Ziemii. Ciekawe jakie impesy tobił Dziwisz z Jaśkiem

ocenił(a) film na 4
elte18

Nie rozumiem skąd taki tytuł? ....gdyż wszystko kręci się wokół Lukrecji Borgia

ocenił(a) film na 4
christne1313

Serial z 2011 roku sto razy lepszy!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones