PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629579}

Rodzinka nie z tej Ziemi

Escape from Planet Earth
6,2 6 652
oceny
6,2 10 1 6652
Rodzinka nie z tej Ziemi
powrót do forum filmu Rodzinka nie z tej Ziemi

Gratuluję przetłumaczenia tytułu: Escape from Planet Earth na Rodzinka nie z tej Ziemi *aplauz*

nikolazd

><
jak można nie zdawać sobie sprawy, że polskie tytuły w większości przypadków nie są tłumaczone dosłownie - i jest to celowe, zamierzone, zrobione z pełną premedytacją i świadomością

mam nadzieję że w przyszłości nie będzie Cię to tak bardzo irytować :)

lxl

Wiem, że nie są, ale czasem niedosłowne tłumaczenia są trafna. Tutaj... niekoniecznie.

lxl

Mnie to irytuje za każdym razem. Jeżeli twórca wybiera jakiś tytuł to jest to część składowa jego dzieła. Idąc tym tropem możemy posunąć się do zmiany dialogów i tym podobnych działań sabotażowych. Choć ze zmianą wypowiadanych treści na rzecz nowych zdubbingowanych już się spotkałem. Dlatego preferuję oryginalną wymowę. Aczkolwiek w animacjach jest to ciężki do znalezienia rarytas. Choć niektóry nasz dubbing przewyższa pierwowzór. Aczkolwiek jak człowiek przegląda kto podkłada głosy w oryginałach to, aż łza w oku się kręci. Z tytułami to ogólnie porażka, ale też się już spotkałem z beznadziejnym oryginalnym tytułem na rzecz nowego polskiego całkiem przyzwoitego. Z reguły jednak polskie tłumaczenia tytułów robią z nas takich idiotów, że aż jest mi przykro tych osób, które je wymyślają.

ocenił(a) film na 9
nikolazd

Te tytuły bajek mają zachęcać rodziców do pójścia do kina/kupienia dvd ... Rodzinka lepiej się kojarzy jak "ucieczka". Tu nie ma się co czepiać. Gorzej jak jest jakiś thriller lub horror z oderwanym od rzeczywistości Polskim tytułem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones