PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=450178}

Rok pierwszy

Year One
5,5 36 222
oceny
5,5 10 1 36222
2,8 8
ocen krytyków
Rok pierwszy
powrót do forum filmu Rok pierwszy

Chciałem obejrzeć dobrą komedię z jajem, ale nie dane mi było tego doświadczyć. Dobry pomysł spłynął po tym filmie jak ptasie g*wno po parapecie. Black, Cera, Platt, Cross i Olivia Wilde nie uratowali tej produkcji. Szkoda. Potencjał był naprawdę ogromny, ale film jest płytki (taki w sumie był chyba zamiar), ale nieśmieszny. Jest kilka świetnych gagów, motywów, ale większość to wyświechtany, zrobiony na siłę, prostacki humor.
Gdybym miał do wyboru obejrzeć po raz 10 "dzikie łowy" i po raz drugi "year one" to wybrałbym pierwszą opcję. Oba filmy pomimo odmiennego umiejscowienia akcji i scenariusza, maja bezsensowną fabułę i opierają się przede wszystkich na gagach i żartach sytuacyjnych, ale to "dzikie łowy" są 100 razy śmieszniejsze.
"Year one" to wyłącznie ciekawe umiejscowienie akcji, nawiązywania do Biblii (zresztą mało śmieszne), Jack Black i Olivia Wilde, kilka gagów. Obejrzeć można, ale dobra komedia to nie jest. Mnie rozczarowała.

ocenił(a) film na 4
drenz

Jak dla mnie motywy biblijne mogły być ostrzejsze, bardziej prześmiewcze, chamskie. Podstawowym minusem jest Michael Cera, nudny jak flaki z olejem, już Steven Seagal ma większy zasób mimiki twarzy. Minusy kolejne: niespójność czasu wydarzeń, pomieszanie poszczególnych historii. Natomiast mocne strony tego filmu to pare śmiesznych, ale i tak oklepanych gagów, obsada (Black, Vinnie Jones, Olivia Wilde i młoda Juno Temple ze śliczną buźką, no i jeszcze Kyle Gass jako eunuch:)). Rozczarowanie.

ocenił(a) film na 3
drenz

To i tak zaszalales Ci powiem.
Musialem sie zmusic aby dac 3/10. I to tylko ze wzgledu na kilka momentow.
Nuda, nuda i jeszcze raz nuuuuda.
Wolalbym obejzec 'Naga bron' po raz setny niz przemeczyc ponownie chocby 3
minuty na tym filmie.
Odradzam wszystkim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones