film

Ryzyko

Boiler Room
2000
1h 58m
6,9 6 298
ocen
6,9 10 1 6298
6,2 4
oceny krytyków
Skuszony wielkimi zarobkami mężczyzna rozpoczyna pracę w niszowej firmie inwestycyjnej. Zobacz pełny opis
Ryzyko zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Ryzyko
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:23:44 https://fwcdn.pl/webv/13/41/11341/thumbnail.11341.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/94/4294/boiler_room___trailer.vp9.1080p.webm

Bohater filmu, Seth Davids, podejmuje współpracę z małą i szeroko nie znaną, ale niezwykle dynamiczną, firmą inwestycyjną JT Marlin. Firma zatrudnia bardzo młodych ludzi obiecując im zarobki rzędu miliona dolarów w ciągu pierwszych trzech lat. Ich praca to głównie sztuka manipulacji, którą Seth opanowuje do perfekcji stając się jednym z czołowych pracowników. W tym samym czasie FBI podejmuje tajne śledztwo wobec firmy JT Marlin.

boxoffice
$28 780 255 na świecie
$16 970 581 w USA
$11 809 674 poza USA
budżet
$7 000 000
studio
New Line Cinema / Team Todd
tytuł oryg.
Boiler Room
inne tytuły
Kiedy Greg odwozi Setha do domu swoim Ferrari, przez całą scenę reflektory w samochodzie są wyłączone i opuszczone w dół, mimo iż jest to noc. Kiedy jednak Seth wysiada a Greg jedzie z powrotem jego światła są podniesione i włączone.
Kiedy Michael mówi o przyjęciu w pokoju pełnym maklerów, spinka na jego krawacie jest na przemian odpięta i zapięta.
Seth zaprasza swojego ojca na obiad i układa serwetki na stole. Kiedy jednak jego ojciec siada serwetki wracają do oryginalnej pozycji.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Muzyka

ocenił(a) film na 8

film warto obejrzeć choćby ze względu na same soundtracki, genialny czarny rap, dobra robota

Film Bena Youngera przedstwaia negatywne skutki współczesnego wyścigu szczurów. W filmie zaperzentowano nam mechanizmy działania oszukańczej spółki maklerskiej (nie używając słowa lewej). Reżyser nie przyklaskuje taniej sensacji i za główny punkt rozważań czyni stousynki psychologicznie między glównymi bohaterami...

W zasadzie całkiem mądry film. Powinien go obejrzeć każdy młody człowiek, który podejmuje pierwszą pracę. Ja sam prawie dałem się wplątać w JT... Marketing (nawet nazwa podobna).
Film dobrze pokazuje, że dziś można zrobić człowieka tak, że się nawet nie połapie.
Nie mogło też obyć się bez podkreślenia, że nad...

wyścig szczurów

ocenił(a) film na 8

Kasa, kasa i kariera, szczurzy pęd, aż u jednego szczurka zapala się lampka i zaczyna myśleć samodzielnie. Film dobry, bo przypomina o pewnych fundamentalnych cechach ludzkich. Brawa dla głównego bohatera.

Dla laików

ocenił(a) film na 1

Już na pierwszy rzut oka widać jak naciągany jest ten film, ma tyle wspólnego z giełdą co z baletem. Akcja koncentruje się na wątkach interpersonalnych a nie na rynku. A najbardziej ubawiłem sie jak główny bohater, z wyżelowanymi włosami jak G. Gekko w Wall Street, przyznaje się do winy, a FBI wszystko mu wybacza i...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones