film

Ryzyko

Boiler Room
2000
1 godz. 58 min.
7,0 6 207
ocen
7,0 10 1 6207
4 048
chce zobaczyć
Skuszony wielkimi zarobkami mężczyzna rozpoczyna pracę w niszowej firmie inwestycyjnej. Więcej Mniej
Ryzyko zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Ryzyko
Zwiastun nr 1 2:25
nr 1 2009-11-16T11:23:44 https://fwcdn.pl/webv/13/41/11341/thumbnail.11341.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/94/4294/boiler_room___trailer.vp9.1080p.webm

Bohater filmu, Seth Davids, podejmuje współpracę z małą i szeroko nie znaną, ale niezwykle dynamiczną, firmą inwestycyjną JT Marlin. Firma zatrudnia bardzo młodych ludzi obiecując im zarobki rzędu miliona dolarów w ciągu pierwszych trzech lat. Ich praca to głównie sztuka manipulacji, którą Seth opanowuje do perfekcji stając się jednym z czołowych pracowników. W tym samym czasie FBI podejmuje tajne śledztwo wobec firmy JT Marlin.

boxoffice
$28 780 255 na świecie
$16 970 581 w USA
$11 809 674 poza USA
budżet
$7 000 000
studio
New Line Cinema / Team Todd
tytuł oryg.
Boiler Room
inne tytuły
Kiedy Greg odwozi Setha do domu swoim Ferrari, przez całą scenę reflektory w samochodzie są wyłączone i opuszczone w dół, mimo iż jest to noc. Kiedy jednak Seth wysiada a Greg jedzie z powrotem jego światła są podniesione i włączone.
Kiedy Michael mówi o przyjęciu w pokoju pełnym maklerów, spinka na jego krawacie jest na przemian odpięta i zapięta.
Seth zaprasza swojego ojca na obiad i układa serwetki na stole. Kiedy jednak jego ojciec siada serwetki wracają do oryginalnej pozycji.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Muzyka

  michel122 ocenił(a) film na 8

  film warto obejrzeć choćby ze względu na same soundtracki, genialny czarny rap, dobra robota

 • Film Bena Youngera przedstwaia negatywne skutki współczesnego wyścigu szczurów. W filmie zaperzentowano nam mechanizmy działania oszukańczej spółki maklerskiej (nie używając słowa lewej). Reżyser nie przyklaskuje taniej sensacji i za główny punkt rozważań czyni stousynki...

 • W zasadzie całkiem mądry film. Powinien go obejrzeć każdy młody człowiek, który podejmuje pierwszą pracę. Ja sam prawie dałem się wplątać w JT... Marketing (nawet nazwa podobna).
  Film dobrze pokazuje, że dziś można zrobić człowieka tak, że się nawet nie połapie.
  Nie mogło też obyć się bez...

  1
  • wyścig szczurów

   RADEMENES ocenił(a) film na 8

   Kasa, kasa i kariera, szczurzy pęd, aż u jednego szczurka zapala się lampka i zaczyna myśleć samodzielnie. Film dobry, bo przypomina o pewnych fundamentalnych cechach ludzkich. Brawa dla głównego bohatera.

  • Dla laików

   Jollero ocenił(a) film na 1

   Już na pierwszy rzut oka widać jak naciągany jest ten film, ma tyle wspólnego z giełdą co z baletem. Akcja koncentruje się na wątkach interpersonalnych a nie na rynku. A najbardziej ubawiłem sie jak główny bohater, z wyżelowanymi włosami jak G. Gekko w Wall Street, przyznaje się do winy, a FBI wszystko mu...