Ben Affleck 

Benjamin Géza Affleck-Boldt

7,5
61 125 ocen gry aktorskiej
Ben Affleck
Ben Affleck to niezwykle ciekawa postać - aktor, należący do młodego pokolenia, który zdążył już zasłynąć jako scenarzysta, uhonorowany Oscarem i Złotym Globem. Te prestiżowe nagrody otrzymał za "Buntownika z wyboru" Gusa Van Santa, film, do którego scenariusz napisał wspólnie z Mattem Damonem - swoim najbliższym przyjacielem jeszcze z czasów dzieciństwa. 
Ben dorastał wychowywany tylko przez matkę, która rozwiodła się z mężem - alkoholikiem, gdy syn skończył 11 lat. 
Affleck od najmłodszych lat interesował się aktorstwem. Najpierw były to krótkie filmiki reklamowe, potem seriale telewizyjne i wreszcie filmy kinowe (w 1992 roku zagrał w "Więzach przyjaźniRoberta Mandella). Jednak w Hollywood, do którego przyjechał gnany marzeniem o błyskawicznej karierze, nie przyjął go entuzjastycznie. Dopiero spotkanie z Kevinem Smithem, w 1993 roku, przyniosło zwrot w jego karierze aktorskiej. W 1995 roku zagrał w reżyserowanych przez Smitha "Szczurach supermarketu", a dwa lata póżniej w "W pogoni za Amy" tego samego twórcy. Te role oraz udział w kontrowersyjnej "Dogmie" Smitha, pozwoliły uznać Afflecka za aktora należącego do nurtu niskobudżetowego kina niezależnego. Nie znaczy to jednak, iż Ben stroni od występów w widowiskowych przebojach kasowych - dowodem jest zwłaszcza jego udział w "ArmageddonieMichaela Baya.
Wielką pasją i ambicją aktora jest również reżyseria.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 sierpnia 1972

miejsce urodzenia: Berkeley, Kalifornia, USA

wzrost: 189 cm

Oscar
Zdobył 2 nagrody Oscar, 26 innych nagród oraz 62 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Jennifer Garner (29.06.2005 - 07.11.2018, rozwód), 3 dzieci: 2 córki: Violet Anne (ur. 01.12.2005) i Seraphina Rose Elizabeth (ur. 06.01.2009) oraz syn Samuel (ur. 27.02.2012); 2. Jennifer Lopez (od 16.07.2022)
Wystąpił w teledysku Jennifer Lopez do piosenki "Jenny from the Block".
Ma młodszego brata Casey'a.
Wystąpił w następujących reklamach:
- 1989 r. - Burger King;
- 2000 r. - żywność sojowa firmy Alpro;
- 2001 r. - (radiowa) piwo Samuel Adams;
- 2003 r. - szampon L'Oreal;
- 2006 r. - kosmetyki firmy AXE Click.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

I tyle mam do powiedzenia.

nie umiem być obiektywna w jego przypadku.. oglądając z nim film nie mogę oderwać od niego wzroku. Co za przystojny facet!

I w ogóle zdolny gość. Nie wiem dlaczego niektórzy na siłę odmawiają mu talentu. W wielu filmach dał radę, poza tym znam całe mnóstwo dużo gorszych aktorów, których nikt się nie czepia, ale do Bena co chwilę ktoś ma jakieś "ale"... Chyba dlatego, że dobrze wygląda i osiągnął sukces

A w Zaginionej Dziewczynie dał rade.

I believe in Ben Affleck.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones