PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4294}

Ryzyko

Boiler Room
7,0 6 284
oceny
7,0 10 1 6284
6,2 4
oceny krytyków
Ryzyko
powrót do forum filmu Ryzyko

Film Bena Youngera przedstwaia negatywne skutki współczesnego wyścigu szczurów. W filmie zaperzentowano nam mechanizmy działania oszukańczej spółki maklerskiej (nie używając słowa lewej). Reżyser nie przyklaskuje taniej sensacji i za główny punkt rozważań czyni stousynki psychologicznie między glównymi bohaterami dramatu. W tle pojawaiją się tu problemy toksycznyhc zależności ojca i syna, młodzieńczej naiwnościu, trudu wkraczania w dorosłość oraz wątek romansowy. Wszytsk oto rozegrano w dobrym tempie. Wyróznia się aktorstwo Giovanni Ribisi. Na drugim planie pobłyskują takie sławy jak Ron Rifkin, Nia Long, Ben Affleck, Jamie Kennedy, Vin Disel i Scott Caan. Film ma dobre tempo i kilka świetnie zanseenizowanych momentów. Problemem jest tu niedopowiedzianie i i -mimo wszytsko - nazbyt gładkie zakończenie. Niepotzrebnie też uproszczono zależności psychologicznie między niektórymi bohaterami. mimo to BOLIER ROOM to kino warte uwagi widza.

ocenił(a) film na 7

uważam tak samo, dobrze napisane. pozdro

ocenił(a) film na 7

Dobrze napisane, sam oceniam go na 7/10.
Duża zaleta to naprawdę fajny dobór dobrych aktorów, dobra rola Affleca i i Ribisiego. Dobry film.

ocenił(a) film na 9
Muszrom

Bardzo dobry, a jak ktoś spotkał się z firmą działającą w ten sam sposób (nazwy nie podam, ale dosłownie takie same sytuacje, typu sztuczna panika na zawołanie, antysale, itp.) to doceni go jeszcze bardziej.

ocenił(a) film na 1
HarshTimes

Domyślam się o jaką firmę Ci chodzi, pracowałem w niej trochę czasu. Moim zdaniem prowadzenie biznesu w dokładnie taki sam sposób jaki został ukazany w filmie jest bezsensem jeśli pomija się polską mentalność :) Ale magia tego filmu działa :) Jeden z byłych pracowników "naszej" firmy zakładając nowy biznes (też miałem "przyjemność" tam pracować) sparafrazował monolog Bena Afflecka ("(...) zarobicie milion dolarów w trzy lata!") mówiąc do pracowników, że w jego firmie mają możliwość zarobić 250, 000 zł w miesiąc :)

Ja również uważam, że to dobry film. A dodatkowo mój sentyment do Ribisiego sprawia, że film zyskuje w swej punktacji :D

ocenił(a) film na 6

dobry film ale bez rewelacji "Glengarry Glen Ross" jest o niebo lepszy...

ocenił(a) film na 6

Zgadzam się z Tobą. Do pełni szczęścia brakowało mi głębszej terminologii finansowej, bo trochę tego było mało. Świetna kreacja aktorska Ribisiego.
No i plus za dobry rap na początku i końcu filmu :)

ooo, komentarz z konstruktywną krytyką, rzadko dzisiaj spotykane :)

ocenił(a) film na 7

Dobrze powiedziane :-).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones