PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630714}

Sędzia

The Judge
7,6 164 804
oceny
7,6 10 1 164804
6,4 18
ocen krytyków
Sędzia
powrót do forum filmu Sędzia

Film bardzo przypadł mi do gustu. Lubię dramaty, które przedstawiają (nie)zwykłe codziennie życie pełne zawiłych rodzinnych relacji, problemów, niedokończonych spraw, które dotykają każdego z nas.
Na szczęście nie jest to typowy wyciskacz łez, lecz pełna wzruszeń historia przeplatana świetnym humorem rozluźniającym atmosferę i wywołującym uśmiech na twarzy.
Największą uwagę przykuwa główny duet aktorski - Robert Downey Jr. oraz Robert Duvall, którzy świetnie ukazali nie łatwe relacje syna i ojca. W tym pojedynku aktorskim dla mnie zwycięża jednak Duvall, który zagrał bardzo przekonująco i nie raz podczas seansu doprowadził mnie do łez.
Prócz wspomnianej dwójki warto również przyjrzeć się postaciom drugoplanowym - moim zdaniem na uwagę zasługuje dobra kreacja stworzona przez Jeremy'ego Strong'a grającego chorego brata oraz Billy Bob Thornton w roli prokuratora, któremu nie do końca dano się wykazać w tym filmie, chociaż jego postać miała ogromny potencjał - chętnie zobaczyłabym więcej starć pomiędzy głównym bohaterem a Dwightem.
Ponadto w pamięć zapadła mi bardzo dobra muzyka, która podkreśla klimat scen oraz świetne zdjęcia naszego rodzimego operatora Janusza Kamińskiego.
Podsumowując uważam, że film jest bardzo dobry, dlatego otrzymuje ode mnie 8/10pkt. Na pewno spodoba się wszystkim którzy lubią proste poruszające historie opowiedziane z nutką dobrego humoru i doprawione świetną muzyką i grą aktorską. Polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones