PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630714}

Sędzia

The Judge
7,6 164 811
ocen
7,6 10 1 164811
6,4 18
ocen krytyków
Sędzia
powrót do forum filmu Sędzia

Film typowo amerykanski. zakonczenie rozpisane na okolo 40 minut...dluzylo sie strasznie i bylo do przewidzenia. Dodatkowo ostatnie slowa bohatera na moscie...troche zenujace. Klasyczny zwrot akcji w srodku filmu. male epizody, ktore duzo nie wnosza do akcji, a maja troche rozluznic atmosfere. Do przewidzenia tez bylo jak rozwinie sie relacja ojca i syna. Oglonie film zrobiony prawidlowo (wg amerykanskich standardow)...i nic wiecej. Nie polecam. No chyba, ze mojej babci za pare lat w dziale kina familijnego na polsacie.

tapis_2

tapis_2, czego spodziewasz się idąc do kina na komercyjny film?

Zgodzę się, że zakończenie faktycznie trochę rozciągnięte. Co do reszty, w dużym skrócie - właśnie te małe epizody najwięcej wnoszą do filmu i nadają mu sens - jest dużo symboliki i odniesień, co sprawia, że jest wielowymiarowo i człowiek uruchamia wyobraźnię. Poza tym, jak dla mnie, technicznie naprawdę fajny. I ta przemyślana symetria - początek i koniec filmu. Takie trochę deja vu, nie uważasz?


Poza tym... każdy ma prawo do własnej opinii... jednakże...

"Nie polecam. No chyba, ze mojej babci za pare lat w dziale kina familijnego na polsacie."

...gdzie Twoja wrażliwość?

ocenił(a) film na 9
missavery

Jaka tam wrażliwość? Po prostu albo film nie w jego guście albo, przepraszam za ten zużyty frazes ,,nie zna się człowiek". Pewne rzeczy po prostu trzeba docenić, trzeba.

_Logan_

Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, dlatego kwestię doceniania pomijam, natomiast akurat największą zaletą "Sędziego" jest to, jak wielkie wrażenie wywiera, poprzez swoją tematykę. I wydawało mi się, że nie tylko na mnie, bo przecież są pewne uniwersalne wartości na świecie.

missavery

No mnie poprostu nie oczarowal i nie zachwycil. dosyc przewidywalny byl. Duzo kalek...jak diewczyna z dziecinstwa, bogaty prawnik odkrywa w sobie znowu dziecko sluchajace metaliki i jezdzace na rowerze. Historia niezgody pomiedzy ojcem i synem, ktora po ten ewoluuje. Widzialem to juz setki razy. Nic nowego dla mnie. No ale jezeli tobie sie to podoba to dobrze, ciesze sie :)

ocenił(a) film na 9
tapis_2

Rozumiem. Ale nie wydaje mi się, żeby to były aż tak wyświechtane motywy. Albo inaczej - może i były, ale historia opowiedziana została z taką gracją i maestrią, że wszystko inne wydawało się być kwestiami pobocznymi. Ale cóż, szanuję Twoje zdanie.
Pozdrawiam

tapis_2

A ja totalnie rozumiem i toleruję, że wspomniane wątki mogły się dla Ciebie wydawać wyświechtane, czy jakoś specjalnie Cię nie poruszyły. Tak dla sprostowania - ja cały czas trzymam się tylko faktu, że poprzez sam wątek chorby, ten film stał się dość ciężki, a Twoje słowa wydały mi się po prostu bardzo lekceważące w związku z tą tematyką i dlatego zadałam takie pytanie.
Owszem - podobał mi się, też się cieszę. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones