PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118172}

Sabu

6,0 38
ocen
6,0 10 1 38
Sabu
powrót do forum filmu Sabu

Takie filmy są zazwyczaj dla doroślejszego widza, także dlatego, ktory oczekuje czegoś wiecej...
Jest to dosyć typowy film z tego gatunku z Azji, toteż mamy tu "obowiązkowe" 2 godziny i akcję w większości bardzo spokojną. Temat idzie sukcesywnie swoim torem...
Powiem tak, spojrzalem na plakaty i te dwa ciemne są baaaardzo mylące. Ich "klimat" jak i sami aktorzy nie pasują do filmu. Choćby dlatego ze mają całkowicie inne fryzury od tych ktore "obowiazywaly" w tamtych czasach.
Zerkając na plakaty i czytając gatunki: dramat, akcja można się mocno pomylić, bo nie jest to typowy film z tych gatunków. Tak, jest to dramat, i jest to akcja ale w typowo azjatyckim stylu, gdzie dodatkowo jest to spowodowane samym czasem w jakim rzecz się dzieje. A więc lata ~1600...
Jak wspomnialem, film jest raczej kierowany do dojrzalszego widza i sam reżyser wspomina ze mało takich filmow ostatnio sie robi. W tamtym czasie byly 2, a i tak kiepsko sie przyjely. Ja raczej nie jestem jeszcze przygotowany na tego typu produkcje. W "kinie" szukam rozrywki, akcji, dobrego dramatu, romansu. Ten film jednak jest, hmm... zbyt spokojny, bynajmniej nie jest nudny, ale momentami nużący, przynajmniej dla mnie (dla jeszcze młodego oglądacza ;) :P) Może kiedyś do niego jeszcze wróce...

Same postacie są nawet całkiem ciekawe, aktorzy dobrze dobrani, muzyka: choć nie jest jej dużo- wtapia sie w klimat, zdjecia i ogolna kompozycja też jest niczego sobie... Takze, technicznie jest dobrze, można by powiedziec: w końcu to Miike! ale z drugiej strony można by powiedzieć ze to nie do końca te klimaty co kojarzą sie z nim...

Dla kogo wiec ten film? Zdecydowanie dla tych co lubią jidaigeki, w końcu nie wszystkie filmy od Azjatów muszą się podobać- każdy ma swoje gusta. Dla tych co lubią typowy klimat dramatów ze wschodu. No i raczej dla nieco dojrzalszego widza, ale niekoniecznie :) oczywiście

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones