PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562264}
6,9 60 603
oceny
6,9 10 1 60603
5,5 8
ocen krytyków
Safe House
powrót do forum filmu Safe House

Tylko przyzwoicie....

ocenił(a) film na 8

I to jest film zarezerwowany tylko dla męskiego grona odbiorców,kobiety nie mają co szukać a jak juz będą zmuszone wam towarzyszyć to jest duże prawdopodobieństwo,ze będą bardzo znudzone.
Juz na początku widz jest wrzucony prawie dosłownie w wir rozgrywających sie wydarzeń na ekranie,akcja bije nas po mordzie,przez bardzo szybki montaż i bliskość ujęć tak bardzo eksploatowany przez innego znanego reżysera-Tony Scotta,przez to nie do końca czułem się komfortowo,wiem,ze taki był zamysł reżysera ale ja do końca tego nie akceptuję.
Czyli akcja gna na złamanie karku jednych to bedzie cieszyć innych mniej,na szczęście są tez chwilowe przestoje,a najlepsze to te na linii Denzel-Ryan gdzie ten pierwszy zagrał na swoim dobrym(tylko) poziomie,ale za to ten drugi stworzył chyba najlepszą kreacje w swoim dorobku aktorskim.Może zabrzmi to niewiarygodnie ale to był jego film,Denzel mu partnerował zaś reszta to tło i to bardzo mdłe tło a w szczególności Farmiga,która(ja przynajmniej miałem takie wrażenie)wręcz słaniała się w tym filmie jak w jakims marazmie,zero życia,zero ekspresji,bardzo zle to wygladało,co się dzieje z ta aktorka nie wiem...
Podsumowując,temu filmowi trochę brakuje do takich dzieł jak Metro strachu,Człowieka w ogniu a jeśli porównamy z czwartą częścią Mission Impossible(dobre dialogi,wirtuozyjne efekty specjalne) to również jest słabiej i właśnie pod tym kątem patrząc jest mały zawód.

ocenił(a) film na 7
aronn

nie każda kobieta lubi romansidła :)

ocenił(a) film na 7
czarnawm

bądź komedie romantyczne, ja np uwielbiam filmy akcji :) hmm niby tylko przyzwoicie, a dałeś 7 ...

ocenił(a) film na 8
czarnawm

Tylko przyzwoicie czyli film nie wybija się ponad przeciętność(ale poprawną),zabrakło szczypty czegoś co by ruszyło za serce tak jak to było w dwóch innych,które wymieniłem wcześniej.
Mimo wszystko dziewczyny trochę się wam dziwię,bo są oczywiście filmy sensacyjne,które moga się podobać płci żeńskiej ale akurat ten był nastawiony typowo na akcję,nawet ja czułem już przesyt i byłem trochę znudzony...

aronn

O! Mam praktycznie identyczne odczucia. Wyszłam z kina, mam poczucie, że film był dobry... ale szału nie ma. Zabrakło tego "czegoś". Są filmy sensacyjne, które można oglądać po 2,3 i więcej razy, a się nie nudzą. Czy ten miałabym ochotę obejrzeć po raz wtóry? Absolutnie nie.
Od razu uprzedzam, ze nie jestem wielką fanką komedii romantycznych, lubię sięgać po filmy różnych gatunków. Ten tytuł mnie w ogóle nie przekonał, co nie znaczy, że jest zły. ;)

ocenił(a) film na 7
Dahlia_Noir

owszem rewelacji nie było, też czułam niedosyt można było trochę skomplikować wątek, od początku wiedziałam kto jest tym złym, czekałam na jakąś większą ukrytą intrygę. akcja była , było jej dużo ale bo ja wiem czy akurat to było złe... przynajmniej coś się działo , jedyne czego mi brakowało to jakiejś dodatkowej , głęboko schowanej intrygi , która zmusiłaby widza do myślenia, ale ogólnie nie był zły. pewnie nie obejrzałabym ponownie ale poleciłabym go znajomym bo podobał mi się mimo tego niedosytu

ocenił(a) film na 5
aronn

Jestem kobietą i podobał mi się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones