PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539509}
6,3 311 267
ocen
6,3 10 1 311267
5,8 37
ocen krytyków
Sala samobójców
powrót do forum filmu Sala samobójców

1/10

ocenił(a) film na 1

Oczywiście,że film z przesłaniem...ale DLA GIMNAZJALISTÓW...i fanów "Ciacha''.
Gra aktorska głównego bohatera na niskim poziomie,wizualizacje tandetne jak ze starej gry komputerowej,nieudane próby zapożyczeń z innych filmów....Bardzo mi przykro,że usłyszałam z tym niszowym filmie Biilego Talenta.Ludzie którzy oceniają ten film na 8,9,może nawet i 10 poprostu nie widzieli lepszych.Na końcu oczywiwiście,było mi przykro,ale tylko na końcu....resztę filmu niestety się śmiałam,zresztą nie tylko ja.
A jeżeli ktoś powie,że nie rozumiem przesłania-ależ oczywiście,że rozumiem,każdy głupi zrozumie,wkońcu podali je w filmie na tacy.Przesłanie jest ale film jest marnej jakości pod KAŻDYM względem.

ocenił(a) film na 10
maomi01

".resztę filmu niestety się śmiałam"- czyli np scena z odłączeniem internetu (gdzie Dominik prawie że dostał szału) i scena z palcami (gdzie wszyscy wyśmiewają się z Dominika) były dla Ciebie śmieszne tak ? Pisząc w ten sposób sama ukazałaś kulturę jaką posiadasz.

ocenił(a) film na 1
mementomori9595

ohhh zapomniałam-wtedy również,się nie śmiałam.Oglądałam wczoraj ten film,ale wyleciały mi z głowy niektóre sceny.Zresztą trwał 2 h więc trudno śmiać się przez tyle czasu non stop.Może inaczej to ujmę,większa część filmu była śmieszna / żałosna/

ocenił(a) film na 10
maomi01

: O . JAkim prawem mówisz że gra aktorska jest na niskim poziomie?. Co jak co, ale do aktorów nie sposób się przyczepić. Z kolei Billy Talent doskonale dopełnia film i aż się zdziwiłam czytając tekst piosenki, bo opisuje jakby samego Dominika (znałam tę piosenkę już dawno, bo słucham takiej muzyki na codzien, ale nigdy nie wczytywałam się w tłumaczenia,dopiero teraz ) ... Animacje były rewelacyjne no kur* ja nie wiem czego Ty sie spodziewałaś. A żeby śmiać się przez jakikolwiek moment filmu (prócz tekstu "Wygląda jak Włochy'' , albo w taksówce , a może i kilku innych, ale niewielu) to trzeba być naprawdę ograniczonym. Po prostu ten film przerósł Twoje zasoby intelekturalne. "Oczywiście,że film z przesłaniem...ale DLA GIMNAZJALISTÓW...i fanów "Ciacha''." ?!!!! co kurde?! ten film udowodnił mi,że polskie kino może stworzyć coś innego niż ''Idealny facet dla mojej dziewczyny'' tudzież ''Jak się pozbyć cellulitu''. Oglądałam mnóstwo innych filmów,ale mogę ze spokojnym sumieniem powiedzieć, że ''Sala Samobójców'' to film, na który podświadomie czekałam już od dawna. Miłego dnia życzę.

ps. gdzie Ty tutaj widzisz "nieudane próby zapożyczeń z innych filmów"??? normalnie coś mnie bierze, jak czytam takie posty..

ocenił(a) film na 1
reliance

Widzę,że trafiłam na prawdziwych fanów tego filmu,dostaje odpowiedzi po kilku minutach,a w avatarach widzę głównego aktora heh...
Nie,nie jestem ograniczona,film mnie nie przerósł.JEST DLA GIMNAZJALISTÓW.Zgadzam się z Tobą w jednej kwestii-że wkońcu polacy podjęli się próby (tudzież nieudanej) zrobienia czegoś innego.
Również życzę miłego dnia.

ocenił(a) film na 10
maomi01

nie przeczę że jestem fanką filmu, nawet nie wiem czy mozna to tak nazwać. Według mnie ten film jest jednym z najlepszych z POLSKICH filmów, choć oczywiście jest kilka innych filmów wartych uwagi.
No tak, jeśli uważasz że jest tylko dla gimnazjalistów to widzisz tylko ten przyziemny problem ukazujący się w filmie - uzależnienie od netu. Podczas gdy jest tam jeszcze mnóstwo innych problemów, które sprawiają, że film powinni obejrzeć zarówno uczniowie [oczywiście nie podstawówki, bo 1) nie zrozumieją filmu , 2) będą zachwywac się jedynie wyglądem aktora] , jak i dorośli.

ocenił(a) film na 10
reliance

Co do dyskusji jak najbardziej popieram zdanie reliance. Ale mam pytanie do maomi01 - co w takim razie uważasz za zapożyczone z innych filmów? O co ci chodzi? Filmy z Hollywood poruszające podobny problem? W Polsce nikt przed Komasą się na to nie odważył. A, no mam jeszcze jedno pytanie: jakie zatem przesłanie Twoim zdaniem ma "Sala Samobójców"?

DarkNoelle

A 'Ben X'? To o wiele lepszy film niż 'Sala..'.

ocenił(a) film na 8
maomi01

Uważam, że ten film jest jednym z NIEWIELU naprawdę dobrych filmów polskiej kinematografii ostatnich lat. Nie rozumiem jak można się przyczepić do gry aktorskiej. Jakub Gierszał, podobnie jak i Bartosz Gelner, oboje jeszcze studiują, więc co prawda, idealni nie byli, ale nie można od nich wymagać tyle profesjonalizmu jak od na przykład Hopkinsa. Mimo to, ukazali swój talent w scenach, w których nie ukrywajmy, raczej mało kto poradziłby sobie tak dobrze.
"Na końcu oczywiwiście,było mi przykro,ale tylko na końcu....resztę filmu niestety się śmiałam,zresztą nie tylko ja." - ja TO uważam za totalny brak wyczucia. Skoro brak Ci umiejętności wczucia się w sytuację bohatera, albo ogólnie film, to wybacz mi, ale po co chodzisz do kina?! Chociaż, w sumie można to Tobie wybaczyć; przyzwyczaiłaś się do śmiania się na filmach, w końcu oceniłaś 8/10 Jasia fasolę i Jak stracić chłopaka w 10 dni. Zdecydowanie, o wiele bardziej ambitne kino aniżeli Sala samobójców.

Rozumiem, film Ci się nie podoba, ale ocenienie go 1/10, kiedy na 10 oceniłaś filmy takie jak Supersamiec ?! Rany boskie!

ocenił(a) film na 10
iiiziii

"Jaś Fasola"? "Supersamiec"? To po co Ty w ogóle poszłaś na "Salę Samobójców"? Chyba nie Twój typ filmu!

ocenił(a) film na 8
DarkNoelle

no właśnie... Nie no, pewnie poszła, żeby się pośmiać, albo żeby popatrzeć na orgazm jednego podczas walki . :)

ocenił(a) film na 8
iiiziii

poszła żeby się wyśmiać. proponuję obejrzeć jakiś dobry kabaret,tam możesz się śmiać do upadłego. -.-

ocenił(a) film na 7
noellenoelle

pie****cie jak potłuczeni ... nie podobał jej się - ok jej zdanie (co wcale nie musi wynikać z niezrozumienia treści filmu)
Wasz główny problem to fakt iż ciężko wam zrozumieć że ona od tego waszego bzdurzenia wcale nie pomyśli " ojej oni mają racje jaka ja byłam głupia toż to arcydzieło! " ... ogarnijcie się z lekka ;]

Chociaż tak btw. ocena 1 jest cholernie zaniżona koleżanko - nie uważam filmu za wybitny ale odnosze wrażenie że ta jedynka jest na zasadzie " Co ?! taka wysoka ocena filmu, do*ebie 1 na znak mojego sprzeciwu coby zaniżyć" ;-) ... film jest dobry nie rewelacyjny nie nazwe go arcydziełem jak dla mnie mocna 7 :-)

ocenił(a) film na 5
xxkholxx

Cieszy wreszcie rozsądna postawa:)
I fakt Sala nie zasługuje ocene skrajną tak na 1-2 jak i na 9-10.

ocenił(a) film na 10
Dealric

Moim zdaniem 7-8/10

ocenił(a) film na 8
xxkholxx

Jesteś psychologiem, że mówisz mi jakie mam problemy? A poza tym, nie uważam, że tak nagle zmieni zdanie i przyzna nam rację, nie podoba mi się tylko sposób w jaki przedstawiła swoją ocenę i to jak podeszła do filmu. Rozumiem, każdy ma swój gust i rozumiem, że do jej akurat ten film nie podszedł. Ale po poście i ocenie uważam, że maomi01 nie próbowała nawet go zrozumieć, ani ocenić go po pewnym zastanowieniu. Zero refleksji i przemyśleń. Film okazał się dla niej zbyt prosty i łatwy w przekazie, maomi podobno ten przekaz rozumie. Ciekawa jestem tylko jaki ten przekaz według niej jest.

Ja sama od razu po seansie byłam gotowa dać mu 10. Zdecydowałam się jednak na ocenę kiedy ochłonęłam i emocje mi opadły. Dostrzegłam negatywne strony, nad którymi - nie ukrywajmy - zdecydowaną przewagę mają pozytywne. Dałam mu 9, bo uważam, że mimo wszystko Komasa jak i aktorzy wykonali genialną robotę.

ocenił(a) film na 7
maomi01

Sprawdź proszę, co to znaczy 'niszowy', bo trochę się zbłaźniłeś.

ocenił(a) film na 8
maomi01

Ja nie jestem ani fanem "Ciacha" a i studia już kończę, a film mi się podobał i raczej nie była to komedia, więc nie trafiłeś/aś z tą analizą psychologiczną, albo ja po prostu nie wpisuję się w twój kanon ocen. Tak, dałam 9/10 za grę głównego bohatera, za emocje, jakie pokazał i za poruszające zakończenie. Każdy może mieć oczywiście inne zdanie, ważne, by nie pakować wszystkich do jednego worka i dyskutować na poziomie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones