PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539509}
6,3 311 267
ocen
6,3 10 1 311267
5,8 37
ocen krytyków
Sala samobójców
powrót do forum filmu Sala samobójców

9/10

ocenił(a) film na 9

Dla mnie film rewelacyjny. Jeśli ktoś zrozumiał przesłanie tego filmu to go doceni... Szczerze
polecam bo film poruszył mnie niesamowicie , nie jest płytki , porusza wiele problemów
które w obecnych czasach są albo ignorowane albo bezsilnie obserwowane .
Jestem świeżo po obejrzeniu tego filmu i jeszcze mam go w głowie...

ocenił(a) film na 8
daned

Ja mam tak samo. To jest film, który do głębi porusza, zostaje w głowie na długo. Coś fantastycznego.

ocenił(a) film na 9
zapatrzona_w_slonce

Siedze i myśle... i to świadczy o tym , że był dobry, ale na sali znalazło się trochę młodych którzy śmieli się w momencie krzyku Sylwii... nie zauważyli jej dramatu .. tego , że zdała sobie sprawę do czego doprowadziła i ból który temu towarzyszył.. przerażenie w jakim świecie żyła i odgłosy realnego świata... kurcze

ocenił(a) film na 8
daned

U nas z kolei cisza idealna. To było niesamowite, bo zazwyczaj ludzie chichoczą, gadają, dopowiadają sceny. A tu- pełna sala i nic. To właśnie świadczy o tym, jakie wrażenie robi ten film. I również mam wciąż w głowie ten krzyk Sylwii, jej oczy (ależ to było zagrane!) i ostatnie chwile, kręcone komórką, a potem czarny ekran... Mistrzostwo.

ocenił(a) film na 9
zapatrzona_w_slonce

Na filmie byłam z 16-toletnią córką i powiem szczerze nie byłam do końca pewna czy dobrze zrobiłam ale widząc jej reakcję i zrozumienie to było to co chciałam uzyskać idąc z nią..... Film zarówno dla rodziców jak i młodych... daje do myślenia....

ocenił(a) film na 8
daned

Dokładnie, zarówno dla młodszego, jak i dla starszego pokolenia. Naprawdę warty zobaczenia.

daned

Mocne sceny prawie zawsze budzą skrajne emocje... Jedni płaczą, inni się śmieją. Mnie na przykład film bardzo się podobał, a momentami chciało mi się zaśmiać... tak to już jest

ocenił(a) film na 10
nussbeisser

Mnie aż uderzyło, gdy poszłam do kina, a w jedym rzędzie usiadły ze mną cztery osoby - dwóch facetów i dwie dziewczyny i gołym okiem widać, że ''emo'' . I co? oni się śmiali. Przez cały film. I to nie tak ''hihihi'' tylko w całym kinie było ich słychać. Na sali było też dużo moich znajomych i dopiero po tym filmie zdałam sobie sprawę z kim ja się zadaję. Jak można patrzeć na dramat młodego człowieka i jeszcze się z tego bezczelnie śmiac!? Ja tego nie rozumiem i nie chcę rozumieć. Po prostu mi przykro. Aha, w kinie byłam w piątek i do tej pory nie mogę funkcjonować. Oglądając film rosła mi w gardle wielka gula, ale niezręcznie mi płakać przy obcych ludziach. Film jest ... no nie napiszę że wybitny. Nie napiszę , że świetny. Był o stokroć lepszy. Najlepszy polski film jaki oglądałam i nie przesadzam tutaj.

reliance

http://spectacularmovie.blogspot.com/2011/03/oto-ten-dobry-polski-film-przyjacie lu.html

Moja recenzja Sali Samobójców, zapraszam.

ocenił(a) film na 8
reliance

Jak można patrzeć na dramat młodego człowieka i jeszcze się z tego bezczelnie śmiac!? Ja tego nie rozumiem i nie chcę rozumieć

Otóż i to. Nie wiem, jak można śmiać się z tak pokazanego cierpienia i psychicznych męczarni. Zakładam, że ci, których to bawiło muszą jednak dorosnąć.

ocenił(a) film na 8
daned

Mam dokładnie to samo. Film jest poruszający, dla mnie wręcz genialny. Wgl super, że w końcu powstał polski film o takiej tematyce. Ciągle nie mogę się otrząsnąć, wciąż mam w głowie niektóre sceny.

ocenił(a) film na 10
Alllice

Dokładnie jak ja, mimo iż dziś mija tydzień odkąd obejrzałam ten film. Taak, wielkie brawa i szacunek dla pana Komasy. I w ogóle, ten film był świetnie dopracowany pod każdym względem, gdy Sylwia i Dominik szli przez cmentarz, mijali groby, na których były nazwiska, które potem wynalazłam w google. Były to [już dokładnie nie pamiętam] pisarki, które popełniły samobójstwo.

ocenił(a) film na 10
reliance

Na na grobku było napisane Virginia Woolf. A sam cmentarz strasznie skojarzył mi się z Harry Potterem

ocenił(a) film na 10
Alllice

Ja obejrzałam przedwczoraj, ale wciąż nie mogę się otrząsnąć, wciąż słyszę w głowie " Witam Cie w sali samobójców Dominik". Mam wrażenie, że moja "głowa" wciąż jeszcze siedzi w kinie i jest pod wrażeniem, a ciało musi funkcjonować. Nie wiem czy Wy też odczuliście jakąś swoistą więź z Dominikiem ( nie z czarnowłosym Jakubem tylko Dominikiem :P), bo ja (wiem, ze to głupie, ale od zawsze byłam popaprana) mam takie wrażenie, że on tu gdzieś jeszcze jest.

ocenił(a) film na 10
zajaczek_121

Dokładnie, Virginia Woolf. ; ) ... zajaczek, mam takie samo wrażenie, a pamiętam, gdy w poniedziałek [po weekendzie, po obejrzanym filmie] poszłam do szkoły i opowiadałam przyjaciólce. i Powiedziałam jej, że ''czuje w sobie Dominika'' . to było głupie, ale naprawdę tak jest. Swoją drogą, miałam podobna przygodę jak w ''Sali samobójców''. Z tym że nie byłam Dominikiem.Byłam Sylwią ... na szczęscie obeszło się bez ofiar. Ten film otworzył mi oczy.

ocenił(a) film na 10
reliance

I do tej pory nie mogę uwierzyć że on jednak umarł... :( Aczkolwiek gdyby film zakończył się happy-endem, nie byłoby to to samo ... Codziennie oglądałam scenę śmierci Dominika na yt, ale teraz ktoś skasował :/

ps. w Bravo jest plakat Dominika, a w Twiście plakat Aleksa.;D

ocenił(a) film na 10
reliance

I ten tekst w trakcie rozmowy z kierowca przez telefon po judo ( nie pamiętam zbyt dobrze) " Na mnie się czeka, o mnie się troszczy!" to taka 'kwintesencja' mnie no i tak jak Dominik jestem w klasie maturalnej ;(

ocenił(a) film na 10
zajaczek_121

to było coś takiego '' Ze mną się kur*wa jest i ze mną ma się być! Mnie się pilnuje i odwozi do domu!''

Ooj, a ja dopiero testy gimnazjalne pisze we wtorek;D

ocenił(a) film na 10
reliance

Tak przy okazji.. To prawda że ''Sala samobójców'' jest na faktach?

ocenił(a) film na 5
reliance

NIe. Oczywiście, że nie.
Twórca opierał sie na jednej historii podobno, ale po przeczytaniu tej historii stwierdziłem, że gdyby oparł sie na niej bardziej niż w skrajnie spłycony sposób film by dużo zyskał.
Szczerze mówiąc sam artykuł (gdzieś tu jest link) wzbudza wiecej emocji niż film:)

reliance

to było tak: "Ze mną się kur*a jest, mnie się pilnuje i ze mną ma się być!
To zdanie dopełnia wszystko jak dla mnie.Pokazuje tą tragedię Dominika i jego załamanie psychiczne i tą świadomość, że wie, że ludzie są z nim i zajmują się nim za coś w zamian. W tym wypadku pieniądze.
Ja byłam na filmie jakieś 3 tyg. temu i dalej nie do końca potrafię się ogarnąć po filmie. I za każdym razem jak przypominam sobie scenę śmierci to mi łzy do oczu napływają.
No to farta mieliście/miałyście jak była cisza na sali kinowej. Bo u mnie niestety wyglądało to troszeczkę inaczej: w najwyższych rzędach siedziała grupa młodzieży i CAŁY film się śmiali, tak chamsko na głos komentowali. Tu kurde wszyscy płaczą, a oni śmieją się i w końcu jakaś dziewczyna? nie wytrzymała i do nich: Kur*a zamknijcie mordy! Nic to nie dało tylko jej coś pojechali i dalej swoje. Uważam, że nawet jeśli ktoś z nich odczuł jakoś ten film to się do tego przy reszcie nie przyzna bo wiadomo jak jest..

ocenił(a) film na 10
GirlEdyta

No u mnie ciszy na sali niestety nie bylo i miałam ochotę ich wszystkich wystrzelać. A największy śmiech wywołała scena, gdy Dominik zobaczył komentarze na facebook`u typu ''spermojudo'' i zaczął się płakać.


" i w końcu jakaś dziewczyna? nie wytrzymała i do nich: Kur*a zamknijcie mordy!" hahahaha poozdro dla niej;D pjoona;D ja się ledwo powstrzymywałam żeby coś takiego powiedzieć, ale jakoś dotrwałam do końca filmu z tą bandą dzikusów na sali. I ja się pytam - po uj tacy ludzie chodzą do kina na takie filmy?! Jak się chcą pośmiać to niech idą na Czerwonego Kapturka tudzież na Wampiry i Świry ;D

ocenił(a) film na 10
reliance

Film? Cudowny... Byłam na nim w czwartek. Od tego czasu szukam go online w necie żeby obejrzeć jeszcze raz. Na okrągło słucham soundtracku z filmu... Co do reakcji ludzi w kinie - chora. Większość się nudziła, śmiała. Oni nie widzieli jak ten chłopak cierpiał... Myśleli, że chodzi o uzależnienie od internetu. Czy aby na pewno? Ja po wyjściu z kina nie mogłam wykrztusić słowa. Wszyscy się śmiali, że jestem - jak to? - melomanką. W dupie to mam. Kocham ten film... Daje do myślenia. Jest tak dramatyczny i tragiczny, działa na psyche... Ale trzeba go zrozumieć.

ocenił(a) film na 10
DarkNoelle

Taak, więc jesteśmy dwie.;D pjoona;D

ocenił(a) film na 10
DarkNoelle

Dlatego polecam kino w środku tygodnia, wtedy ludzie przychodzą zobaczyć film, a nie przejść się ze znajomymi do kina. U mnie na sali ze 20 osób i całkowita cisza, prawdziwa przyjemność oglądania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones