PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271966}
7,2 298
ocen
7,2 10 1 298

Salvare la faccia
powrót do forum filmu Salvare la faccia

Licia (Larussa), niecnie sprzedana policji przez chłopaka Mario (Castelnuovo) zostaje napiętnowana przez wpływową rodzinę. Jej ojciec, który sam ma sporo na sumieniu, chcąc uniknąć skandalu postanawia uciszyć wszelkie plotki o niesfornej dziedziczce i... wysłać córkę do psychiatryka. Wszak nikt nie będzie zwracał uwagę na niespełna rozumu nastolatkę. Po jakimś czasie dziewczyna wraca do domu, szykując dla swej familii wiele niespodzianek w zemście za doznane krzywdy...

Film Brazziego, kwalifikowany przez niektórych jako giallo, nie jest ani typowym kryminałem, ani tym bardziej horrorem. Najbliżej mu do dramatu z lekkimi elementami kina grozy. Znajdziemy tu ponadczasowy motyw zemsty, kilka morderstw, szantaże, wyłudzenia pieniędzy i rodzinne grzeszki, jakich nie powstydziłoby się otoczenie Vita Don Corleone. Śliczna Licia gra z domownikami zarówno niebezpiecznymi narzędziami, słowem, a w końcu i swym seksapilem, który to okaże się jej największą bronią... I pomimo, że ta vendetta jest dość pomysłowa, to oczekiwałem jej lepszych efektów. Trup nie ściele się tu gęsto, brutalności i krwi rownież nie znajdziemy. Cudowna strona audiowizualna wynagradza jednak nieco chłodne potraktowanie rozwiązań fabularnych - muzyka, paleta barw każdego kadru czy scenografia, łącząca klasykę z nowoczesnością lat 60tych to uczta dla oczu i uszu. Na deser jeszcze uwodzicielska rola główna - blondanioł o sztucznych rzęsach, który wymierza sprawiedliwość... na własnych zasadach. Mocna siódemka.

Yungee

przepraszam, orientujesz się może czy oprócz wersji oryginalnej z angielskimi napisami istnieje polska? bardzo zależy mi na obejrzeniu tego filmu.

domileave

Szczerze wątpię, że film do nas kiedykolwiek zawitał (brak oficjalnego polskiego tytułu), ale może ktoś stworzył kiedyś napisy polskie, nawet jakieś amatorskie - mnie nic o tym nie wiadomo. Oglądałem z angielskimi i polecam, dialogi nie są skomplikowane, a film faktycznie wart zobaczenia ;)

domileave

a gdzie online chociażby z angielskimi napisami? Może są już w pl? :)

ocenił(a) film na 10
igabuk

Można obejrzeć nawet na yt

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones