PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32021}

Sam

I Am Sam
7,8 88 158
ocen
7,8 10 1 88158
6,8 12
ocen krytyków
Sam
powrót do forum filmu Sam

Faworyt

ocenił(a) film na 10

Który z wymienionych ponizej filmow jest Waszym ulubionym dzielem o tej (podobnej) tematyce : ??

* I am Sam
* Awakenings
* Rain Man
* Radio


Swoja odpowiedz krotko uzasadnijcie.
Moim faworytem jest I am Sam. Pozdrawiam
PS: jak znacie podobne filmy z tego gatunku piszcie smialo

ocenił(a) film na 8
outlaw_rip

podobny jest tez co gryzie gilberta grape'a

a Ty jak uzasadnisz swój wybór??
Ja ogladalałam wszystkie oprócz Radio Rain Mana musze sobię odświeżyć. Jak to zrobię to napiszę który najlepszy moim zdaniem....

ocenił(a) film na 8
Bella_Luna

aha no i nie mozemy zapomniec o forrescie gumpie :)

Bella_Luna

>aha no i nie mozemy zapomniec o forrescie gumpie :)

Zdecydowanie! hihi ;) To jedna z lepszych produkcji w tym temacie.

ocenił(a) film na 9
outlaw_rip

Z tych czterech filmów jak na razie widziałem tylko Rain Man'a i I am Sam. Bardziej mi sie podobał Rain Man - chyba nie dało się lepiej tego zagrać niż zrobił to Dustin. Nie twierdze, ze Sean Penn zagrał źle (szczególnie, ze bardzo go cenie i lubie), ale Dustin był jakoś bardziej autentyczny :)

Butch

Rain Man to klasyka. Jeden z najpiekniejszch filmów jaki widzialam.

Z filmów o podobnej tematyce polecam:

"Chłopiec który umiał latać" (1986)
"Snow Cake " (2006) .
"Zaklęte serca" (2005)
"Paradox Lake"(2002)
"House of cards" (1993)
"Droga po marzenia" (2004)
„I am Sam”(2001)
„Radio”(2003)

ocenił(a) film na 8
outlaw_rip

1 Rain Man
2 Awakenings
3 I am Sam
4 Radio
prosz, mój ranking

użytkownik usunięty
outlaw_rip

Awakenings, zdecydowanie :-)

Reszta też dobra, zresztą...

ocenił(a) film na 8
outlaw_rip

Każdy z tych filmów ma swoje wady i zalety. W "I am Sam" nie podoba mi się "autystyczna-nieautystyczność" głównego bohatera - czyli to, że raz jest zaradny, raz bezradny. W zasadzie bezradny jest tylko, jak się zdenerwuje, a przecież tak nie jest. Każdy kto miał styczność z takimi osobami musi to przyznać. Jednocześnie film bardzo mi się podoba ze względu na przesłanie, fabułę i grę aktorską - która trzeba przyznać jest świetna.

Gdybym jednak miał wybrać najlepszy z nich, to postawiłbym albo na "I am Sam", albo na "Awakenings".

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
outlaw_rip

1 I am Sam
2 Awakenings
3. Rain Man

ocenił(a) film na 8
outlaw_rip

A co Was skłania do oglądania, czy aż wręcz poszukiwania (jak mniemam temat nie jest założony tak ad hoc) tego typu filmów? - Jakieś upodobanie do psychologizowania? Mnie na ogół takie wątki drażnią lub żenują, ale może to kwestia formy podania bo Sam mi się akurat podobał. A tak poza tym to tylko Timmy-Timmy z South Parku :P

outlaw_rip

Na przekór całemu światu- też dobry film

ocenił(a) film na 9
outlaw_rip

fakt, że jedną z "przyczyn" dramatu jest w tym przypadku drugoplanowa postać ale... może "Co Gryzie Gilberta Grape'a"

ocenił(a) film na 5
outlaw_rip

Sprawdź "Ocean Heaven" org.: "Haiyang tiantang"
http://www.filmweb.pl/film/Haiyang+tiantang-2010-538834

ocenił(a) film na 8
outlaw_rip

wjeba..e s tu samą królewską śmietankę, te 4 filmy, mój gust:)

outlaw_rip

forrest gump i i am sam

z perspektywy czasu mogę powiedzieć tylko tyle, że uwielbiam te filmy w dużym stopniu za to, jak dużo pracy w swojej role włożyli aktorzy wcielejący się w główne postacie... to zdumiewające, jak dobrzy są penn i hanks w w/w rolach. są w pełni wiarygodni.

ocenił(a) film na 9
outlaw_rip

Jeśli chodzi o filmy tego typu to koniecznie trzeba obejrzeć "Ja w środku tańczę" -piękny film. Z tego zestawu nie umiem wybrać jednego najlepszego;p Jak dla mnie "Przebudzenia" "Rain Man" i właśnie "Ja w środku tańczę" to najlepsze w tym gatunku.

ocenił(a) film na 9
nowotnik

Dla mnie
Numer 1 Sam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones