PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1113}
7,8 263 890
ocen
7,8 10 1 263890
7,2 18
ocen krytyków
Sami swoi
powrót do forum filmu Sami swoi

gra aktorska

ocenił(a) film na 5

Klasyka Polskiej sceny , jednak słaba gra aktorska , ale może i na tamte czasy przyzwoita
?
Nie lubię tego oglądać , ale wiem , że jest to dobry film i dam 7 .

ocenił(a) film na 10
VeBFan

Słaba gra aktorska?
Czyś ty się chłopie szaleju najadł??

ocenił(a) film na 5
Berto

Tak , słaba a wręcz mizerna gra aktorska .

VeBFan

Słaba jest twoja wypowiedź, postaraj się napisać z sensem dlaczego słaba albo nie kompromituj się. Aktorzy genialnie odegrali swoje role, wiedzą o tym wszyscy oprócz ciebie...

ocenił(a) film na 5
comy

Jakie mam podać argumenty przemawiające za tym , że gra aktorska mi się nie podobała ? To trzeba zobaczyć . Tak samo ty mi podaj argumenty za dobrą grą aktorską . ciekaw jetem co wymyślisz .

VeBFan

Nie pisze się w taki sposób jeśli nie wie się co napisać... "mizernie, nie podoba mi się..." ależ opinia...
Zauważ ile osób zgadza się z twoim zdaniem... mizernie i słabo czyli nikt.
Cała Polska kocha ten film i to jest niezbity argument że mam rację, a wyjątki od reguły zawsze się znajdą np. w twojej osobie.
Lepiej następnym razem napisz: nie lubię lub nie podoba mi się ten film, będzie bardziej logicznie i nikogo nie "zadziwisz" swoją wypowiedzią.

comy

dodam jeszcze tylko że ludzie kochają ten film właśnie za grę aktorską głównych bohaterów.

ocenił(a) film na 5
comy

No właśnie chodzi mi o to , że na siłę próbują być śmieszni ...

VeBFan

nie są na siłę śmieszni, są naturalni w tym jak grają i to jest cała siła tego filmu,

ocenił(a) film na 9
VeBFan

O kurde, się uśmiałem, się...

VeBFan

ile ty masz lat kolego? Zrozum że w tamtym czasie nie wszystko można było powiedzieć otwarcie. A i tak jest zawarta satyra i na były ustrój i na usa

ocenił(a) film na 8
VeBFan

Nie lubisz tego oglądać, ale wiesz, że jest to dobry film?! Tak nie bardzo rozumiem tą wypowiedź, to znaczy, że jak film jest ogólnie uznawany za dobry to nie masz prawa postępować według własnych przekonań? A co do gry aktorskiej oczywiście wspaniała i nie rozumiem jakie masz wątpliwości

ocenił(a) film na 5
amary

Dobrze zrealizowany jak na tamte czasy i ja to doceniam , lecz i tak nie lubię tego oglądać .

ocenił(a) film na 8
VeBFan

No to jaki masz problem? Nie oglądaj i tyle.

ocenił(a) film na 5
amary

Ja mam problem ? napisałem swoje zdanie a ty szukasz widzę problemu .

ocenił(a) film na 8
VeBFan

Chodziło mi o to co nie podoba ci się w filmie.

ocenił(a) film na 5
VeBFan

Słaba gra?
Pamiętaj, że to jest Polska. Nawet dzisiaj gra nie jest lepsza.

ocenił(a) film na 8
Simple_man

Toż to czysta profanacja mówić, że słaba gra aktorska!!! Rozumiem, że istnieją różne gusta, ale Wacław Kowalski i Władysław Hańcza to naprawdę jedni z lepszych polskich aktorów! Poza tym również nie rozumiem Twojej wypowiedzi, nie lubisz tego oglądać, ale widzisz, że film jest dobrze zrealizowany - to się trochę kłóci, bo większość tej "dobrej realizacji" to jednak powiedzmy sobie szczerze dobra gra aktorów... Ale cóż, nie chcę się sprzeczać, aczkolwiek uważam, że obsada filmu naprawdę świetna.

ocenił(a) film na 5
inkainkowska

Profanacja?
Obsada jest dobra, mając na względzie to, że to lata '80...
Gra aktorska jak na tamte czasy jest wystarczająca.
JEDNAK gra aktorska dzisiaj i nic nie warta ,,dobra obsada" nie ratuje naszego kina dzisiaj.

ocenił(a) film na 8
Simple_man

Może masz rację, że przy beznadziejnej reszcie dobra obsada nie ratuje całości, a może po prostu nawet jeśli coś jest z pozoru dobre to w nadmiarze przestaje smakować? W dzisiejszych polskich komediach obsada jest praktycznie taka sama w każdym filmie, więc czy jest ona naprawdę dobra, czy po prostu taką została okrzykniętą?

Simple_man

Sorki Simple_man jeżeli nie znasz roku produkcji to nie pisz bredni. To był 1967 rok.

ocenił(a) film na 5
koliberek_2

Dobra gościu.
W '66 powstał dobry, zły i brzydki
W '70 mały wielki człowiek
W '72 OJCIEC CHRZESTNY
W '75 lot nad kukułczym gniazdem

Holywood wtedy było ( i do dzisiaj jest) na kilkaset razy wyższym poziomie niż nasze rodzime produkcje, ale tutaj data nie ma znaczenia.
Aktorzy wtedy grali lepiej niż dzisiaj, ale nie grali doskonale, śmiejemy się tylko ze śmiesznych scen w filmie, dzięki temu, że słaba gra aktorska nie zniszczyła całości.

ocenił(a) film na 10
VeBFan

A co może w obecnych polskich tak zwanych komediach jest dobra gra aktorska? Aktorzy są świetni, wspaniale wczuli się w swe postaci a twierdzenie że próbują być na siłę śmieszni jest kompletnie bez sensu, siłą tego filmu są dialogi i nie ma mowyo siłowym humorze

ocenił(a) film na 10
Vito90

Masz racje
A co do autora tematu to jakis gimbus

ocenił(a) film na 5
giovanni50

Gimbusem to możesz nazywać siebie . Wyraziłem zdanie jedynie . Chyba nie wiesz , że do norm moralnych i etycznych zaliczamy przedstawienie swojej opinii i trwanie w niej .

ocenił(a) film na 10
VeBFan

Twoje posty sa słabe do wyrzygu

ocenił(a) film na 10
VeBFan

Zmień psychiatrę,bo ten cię oszukuje:-)

VeBFan

"że do norm moralnych i etycznych zaliczamy przedstawienie swojej opinii i trwanie w niej " Co to za głupota?

ocenił(a) film na 5
OlaLao

Nie głupota. Bo powiedz, dlaczego przy braku jakiś argumentów (choć o nie trudno tutaj) mam zmieniać zdanie?

ocenił(a) film na 10
VeBFan

Jeżeli to jest "słaba gra aktorska" to podaj jakieś przykłady "dobrej" a nawet "bardzo dobrej" "gry aktorskiej".

andre_

"słaba gra aktorska"

No cóż, "Samych swoich" porównywano onegdaj nawet do fredrowskiej "Zemsty". Jeśli Kargul i Pawlak to mają być przeniesieni w inne czasy Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek - to Witia jest chyba odpowiednikiem Wacława. No i mamy odpowiedź: przecież Wacław od zawsze uznawany jest przez literaturoznawców za najmniej ciekawie napisaną postać z komedii Aleksandra hrabiego Fredry! Choćby nie wiem jak zdolny aktor, cudów z tej kreacji nie uczyni. Dawno, dawno temu, niejaki Wiesław Gołas, gdy się dowiedział że ma być Wacławem, to niemal na rzęsach stawał, byle się od tego wybronić. Z sukcesem: ostatecznie reżyser obsadził go w roli Papkina, którą Gołas zagrał wręcz brawurowo.
Jerzy Janeczek z pewnością nie jest złym aktorem. Ale scenariusz nie dał mu okazji by zabłysnąć. O ile Władysław Hańcza i Wacław Kowalski są do dzisiaj jednoznacznie i z odcieniem sympatii kojarzeni, o tyle Jerzy Janeczek pozostał wykonawcą słabo rozpoznawalnym.

ocenił(a) film na 10
VeBFan

"słaba gra aktorska" a jednak wie, że dobry film.....w życiu większej bzdury nie słyszałam !!!!

użytkownik usunięty
VeBFan

rozumiem, że doceniasz realizację filmu, o czym gdzieś powyżej wspomniałeś... ale na Boga, gdzie Ty widzisz słabą grę aktorską??
o wiele słabsza gra aktorska niż w tym filmie jest w komedii "Czy leci z nami pilot", z ogólnie - cudownie śmiesznym Leslie Nielsenem, którą oceniłeś na 9 (za co?, bo jak dla mnie śmieszniejsza jest ta nasza "powojenna" 'Zemsta').



VeBFan

Słaba gra aktorska? Jesteś jakimś fachowcem w tej dziedzinie? Jeśli Ci się nie podoba to tak napisz ale nie stwierdzaj że coś jest złe, to że Ci się nie podoba (bo ma prawo się nie podobać) nie oznacza że aktorzy faktycznie słabo grali. Ja uważam że film jest świetny i aktorzy również.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones