PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9352}
7,9 18 495
ocen
7,9 10 1 18495
8,1 22
oceny krytyków
Sanatorium pod klepsydrą
powrót do forum filmu Sanatorium pod klepsydrą

go w Cannes. Ciekawi mnie dlaczego. Oglądałem ten film dawno temu, niestety nie do końca, bo na TV4 walili tyle reklam, że najdłuższa taśma, jaką miałem okazała się za krótka...no, i jaki było uzasadnienie ze strony ówczesnych władz. Nie przypominam sobie jakoś wątków "antypaństwowych", antyideologicznych, zresztą takie u Hasa nie występowały, bo Hasowi chodziło o coś zupełnie innego w kinie. No więc dlaczego był ten zakaz ?

użytkownik usunięty
McGregor_2

Czegoś co się nie rozumie , dla świętego spokuju się zakazuje , zresztą ciekawe jak on przeszedł przez cenzurę z tymi gołymi panienkami ;)

użytkownik usunięty

A , tam gołe panienki.Gołe panienki są w co drugim polskim filmie....................

ocenił(a) film na 10
McGregor_2

Jeśli dobrze pamiętam, niepokój ówczesnych władz budziły wyraźne elementy żydowskie w filmie, co w świetle nastrojów antysemickich w Polsce po marcu 68' było nie do przyjęcia

ocenił(a) film na 5
McGregor_2

W filmie była także mowa o Sowietach - zostali oni przedstawieni w dosyć niekorzystnym dla nich świetle (choć to naprawdę krótka kwestia była). Tym większy mam szacunek do Hasa.

Philip

Potrzebna mi sprawa - od ilu lat jest ten film?

użytkownik usunięty
Obywatel_Piszczyk

jeśli nie masz 16,lepiej nie oglądaj bo trudno będzie ci go zrozumieć.
Chociaż czasami wiek nie ma znaczenia.

Spokojnie, mam. (za krótki, za krótki, za krótki bla, bla, bla...)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones