PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609588}

Sen o Afryce

Schlafkrankheit
5,0 324
oceny
5,0 10 1 324
Sen o Afryce
powrót do forum filmu Sen o Afryce

Bardzo ciekawy obraz nie tylko Afryki, co postaw ludzkich wobec tego kontynentu i problemów z którymi się boryka. Film nic nie doprowadza do końca. Mnoży pytania i z często widz stawiany jest w sytuacji osoby, która powinna ocenić postępowanie bohaterów ale tylko na podstawie tych szczątkowych obrazów. Mnie film na tyle wciągnął, że czas projekcji w ogóle mi się nie dłużył. Tajemniczy kontynent, można powiedzieć sloganowo magiczny, ale czy widz, który zna Afrykę z telewizji, artykułów czy zdjęć jest w stanie ocenić wybory bohaterów bo nie są proste. Czy miłośc do tego kontynentu wymaga aż takich poświęceń? Kilka wątków, tak naprawdę nie doprowadzonych do końca, które czynią, że widz sam ma się na podstawie akcji wczuć w skórę bohaterów i próbować działać. Moim zdaniem film wart obejrzenia choć na tyle otwarty do interpretacji, że niewielu go zobaczy i niewielu uzna, że na swój sposób wyjątkowy. Ja w czasie projekcji czułem respekt przed tym kontynentem i jego tajemniczą przyrodą. Polecam. 8/10

pessoaa

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Tak niska ocena na Filmwebie spowodowana jest prawdopodobnie brakiem cierpliwości widza przyzwyczajonego do wartkiej, efektownej akcji oraz całkowitym niezrozumieniem specyfiki Kamerunu (bo w tym właśnie kraju rozgrywa się film) ale i całej Afryki. Film ciekawy i godny polecenia choć z pewnością nie dla każdego.

ocenił(a) film na 7
pessoaa

Zgadzam się, film wart obejrzenia - 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones