PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108605}
6,9 24 652
oceny
6,9 10 1 24652
7,2 4
oceny krytyków
Serenity
powrót do forum filmu Serenity

http://dreamcafe.com/firefly.html pod tym linkiem mamy książkę za darmo do pobrania o wydarzeniach między filmem a serialem. Napisał ją pisarz-fan Steven Brust. Aktualnie jestem na 130 stronie z 168 i pozytywnie ją oceniam. Początek trochę ciężki (może dlatego, że za często musiałem do słownika sięgać?:)), kilka retrospekcji ale się rozkręca. Polecam.

ocenił(a) film na 9
MakoR

Mógłbyś mi streścić o czym jest ta powieść? (Tylko bez spoilerów proszę :P)

ocenił(a) film na 10
Corn

Załoga Firefly odstawila gdzies sheparda iteraz transportuje ladunek drewna na planete HERA do nijakiego Sakary. Po drugiej stronie PLanety odbyla sie slynna bitwa w dolinie Serenity. Jayne ukradl drogie luksusowe ziolo z poprzedniego transportu i chial zrobic biznes na boku za co Mal go wyrzucil ze statku. Postanawia Jayne zawaidomice federealnych o Tamach i zgarnac nagrode. Na planecie tez jest agent FEDeralny co prowadzi sledztwo w sprawie rzekomego niewolnictwa w jego kopalniach. Dostaje on rozkaz spotkania sie z Jaynem w sprawie Tamów. Mal nie spieszy sie z odlotem a i spotaknie Jayne z Federalnym agentem sie komplikuje.

Cala akcja to 2 dni na tej planecie, sporo retrospekcji. Jakims arcydzielem to nie jest ale czyta sie przyjemnie, nie nudzi a i angielskiego czlowiek sie poduczy. 168 stron.

ocenił(a) film na 9
MakoR

Dzięki.

Zamierzam to sobie wydać własnym kosztem w kilku egzemplarzach (na spółkę ze znajomymi fanami), ale nie byłem pewien czy warto w ogóle po to sięgać.

No ale jako fani Firefly nie możemy być wybredni, w końcu tak mało dostajemy :]

ocenił(a) film na 10
Corn

Wydać czyli sobie druknąć i złożyć?
10zł to jeszcze warto dać ale tak 40 to już nie :). Na pewno ta książka jest o klasę lepsza od komiksów.

ocenił(a) film na 9
MakoR

Wydać znaczy druknąć w książkowym formacie z okładką (własnoręcznie zrobioną).

Koszt będzie kolo 25 zł za sztukę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones