PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108605}
6,9 24 652
oceny
6,9 10 1 24652
7,2 4
oceny krytyków
Serenity
powrót do forum filmu Serenity

Zastrzegam od razu, że żadnego serialu nie widziałam, ale to chyba nie zabrania mi wypowiedzieć sie na temat tego filmu.
Jeżeli chodzi o sam film - chyba wyrosłam już z tego typu rozrywek... Ogólnie: byłby nawet dobry gdyby nie był taki słaby ;))))))))
To jakiś słabo sklecony wątek z filmów: Gwiezdne Wojny (epizod 1 stary); StarShip Troopers, Equilibrium i Obcy 4. Szczerze - wszystkie filmy cenię bardzo wysoko, ale tu jakaś karykatura wyszła. W sumie sam pomysł nie był najgorszy, ale realizacja - tandeta i banały, banały, banały... Brakowało tego czegoś! W sumie filmik przewidywalny do bólu, nafaszerowany górnolotnymi frazami, a i tak wiadomo jak to się wszystko rozstrzygnie. No nie jest znów taki najgorszy, może jako komiks, animacja,gierka,książka miałby klimacik, a tu wyszedł film na baaaardzo nudny zimowy wieczór najlepiej dla chłopców przedziału wiekowego 14-17 lat ;)

Takie jest moje zdanie i mozesz sie nie zgadzac.
5/10

ocenił(a) film na 9
harfia

No cóż...zgadzać się nie zgadzam bo to mój ulubiony film s-f (jak i serial, którego miłośnikiem od roku jestem)

Powiem Ci, że trochę mnie rozbawił twój komentarz bo Obcy 4 jest akurat tego samego Pana co Serenity ;), a Equilibrium to nic innego jak marna powtórka z Orwella przyprawiona Matrixem.

Błędem filmu jest chyba to, że zwyczajnie jest on głównie dla fanów serialu. Osoby z nim nie obeznane mogą wprawdzie film zobaczyć, ale nie odziała na nich tak jak na 'fireflyistów'.

Whedon stworzył genialny scenariusz i zupełnie nie wiem co było w nim dla ciebie przewidywalne? No chyba, że mówisz o ostatnich 20 minutach ;).

W Filmie masz prawdziwie, pełnokrwiste postacie, które co prawda przez ograniczony czas wydawać się mogą jednowymiarowe - ot kolejny grzech filmu, którego jednak uniknąć nie było sposobu.

Czy jest to film dla przedziału wiekowego 14-17? Raczej wątpię bo najwięcej fanów serial ma w przedziale 25-30 lat :P . Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji jak i filmu dokumentalnego o fanach tej produkcji ;) .

Starship Troopers to nic innego jak sprawne kino s-f/action, Whedon dokonał niemozliwego bowiem połączył dwa wykluczające się gatunki - western i s-f, przyprawił do komedią i przygodą i wyszło z tego jak dla mnie coś niesamowitego co przelatuje przez palce niczym woda a po seansie ma się ciągle niedosyt i pragnie się więcej ;) .

ocenił(a) film na 8
harfia

mi się film podobał, mimo iż nie lubie s-f....fajnie dobrana obsada i niektóre humorystyczne gagi:) mi sie podobało, daje 8/10

harfia

Na ten film trafiłem przypadkiem, właśnie go obejrzałem i po prostu czapka z głowy. Nie spodziewałem się że obejrzę takie dobre SF, teraz muszę kupić koniecznie BlueRay oraz całą serię Firefly bo widzę że warto. A lat mam 31 przy okazji...

harfia

Moja ocena: 7/10 - zaznaczam, że dosyć surowo oceniam.

Mi się bardzo podobało, ale serii Star Trek nie dorówna...

Oglądając ten film widać, że jest on stworzony na bazie serialu- od początku mamy wyraźnie zarysowaną fabułę, po której widać że została już wcześniej rozwinięta, mamy silnie zarysowane postacie i całkiem strawny rozwój akcji.

Żałuję, że Takie Filmy powstają tylko na podstawie dobrych seriali - vide Star Trek czy Battlestar Galactica.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones