1 godz. 35 min.
7,3 294
oceny
7,3 10 294
462
chce zobaczyć
{"type":"film","id":34877,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Shergar-1999-34877/tv","text":"W TV"}]}

8 lutego 1983 roku kilku bandytów wdziera się na farmę w Irlandii. Terroryzują właścicieli i wywożą wyścigowego ogiera Shergara. Napastnicy żądają pięciomilionowego okupu. Władze wymuszają na właścicielu ogiera, by nie wpłacał okupu należącym do IRA porywaczom. Przywódca porywaczy, Gavin, wydaje rozkaz zabicia konia, ale jeden z terrorystów, Kevin, postanawia ukryć zwierzę.

Hiroto
opis użytkownika

Oparta na powieści Dennisa Lewistone'a, historia porwania Shergara, konia wyścigowego, który był zwycięzcą angielskich i irlandzkich Derby. Słynny ogier zostaje uprowadzony przez terrorystów IRA, którym przewodzi bezwzględny Gavin O'Rourke (Mickey Rourke). Przypadek sprawia, że świadkiem wydarzeń jest Kevin, syn zmarłego dżokeja, którego pasją życia są właśnie konie. W sprzyjających okolicznościach chłopakowi, udaje się oswobodzić Shergara, ale jest tym samym zmuszony do ucieczki przed terrorystami. Na swojej drodze spotka ludzi, dzięki którym zazna miłości i ciepła rodzinnego, uczuć których nie znał, a których tak bardzo potrzebuje każdy człowiek.
[opis dystrybutora]

Louis
opis użytkownika

Shergar-najlepszy krajowy koń wyścigowy zostaje porwany przez terrorystów IRA. Cudem ogier trafia w ręce młodego chłopaka Kevin'a (Tom Walsh), który postanawia uciec wraz z nim z farmy na której pracuje. Od tej pory będzie musiał się ukrywać, jednak na swojej drodze spotka ludzi, którzy mu pomogą-Joseph' Maguire'a (Ian Holm) oraz jego uroczą wnuczkę Kate (Laura Murphy).

Ferith
opis użytkownika

Film oparty na autentycznej historii. Porwany przez terrorystów najlepszy irlandzki koń wyścigowy zostaje oswobodzony przez młodego chłopaka. Podczas ucieczki spotyka on podróżującego
Joe Maguire i jego wnuczkę, dzieki którym poznaje, co znaczy rodzina. Tymczasem terroryści rozpoczynają pościg, a Kevin bedzie musial podjąć decyzję, od której zależeć będzie jego przyszłe życie: zostać z przyjaciółmi czy ratować życie konia.

[opis dystrybutora do wydania VHS]

DrunkenMaster
opis użytkownika