PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426062}
7,7 448 684
oceny
7,7 10 1 448684
6,7 41
ocen krytyków
Sherlock Holmes
powrót do forum filmu Sherlock Holmes

Sherlock zawsze kojarzył mi się z postacią przesiąkniętą tymi angielskimi stereotypami, które sprawiają, że właśnie z tą Anglią się kojarzy. Bo przecież dla nich to symbol. W filmie w role główną wcielił się Robert Downey Jr. - który według mnie całkowicie nie oddaje postaci Holmesa. Specjalnie patrzyłem i każdy aktor, który do tej pory w tego detektywa się wcielał był lepszy. Do tego niemalże w ogóle nie odczułem tego brytyjskiego klimatu Londynu. No wybaczcie, dla mnie powinno to być wyjątkowo wyeksponowane, nie mniej niż Sandomierz w Ojcu Mateuszu. Gardzę tym filmem, a jedyną rzeczą, która mi się podobała to kreacja Jude'a Law, jako Dr. Watsona.

ocenił(a) film na 7
Oleeks

Dokładnie, myślałem, że tylko ja to zauważyłem. Zrobili z tego komedię przygodową, żeby lepiej się oglądało, tylko szkoda, że czas akcji zostawili ten sam co w książce. O wiele bardziej do tej kreacji pasowałyby czasy współczesne. Bo ta wizja Londynu starego to tak naprawdę nowoczesność, ale z wyglądem starego. Kino rozrywkowe, ale to jak zwykle :) Dziwi mnie to, że reżyser jest anglikiem. Bardziej mi to wygląda na amerykański film. Jednakże pomijając te kwestie sam film jako całość uważam za całkiem dobry. I też najbardziej podobała mi się kreacja Dr. Watsona.

ocenił(a) film na 8
Oleeks

Mam odmienne zdanie w kwestii postaci Sherlocka. W tym filmie jest on chyba najbliższy temu stworzonemu przez Artura Conan Doyla, chociaż dobrze ze zrezygnowali z kwestii jego uzależnienia od narkotyków i moim zdaniem akurat Robert Downey Jr. pasuje do tej kreacji. Dr. Watson też wreszcie taki jaki być powinien, a sam film jak dla mnie bardzo dobry.

Oleeks

Najlepszy Sherlock Holmes jakiego widziałam, bardzo ciekawa psychologiczna interpretacja tej postaci przez R. Downeya jr. A co do klimatu Londynu, to w tym filmie wyjątkowo mi odpowiadał - wreszcie coś oryginalnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones