PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426062}
7,7 448 684
oceny
7,7 10 1 448684
6,7 41
ocen krytyków
Sherlock Holmes
powrót do forum filmu Sherlock Holmes

Widzę wiele komentarzy gloryfikujących ten i inne filmy o Detektywie Wszech Czasów, piszących: "podoba mi się jak Downey Jnr/
Benedict zagrał Sherlocka. Pytanie brzmi: czy która kolwiek z tych osób czytała choćby Studium w
Szkarłacie? W dzisiejszych czasach jesteśmy bombardowani stereotypowym wizerunkiem Holmesa i
Watsona. Po przeczytaniu większości nowel i opowiadań wzbudziło się we mnie wielkie obrzydzenie
do nowoczesnego, bezmyślnego prowadzenia śledztw.
PS Co do odcisków palców to w tamtych czasach była to ciekawostka, a nie główny element
dochodzenia.

MJ_killer

Ja kończę Księgę wszystkich dokonań SH i muszę przyznać, że film nie podobał mi się tak jak serial. Film dużo bardziej odbiega od książki i schematu bohaterów. Mimo, że serial kręcony jest w czasach współczesnych ma więcej cech wspólnych z oryginałem. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Film został zrobiony tak by się sprzedać - romantyczny wątek z Irene chociażby.
Mimo wszystko fajne jest jednak obejrzeć coś związanego z SH nawet jeśli nie ukazuje Sherlocka takiego jakim był naprawdę.

ocenił(a) film na 4
Bloodshake

Też mam Księgę Wszystkich Dokonań Sherlocka Holmesa :) a oglądanie filmów czy seriali z SH chyba sobie odpuszczę. W końcu nie naprawia się tego, co nie jest zepsute ;)

ocenił(a) film na 7
MJ_killer

Zmierzasz do tego, że ekranizacje nie oddają klimatu książek Doyle'a? Czytałam Studium w Szkarłacie i obejrzałam zarówno film, jak i serial. Co do lektury, trochę ciężko jest mi przebrnąć przez ten stary język, ale oczywiście poza tym wszystko jest genialne. Natomiast serial jest moim zdaniem o wiele lepszy do filmu, lepiej zrobiony i po prostu ciekawszy. Film też jest niezły, jednak to nie to.
Myślę, że książkowego, filmowego i serialowego Sherlocka lepiej jest traktować jako różne postacie, którymi w gruncie rzeczy są, mimo tych samych personaliów i podobnych przygód :)

ocenił(a) film na 9
Pink_Phink

mi ow wiele bardziej podobał się film. Oczywiście nie przeczę, że serial jesst świtny - bo jest. Ale fim lepiej oddał dla mnie klimat tej jakże świetnej serii.

ocenił(a) film na 5
MJ_killer

Bardzo rozsądna wypowiedź...mało takich w dzisiejszym świecie, również filmowym...
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones