PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769770}
6,0 4 640
ocen
6,0 10 1 4640
6,0 2
oceny krytyków
Shimmer Lake
powrót do forum filmu Shimmer Lake

Drugie Memento...

ocenił(a) film na 3

nie idziemy do przodu, tylko cofamy się z każdą minutą. Problem z taką narracją jest taki, że można się najzwyczajniej w świecie pogubić. Gdyby pociąć film po swojemu i ustawić w chronologicznej kolejności, to wyjdzie z tego przyzwoity kryminał. W tej formie przedstawiony też nie jest zły, aczkolwiek idzie się zagubić w fabule. Zmusza do kombinowania w trakcie oglądania.

dzyniu88

Te, chopek...A ucho Ci nakręcić?

ocenił(a) film na 6
dzyniu88

Ja się nie pogubiłam ani razu. I nawet specjalnie nie musiałam wkładać wielkiego wysiłku w oglądanie go.

Bella_88

Bella, ale z ciebie tytan intelektu i zdolna dziewczyna w takim razie! <brawo>

ocenił(a) film na 7
dzyniu88

Podobnie jak Memento. Jednak tu ciężko było się pogubić ;) Dla mnie łatwy film w odbiorze. Lubię takie.

ocenił(a) film na 6
dzyniu88

Totalnie nie zgadzam się z opinią, że film jest trudny w odbiorze i można się pogubić. Wręcz przeciwnie - fabuła prosta i z każdą kolejną minutą wszytko staje się jasne.

ocenił(a) film na 5
dzyniu88

Gdybym oglądam film od wtorku do piątku to film byłby kompletnie nudny. Cała akcja skupia się na wtorku i tam są zawarte szczegóły uzupełniajace fabułę. Mimo odwróconej chronologii film jest nudny, ospały, ciągnie się. Nawet dobry zwrot akcji tego nie rekompensuje.

ocenił(a) film na 8
dzyniu88

To, że film zmusza widza do jakiejś reakcji (kombinowania żeby się nie pogubić, refleksji itp) to dobra cecha. Gdyby film nie miał odwróconej chronologii, opinie o nim mogłyby brzmieć: "przeciętniak", "było".
A co do zarzutu poniżej (lukasz12548) - może i nie ma fajerwerków w filmie, ale trwa on niecałe półtora godziny, więc nie ma szans żeby się dłużył. Krótki czas trwania filmu również w tym wypadku jest atutem, przynajmniej w mojej opinii, więc otrzymujemy całkiem zgrabne kino do obejrzenia na szybko przed snem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones