PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106374}

Shrek 3-D

Shrek 4-D
6,7 10 137
ocen
6,7 10 1 10137
Shrek 3 D
powrót do forum filmu Shrek 3-D

chyba jest 3d i 5d , a nie 4d? W 5D są długie filmy.

damkan996

Ja byłem w Londynie na 5-D, filmy właśnie długie nie są, 5-D to to co 4-D tyle ze, jesteśmy w tym czymś np. ciężarówce i jak ona spada to my jakby też i czujemy że spadamy, to jest super! 5-D jest w takim małym pomieszczeni na takiej specjalnej maszynie żebyś my czuli prędkość itp.
Super zabawa.

Golden415

Tak naprawdę ja średni wierzę w istnienie 4 wymiarów a co dopiero 5 :/ Sa trzy: długość, szerokość i głębokość

fafikozoom

4D to wtedy kiedy ruszają naszym fotelem i np pryskają wodą, a filmy w tylu wymiarach nigdy nie są długie, średnio ok. pół godziny

fafikozoom

To nie wierzysz w istnienie czasu ?

fafikozoom

Długość, szerokość, wysokość, czas, przestrzeń. Masz swoje pięć wymiarów :P

ocenił(a) film na 5
gabrysiek11

Ok, czysto technicznie, bo jestem ciekawy. Jakim cudem przestrzeń może być piątym wymiarem, skoro to co określamy mianem "przestrzeń", jest po prostu kombinacją pierwszych trzech wymiarów? Wynikałoby z tego, ze piąty wymiar, to nazwa zastępcza dla trzech wymiarów. Mówimy w końcu o przestrzeni np. trójwymiarowej, więc przestrzeń pięciowymiarowa zwałaby się wtedy przestrzenią przestrzenną, a to nie ma specjalnie sensu...

Jediel

Ludzie, 4D jest tylko dlatego, że jest to czwarta część. Uśmiech do widza. Boże, nie wierzę, że bierzecie to na poważnie...

ocenił(a) film na 5
NadiaX

... Eeee... nie, nie jest. Ten bonus został wydany w 2003, a więc jeszcze przed powstaniem części 2... Ni jak nie miało chodzić o czwartą. Ale ja spytałem tak tylko, bo bardziej niż na temat filmu rozpoczęła się dyskusja na temat ilości znanych człowiekowi wymiarów i ten piąty, wymieniony przez gabryśka11 ni jak nie ma dla mnie sensu.

Jediel

pamiętajcie, że w różnych dziedzinach pewne słowa mają różne definicje. Oto dowód, ze w filmie i w fizyce wymiary mają inne znaczenie. Podobnie jest jeszcze np. z dumpingiem.

użytkownik usunięty
zulombo

jeden mądry<ufff>

Jediel

A czy istnieje czas? Nad tym tez warto sie zastananowic!

Jediel

http://www.youtube.com/watch?v=8RjujY-wo5Q&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=a0KgEfBwPsc
taka tam ciekawostka dla wtajemniczonych

wiktor31

przykro mi ale ta metoda nie działa

1=2=3=4=5=6=7=8=9=10=X na przykład czytałem w encyklopedii że jeśli 10 będzie się równać X (10=X) to oznacza że jeśli mamy 10 czyli że trzy albo dwa lata będzie koniec świata czysta fizyka i matematyka

filmowy_laufer

przykro mi ale ta metoda nie działa

1=2=3=4=5=6=7=8=9=10=X na przykład czytałem w encyklopedii że jeśli 10 będzie się równać X (10=X) to oznacza że jeśli mamy 10 rok (10, 1010, 2010) czyli że trzy albo dwa lata będzie koniec świata czysta fizyka i matematyka

fafikozoom

Niektórzy naukowcy twierdzą, że wymiarów jest nawet 10. Znajdź sobie na YT film 10th dimension.

roballp

niestety ale nie jesteśmy jeszcze na tyle rozwinięci i nie mamy takiej wiedzy żeby stwierdzać ile jest wymiarów, z biegiem lat naukowcy odkrywają nowe, co uświadcza ludzi przekonaniu, że pod względem naukowym i technologicznym dopiero raczkujemy...

fafikozoom

Tak mówisz o fizycznych wymiarach. Czwarty wymiar to czas.
W filmach wymyślili sobie filmowe wymiary 2D = normalny film 3D = film z efektami 3D 4D = 3D z czuciem, ruchem itp. lub zapach 5D = obydwie formy 4D

ocenił(a) film na 6
damkan996

4d=5d=krotkie filmy
4d=3d + efekty specjalne(wszystkie zmysly)
5d=5 zmyslow (efekty specjalne)
Oczywiscie zamiast smaku mamy temperature np w epoce snieg

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones