PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9515}

Sid i Nancy

Sid and Nancy
7,0 10 217
ocen
7,0 10 1 10217
7,0 4
oceny krytyków
Sid i Nancy
powrót do forum filmu Sid i Nancy

Chciałbym zadać pytanie apropos jednej piosenki "Sid i Nancy" Roberta Gawlińskiego...
WIem, że ktoś może pomyśleć, że pomyliłem strony itp. ale chciałbym wiedzieć (o ile wy wiecie i ową wiedzą podzielić się możecie) czy piosenka Roberta ("Sid i Nancy") była jakoś wzorowana na owej historii czy wspólnego ma z nią tylko tytół ?
Proszę o pomoc fanów SEX PISTOLS i innych !

michaki999

Nie mieli celu i nie mieli dzieciństwa jak my
Dokoła trudny świat, ulica była domem
Nauką tych lat
Dla nich wieczna droga
Dzikich serc spotkanie
Krwią pieczętowanie

Dla nich wieczna wiara
W to co nie poznane
Dzikich serc spotkanie

Budzili w każdym gniew, śniegiem usłany był dom
Nie czuli bólu, gdy śmierć przyszła cicho
Zabrała życie i łzy...

Obejżyj film, to zobaczysz analogie...
Ponadto to link do artykułu, ktory opisuje tą historie w interesujący sposób;)

http://www.radio.com.pl/trojka/trzymaj/artykuly/sidinancy.asp [www.radio.com.pl/trojka...]

Pozdrawiam...

wera666

Robert Gawliński o piosence "Sid & Nancy" - 'Znajdzie się na pierwszym lub drugim singlu poprzedzającym moją następną płytę. Piosenka o dorastaniu mojego pokolenia, o jego historii. Przy czym jest to bardziej opowieść o mnie w tym czasie i świecie niż elegia. A przy tym jest to opowieść osadzona w bardzo konkretnej historii. Utwór dedykowany jest Sidney'owi, znanemu mojemu pokoleniu załogantowi z najstarszej brygady Remontu, basiście Xenny. To piosenka dla niego, o nim, o ludziach, którzy kilkanaście lat temu tworzyli awangardę, a jednocześnie o mnie w tym czasie. To po prostu jedna z moich piękniejszych piosenek...'

użytkownik usunięty
michaki999

Bardzo lubiłam tę piosenkę za małolata - hi, hi - myślałam wtedy, że "śniegiem usłany był dom" bo nocowali w jakichś zrujnowanych, zapadłych melinach - dzieci ulicy itp. i zamarzli bidusie. xD
Dopiero kilka dni temu obejrzałam film i coś mi się zaczęło kojarzyć - 'zaraz, zaraz - a czy przypadkiem Gawliński nie miał takiej piosenki?'

A oto świeży link.:
http://tagi205.wrzuta.pl/audio/2ztfin6jGLm/robert_gawlinski_-_sid_i_nancy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones