PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104650}
5,7 244
oceny
5,7 10 1 244
Siedem przystanków na drodze do raju
powrót do forum filmu Siedem przystanków na drodze do raju

Przede wszystkim wielkie brawa dla Dwójki, która już drugi raz przeprowadza na swojej antenie Festiwal Polskiego Kina Niezależnego. Jestem już czwartą osobą, która przedstawia swoją opinię o tym filmie w dzień po festiwalowej prezentacji w TVP 2. To świadczy o tym, że dzięki temu festiwalowi do kinomanów mogą dotrzeć twórcy, którzy może mają coś ciekawego do powiedzienia, ale nie mają medium przekazu.

A co do "Siedmiu przystanków...", być może ten film trzeba oglądać po wielokroć. Być może należy dużo gruntowniej niż ja znać Biblię. Motyw 7 grzechów głównych oczywiście poznałem, ale ze znalezieniem biblijnych korzeni postaci mam w większości przypadków problem.

Kilka scen robi wrażenie, ale całą resztę ogląda się z zainteresowaniem, tylko ja przynjamniej mam problem z odszyfrowaniem, co autor miał na myśli.

Power

Jak dla mnie to ten film był strasznie nudny. Intelektualne treści, nawet ubrane w alegoryczną szatę (ach ta nieśmiertelna wędrówka przez życie), wcale takie być nie muszą - a tu klops. Narracja nie przekonuje, nie porusza i nie wiadomo, dokąd zmierza. Biblijny klucz wcale nie otwiera perspektyw, które Autor poprzedniego posta przeczuwa - raczej zresztą trzeba by wziąć pod uwagę tradycję chrześcijańską jako kontekst. Całość umieściłbym między nieudolną imitacją kieślowszczyzny a "Aniosłem w Krakowie" (czy jak mu tam), a to nie najlepszy, moim zdaniem, pomysł na film. Problem gry aktorskiej czy techniki filmowej to już inna sprawa - mnie nie przeszkadzały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones