PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9526}
7,6 16 116
ocen
7,6 10 1 16116
7,6 8
ocen krytyków
Siekierezada
powrót do forum filmu Siekierezada

Ciągle to samo.

użytkownik usunięty

https://pl.wikipedia.org/wiki/Siekierezada_albo_Zima_le%C5%9Bnych_ludzi

Na litość boską, niech ktoś wreszcie poprawi ten opis. Akcja Siekierezady NIE DZIEJE SIĘ W BIESZCZADACH!!!!! To nie Baza Ludzi Umarłych. Widzicie tam jakieś góry, lub chociażby pagórki? Nie? Oczywiście, że nie, bo akcja NIE DZIEJE SIĘ W BIESZCZADACH!!!!! Jak można robić opis filmu, pisząc na pałę, bez przygotowania i sprawdzenia wiarygodnych źródeł. Wstyd, tym bardziej, że jest to film polski, oparty na twórczości polskiego autora. Nie jet trudno znaleźć rzetelne wiadomości, lub przeczytać książkę, w której jest wspomniane gdzie Pradera przyjeżdża.

ocenił(a) film na 9

Poprawili - cztery dni po wpisie :) już na wiki akcja dzieje się na Ziemiach Zachodnich. W książce jest nawet wzmianka "nadleśnictwo Sława", a Peresada opowiada nam coś niecoś o miejscowych-napływowych. Jest też "autobus na Ukrainę" itp. Czyli - Ziemie Wyzyskane.
Chociaż film podobno kręcono w Cisnej, czyli w samym środku Bieszczadów i stąd może przekłamania. Zresztą Cisna doskonale dyskontuje korzyści z Stachury i Siekierezady płynące. A kto poznał wymierających już "Bieszczadników", ten wie, że niemal wszyscy byli na Stachurze chowani... ;)

użytkownik usunięty
jm1964

Bardzo mnie to cieszy. :) Normalnie byłem sfrustrowany. :D
Tak, film kręcono w Cisnej. Zresztą, Stachura kochał Bieszczady, bywał tam często, stąd pewnie odwzajemniona miłość "Bieszczadników".
Dzięki za info, bo pewnie wszedłbym na wątek za jakieś 3-4 miesiące, po ponownym obejrzeniu filmu.
Pozdrawiam. ;)

ocenił(a) film na 10

Stachura tak kochał Bieszczady, że podobno był w nich tylko raz.

użytkownik usunięty
bonczi

:DDD Możliwe. Ja byłem tylko raz w Krakowie, a kocham Wawel, Sukiennice i Planty. A nie jeżdżę tam tylko dlatego, że nie mam czasu i urlopu. Mam pojedyncze dni wolne, a to za mało, żeby zwiedzić gród Kraka. ;)

ocenił(a) film na 10

mówi się "kocham" a myśli się co innego :) pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones