PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112584}
7,4 268 592
oceny
7,4 10 1 268592
7,4 41
ocen krytyków
Sin City Miasto grzechu
powrót do forum filmu Sin City - Miasto grzechu

inny niż wszystkie

ocenił(a) film na 10

Najbardziej artystycznie zrobiony film jaki widziałam. Rewelacyjne zdjęcia. Ten klimat - po prostu niesamowity. Cała fabuła przetacza się słowami bohaterów, co nadało taki swoisty melancholijny przekaz (rozumiem, że to dlatego, że kręcony na podstawie komiksu, ale i tak mi się podoba). wielki plus za obsadę

ocenił(a) film na 9
blue_essa

wspaniałe jest to, że te rewelacyjne zdjęcia to niespotykanie dokładna ekranizacja tak wspaniale narysowanych kadrów komiksu. Rodriguez prawie nic nie dodał od siebie. Polecam to porównanie. http://www.youtube.com/watch?v=mYuF09P4l7g . Ujęcia są tak dokładne przez cały film. Świetnie to zrobili.

ocenił(a) film na 10
crbbb

widziałam porównanie. faktycznie - ujęcia bardzo dokładne. Rzadko zdarza się, by do tego stopnia oddać wizję pierwowzoru. Świetna technika - nie wiem jak się fachowo nazywa - podkreślania jednego, intensywnego koloru, przy skali szarości reszty.

ocenił(a) film na 7
blue_essa

Mi osobiście w filmie tylko "rozmyślania" Hartigana się nie podobały,nie wiem,nie potrafię powiedzieć dlaczego.
Całość ogólnie jest bardzo dobra 7/10 ode mnie :)

ocenił(a) film na 10
blue_essa

noir
"WIELKI SEN" Howarda Hawksa
"PODWÓJNE UBEZPIECZENIE" Billy Wildera
"KEY LARGO" Johna Hustona
"KOBIETA W OKNIE" Fritza Langa
"LAURA" Otto Premingera...
neo-noir
"RUMBLE FISH" Francisa Forda Coppoli
"TAJEMNICE LOS ANGELES" Curtisa Hansona
"CHINATOWN" Romana Polańskiego
"GDZIE LEŻY PRAWDA" Atoma Egoyana
"ŻAR CIAŁA" Lawrence'a Kasdana
"LISTONOSZ ZAWSZE DZWONI 2 RAZY" Boba Rafelsona
"ŚCIEŻKA STRACHU" braci Coen
"PROSTY PLAN" Sama Raimi
"OSTATNIE UWIEDZENIE" Johna Dahla
"KRWAWY ROMEO" Petera Medaka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones