PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34890}

Siostry Magdalenki

The Magdalene Sisters
7,6 18 914
ocen
7,6 10 1 18914
6,2 4
oceny krytyków
Siostry Magdalenki
powrót do forum filmu Siostry Magdalenki

prawda jest duzo, duzo gorsza... Ten film jedynie zasygnalizował
sadystyczne metody pozyskiwania owiec do stada. Owce są hodowane dla
pieniędzy, tak jak nowicjuszki. To burdel i obóz pracy w jednym. Żerują
na nim burdel-mamy w postaci sióstr tfu tfu zakonnych, które wbrew
naturze wyrzekaja się biologicznych zadań, jakie stawia kobietom natura.
To patologia a nie religia. Plwam na księży. Jezus pewnie tnie się
żyletkami, patrząc na ten film.
Pozdrawiam
Iza

dzungo

nie zapominaj o tym ze na podstawie jednego filmu - opowiadającego o skrajnym przypadku nienawiści w zakonie - nie można dochodzić do wniosku, ze jest jeszcze gorzej... to normalne, że filmy robi się o zdarzeniach zaskakujących, szokujących. Należy zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę jest wiele zwykłych zakonów bądź instytucji tego typu, gdzie jest normalnie. Jak powstaje film o szkole ze złymi nauczycielami, to znaczy że każda szkoła taka jest, że jest jeszcze gorzej? nie sądzę
pozdrawiam

johaszka

To nie jest niestety jednostkowy przypadek. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat w Kanadzie, w ośrodkach jezuickich zaginęło, bądź zginęło KILKADZIESIĄT TYSIĘCY indiańskich dzieci, które zostały odebrane rodzicom i przymusowo tam skierowane. Dalej, kwestia OCHRONY pedofilów- duchownych przez Kościół katolicki, która to ochrona została NAKAZANA przez zwierzchników Kościoła. Teraz mamy w Polsce aferę z "siostrą" Bernadettą, która razem z innymi "siostrami" przez kilkadziesiąt lat wykorzystywała, torturowała psychicznie i fizycznie dzieci w ośrodku opiekuńczym w Zabrzu, podobnie historie zdarzyły się w wielu krajach. A to tylko XX i XIX wiek....

skalp_el

Chociazby w Hiszpanii gdzie przez ponad 40 lat (az do lat 90-tych) zakonnice należały do mafii kradnacej i handlujacej dziećmi.

johaszka

Skrajny przypadek? Chcesz zobaczyc skrajny przypadek to poczytaj sobie o tym: http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,16341361,W_swiecie_skradzionych_dzieci __Ksiazka_o_ludziach_.html#BoxLSTxt

dzungo

zgadzam się!!
prawda jest o wiele gorsza!
Cały kościół katolicki jest chory !
To najbardziej chora instytucja na świecie, czego przeciętny katoliczek nie wie i nie chce wiedzieć.

ocenił(a) film na 7
ministerfinansow

Johaszka to nie jest pierwszy i ostatni film o złym Kościele. Choćby Pytanie do Boga, albo Wątpliwość też pokazuje, jaki Kościół jest i jaki może być. Przede wszystkim te filmy nie obrażają wiary, ale instytucję, jaką jest Kościół. Zapewne każdy zakon skrywa jakąś tajemnicę i nigdy my się o tym nie dowiemy dopóki (odpukać) tam nie trafimy. Prawda jest taka, że niektórzy idą na księdza lub zakonnicę z wygody, a potem tworzą coś na wzór obozu i czerpią korzyści z pracy biednych, skrzywdzonych i zagubionych kobiet. Ten film ma swoje potwierdzenie w historii więc dziś na pewno jeszcze gdzieś znajdzie się zgromadzenie, które ma chore reguły i podejście do człowieka.

ministerfinansow

Instytucji kościoła nie nalezy mylić z samą wiarą. Wiele osób w złości na kościół, jako właśnie instytucję, wyżywa się na wierze katolickiej, co jest błędem. Wiara jest czysta i niesie za sobią chlubne przesłania, to ludzie źle ją interpretują i wykrzywiają. Z czasem wszystko może ulec przeinaczeniu i zapuścić korzenie, tak też być może stało się z instytucją kościoła katolickiego. Nie jesteśmy w tym jednyni i wręcz nieźle wypadamy na tla np islamu, którą to religie, wielu traktuje jako powód zabijania innych ludzi. Ci to dopiero źle rozumują. A sam islam jest również religią pokoju i nie propaguje nienawiści. Człowiek zawsze znajdzie wytłumacznie dla swych czynów i każdą rzecz jest w stanie obrócić na wygodną sobie.

ocenił(a) film na 7
Vinc

Zgadzam sie w 100%.Nie mozna mierzyc wszystkich wszystkich jedna miara,tak jak nie mozna mowic ze wszyscy ksieza i siostry sa tacy sami.To tak jak by obwiniac wszystkich niemcow i austryjakow ze Hitler wywolal II wojne swiatowa.Pozatym pamietajmy ze to ludzie czynia zlo a nie wiara katolicka-nie przecze ze kler katolicki nie ma w historii czarnych kart,ale czy to nam daje prawo do obrazania czyjes wiary...

ocenił(a) film na 9
pelasia1982

Powiedz to ofiarom gwałtów,bicia i molestowania,a tak poza tym to wiara katolicka nie ma NIC wspólnego z pierwotnym Chrzescijanstwem,cała jej zorganizowana forma działania ukierunkowana na zdobywanie wpływów i bagactwa przypomina raczej działania SEKTY

martin2000

zgadza się !!
nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem !
a księża nie są żadnymi następcami apostołów !

ocenił(a) film na 7
ministerfinansow

Też się zgadzam. Kościół jest instytucją czy to się komuś podoba czy nie. Jestem osobą wierzącą, ale nie będę broniła kościoła,który na każdym kroku pokazuje swoją fałszywość i zakłamanie. Takie filmy są po to, żeby pokazać jaka jest prawda o niektórych zakonach, bo faktycznie nie wszystkie takie są, ale jest ich mnóstwo. Wyrządzają krzywdę młodym kobietom, molestują psychicznie i fizycznie, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że to odosobnione przypadki. Sięgnijcie do historii, do krucjat i wtedy powiedzcie, że takie filmy to tylko napady na kościół, które nie mają uzasadnienia. Książa i zakonnice to tylko zwykli ludzie, tylko różnią się od nas ubiorem, bo sposobem życia na pewno nie.

ocenił(a) film na 7
Emocja20

Ja nie przecze temu co jest prawda historyczna,jako osoba wierzaca wstydze sie za to co zrobil i robi kler kosciola katolickiego.Jednak zostałam wychowana w wierze katolickiej-to nie znaczy ze slepo wierze w to co mi nakazuje kosciol.Przeciez wiara polega na szukaniu i pytaniu(tak mi powiedzial kiedys ksiadz aby slepo nie wierzyc).Ponadto nie mialam zamiaru nikogo obrazic.Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 7
pelasia1982

Nie obraziłaś nikogo, tylko czytając Twoją wypowiedź odczytałam ją tak, że atakując kościół atakujemy wiarę. Tak nie jest, bo do wiary ja nie mam nic, nic też nie mogę jej zarzucić, ale kościół jednak ma za uszami i to sporo, między innymi wypaczenie przeznaczenia kościoła samego w sobie, sprowadzenia wszystkiego do pieniędzy i wygody księży (nie wszystkich, ale w większości tak jest, niestety). Wiara jest wiarą i jej obrażać nie należy, i tu się z Tobą całkowicie zgadzam.

Emocja20

"Jestem osobą wierzącą, ale nie będę broniła kościoła,który na każdym kroku pokazuje swoją fałszywość i zakłamanie. Takie filmy są po to, żeby pokazać jaka jest prawda o niektórych zakonach, bo faktycznie nie wszystkie takie są, ale jest ich mnóstwo. Wyrządzają krzywdę młodym kobietom, molestują psychicznie i fizycznie, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że to odosobnione przypadki."

nie sa to odosobnione przypadki niestety w KK rowniez w "swietych zakonach zenskich" zdazaja sie przypadki molestowania juz nie bede pisala o praniu mozgow, mlodych dziewczyn, ktore kupuje sie pieknymi haslami sluzby Bogu...a tak naprawde trafiaja do instytucji , w ktorej zostanie pozbawiona wlasnej woli i uzywania rozumu, w ktorej nie mozna jej wypowiedziec wlasnego zdania,ktora z czasem boi sie wystapic , bo ma przed soba wizje "bycia przekleta przez Boga i zdrajczynia" , braku perspektyw patrzac na to "co powie rodzina" lub jak tu zaczynac od poczatku, kiedy mam tylko wyksztalcenie srednie, a w zakonie nauczono ja jedynie pracy w kuchni i myscia dlugich korytarzy...
nie chce opisywac skrajnych przypadkow kiedy mloda nowicjuszka jest wykorzystywana" w imie milosci blizniego" do pracy ponad sily, lub nie daj Bog molestowana przez starsza wspolsiostre, niestety tego sie w zakonach nie widzi, a kazdy problem tego typu "zamiatany jest skrzetnie pod dywan" i nie daj Bog by sie wydostal za mury klasztorne...a kazda opuszczajaca dziewczyna mury jest niemal zlem wcielonym...warto zauwazac, ze problem nie znikl, tkwi nadal w KK , tylko moze czas najwyzszy przestac sie rozgrzeszac dostojnikom i przelozonym KK i posprzatac to co sie zamiotlo pod dywan.

Emocja20

lepiej wierzyć w siebie skoro bóg to wymysł mediów i nie ma żadnych dowodów na istnienie ducha a KK jest po to by krzywdzić kobiety dzieci i zabierać od ciemnego narodu kase ale inteligetni nie wierza w pedofilów w sutannach tylko w siebie:))

pelasia1982

Pewnie nie wszyscy SS-mani byli źli, to pewnie oznacza, że SS to fajna organizacja i ideologia ;)

malgola13

SS było z założenia złą organizacją, a chrześcijaństwo takie nie jest.

Vinc

Takie nie jest powiadasz ... a jakie jest ? Znasz historię chrześcijaństwa ? Różnica jest tylko taka, że jedni przetrwali 12 lat i zostali z grubsza osądzeni (nie licząc tych których kościół przerzucił do Argentyny, Brazylii, etc.), a drudzy od kilkunastu wieków trwają do dzisiaj. Na szczęście dobrze mają się tylko w zacofanych strukturach społecznych. Sic ! A teraz słówko do tych którzy piszą, żeby nie mylić wiary z kościołem. A kto Wam tę WIARĘ zaserwował ? Ile musiało zginąć milionów ludzi, żeby dzisiaj tacy jak Wy, ze świadomością prawidłowej oceny zagadnienia mogli "to" w tak głupi sposób tłumaczyć ? Każda wiara to kościół (czytaj: cwaniacy) którzy ją stworzyli. Polecam filmy: Agora, Szkoła dla łobuzów, Żelazny rycerz, Spotlight, Zjadacz grzechów, Ksiądz i chociażby takie jak Imię róży, Tajemnica Filomeny, czy Dogma. To wszystko kropla w morzu, ale może pomoże ...

musicmans

Źle mnie zrozumiałeś. Ja pisze o założeniach u podstaw. To ludzie je wykrzywili i źle interpretowali przez wieki. 10 przykazań, to wartości uniwersalne i trudno zarzucić temu cokolwiek nieprawidłowego. Osobiście uważam, że każdą religie należałoby zdeinstytucjonalizować i pozostawić jedynie w kręgu własnych potrzeb duchowych człowieka. Ale tak nigdy nie będzie, bo to finanse i miejsca pracy ludzi. Można sobie tak dyskutować w nieskończoność...

Vinc

Dobrze zrozumiałem. Nie znasz historii. Historii nie tylko chrześcijaństwa, a w ogóle religii. Rzymianie wg niej skazali Jezusa na śmierć. Do 72 roku Ci sami pozbyli się całej jego rodziny. A w Polsce ludzie chodzą do tak wspaniałego u podstaw kościoła rzymsko-katolickiego. Już nie będę się pytał, czy orientujesz się ile kilometrów dzieli Rzym od Jerozolimy i co "duchowi" przedstawiciele robili tam 2000 lat temu. Nie będę się pytał dlaczego religia tępiona u podstaw przez rzymian, stała się rzymską. Nie będę się pytał, ponieważ są to pytania retoryczne. Na koniec zostawiłem sobie "Dziesięć przykazań" I znowu niedouczenie. Przykazania o których mówisz zostały spisane 3300 lat temu i wg starego testamentu zostały zaraz zniszczone. Nie mają więc nic wspólnego z religią o której mówisz. Przykazania te pierwotnie stanowiły zbiór podstawowych nakazów moralnych obowiązujących wyznawców judaizmu. Następnie zostały przejęte i zmienione przez chrześcijan,. Tak samo zostały przejęte święta pogańskie, modlitwy innych wyznań i kultur, pieśni, różaniec etc. Te przykazania których kazali Ci się uczyć w domu i na lekcjach religii pochodzą z początku XX wieku. Jeżeli ktoś coś zmieniał i "wykrzywiał" przez wieki istnienia tej instytucji, to nie ludzie, tylko sam kościół. Wiem, to trudne, ale cała prawda jest o wiele, wiele gorsza.

musicmans

Uspokój się :)

ocenił(a) film na 10
Vinc

re: "SS było z założenia złą organizacją, a chrześcijaństwo takie nie jest."
Wg kogo SS było z założenia złą organizacją? Poza tym SS to część (podzbiór) narodowych socjalistów.
Chrześcijaństwo z założenia nie miało być złe - zdecydowanie, ale katolicyzm to powiedzmy podzbiór chrześcijaństwa, a już na pewno nie jego synonim, czego sam dowodzi od IV wieku n. e. kiedy katolicyzm powstał był...

ocenił(a) film na 10
pelasia1982

Czyli wstrząs, którego ktoś doznaje po obejrzeniu np. "Sióstr Magdalenek" i napisanie, że w rzeczywistości jest o wiele gorzej i nie tylko w Irlandii (o czym każdy wie) to jest wg ciebie obraza 'wiary'?

ocenił(a) film na 7
Vinc

Zawsze śmieszy mnie gdy katolicy chcący usprawiedliwić swoich hierarchów, ilekroć wybucha jakaś afera moralna z ich udziałem, powołują się na islam, jaka to złą religia, a my powinniśmy się cieszyć, że żyjemy w katolickim kraju bo mogłoby być znacznie gorzej.
Islam istotnie, nie należy do religii tolerancyjnych, ale w wielu przypadkach zaskakuje pozytywnie na tle np. katolicyzmu.

Po pierwsze zakazuje celibatu, więc nie piętnuje seksu, a nie słyszy się o aferach seksualnych , w które wmieszani byli by Imami. Z prostych przyczyn, mają żony, więc ryzyko skrzywienia psychicznego na wskutek nie zaspakajania własnych popędów jest o wiele niższe.

Po drugie w pewnych przypadkach dopuszczają antykoncepcje. Kiedy kobieta jest chora, bądź ma dwójkę lub trójkę dzieci i chce się zająć ich wychowaniem a nie rodzić kolejne dzieci. Może to niezbyt liberalne powody ale w kościele katolickim nie ma w ogóle o tym dyskusji, Antykoncepcja jest zakazana , bez wyjątków.

Po trzecie w islamie istnieją też tzw. czasowe małżeństwa, to taka przewrotna legalizacja prostytucji.
Jeśli mężczyzna pragnie jakieś kobiety, zamężny bądź nie, umawia się z nią i bierze ślub. Na lata, rok, miesiąc, dzień. Przy imamie ustalana jest suma , którą mężczyzna ma zapłacić kobiecie za bycie jego czasową żoną. Jeśli mężczyzna jest żonaty, to jego prawowita żona może z tego powodu wziąć rozwód, ale większość akceptuje ten stan rzeczy. Przynajmniej nie ma "podwójnego życia", ukrytych kochanek, dzieci, nie sądzicie , że takie postawienie sprawy, choć szokujące, jest bardziej sprawiedliwe? Czy lepiej być zakłamanym katolikiem? W większości krajów zachodnich prostytucja nie jest legalna, co naraża kobiety na egzystowanie w szarej strefie, są one wyrzutkami społeczeństwa, często niewolnicami seksualnymi. Więc jakie podejście jest lepsze? Jak wspomniałem wcześniej czasami islam zaskakuje pozytywnie, lecz tylko czasami, bo pod wieloma względami jest to destruktywna religia, niszcząca w człowieku indywidualizm

Vinc

Z tym się zgodzę.Sama Wiara i kościól nie jest zła tylko źli wykorzystują ja do swych prywatnych celów.A z przykrością śmiem twierdzić ,że gdyby u nas był łatwiejszy i tańszy dostęp do broni jak w innych krajach to pseudo katolicy zabijaliby siebie i innych tak samo często jak robią to wyznawcy islamu a nawet częściej.

ocenił(a) film na 8
Vinc

Skąd Ty się urwałeś człowieku? "Nieźle wypadamy"? Hahaha. Wasza chora religia katolicka przez stulecia masowo mordowała "niewiernych". Islamiści prawdopodobnie nigdy Wam nie dorównają w tym procederze. Garstka aktorów zrobiła teatrzyk 2000 lat temu. Zaintrygowali rzeszę fanów i sekta trwa do dziś. Mam nadzieję, że się to kiedyś skończy. Nie rozumiem jak można być tak ślepym. Nawet Papieża Wam zabili, bo nie podobało mu się epatowanie bogactwem przez biskupów i chciał zrobić porządek z bankami watykańskimi, a Was nadal nic nie rusza.

ministerfinansow

teraz wielu się nie spodobam ale z bólem serca,mając księdza w rodzinie powiem Wam że kościół to nie instytucja lecz mafia,pierwsza jaka powstała i największa.
Oczywiście zdarzają się prawdziwi księża i zakonnice z powołania i wiary ale ze świeczką ich szukać i z biegiem czasu coraz mniej ich jest

ocenił(a) film na 8
romek_krakow

Brat mojej mamy był księdzem. Od dziecka chodziłem do kościoła. Trochę się napatrzyłem z "obu stron ołtarza" i przestałem chodzić, wierzyć...

Sedzia_Dredd

Nie dziwię się,a nie trzeba codziennie latać do Kościoła by być dobrym człowiekiem,bo wystarczy wierzyć w siebie,walczyć do końca i spełniać marzenia oraz nie krzywdzić innych i nie żerować na ludzkiej biedzie jak Rydzyk,PiS i cała ta durna Kaczka:P

ministerfinansow

Mądrzy ludzie nie chodzą do Kościoła by słuchać i patrzeć na pedofilów.Nie sądzisz,że jak wirus pozabija 90% emerytów to w końcu PiS,Rydzyk i Kościół katolicki upadnie,bo nie będzie miał kto ich wspomagać i na nich głosować?:D

dzungo

polecam co prawda w jezyku angielskim "Sex in a cold climate" film , ktory zainspirowal tworcow mozna znalezc na stronie :
http://video.google.com/videoplay?docid=-1732953937770017672

esperanza77

ja natomiast polecam duży reportaż opisujący prawdę co działo się za drzwiami szkół prowadzonych przez zakonników/zakonnice

http://wyborcza.pl/1,75480,7015924,Bierz_cukierek_i_milcz.html

ocenił(a) film na 8
dzungo

nie przepadam za kościołami nie z powodów filmu chociaż tam pokazują prawdę, w wiadomościach i prasie często pojawiają się różne sytuacje opisujące czyny które popełnił ksiąc i zakonnica, nie chce mówić co np: ale to makabra... najbardziej mnie wkurza tylko to że naszego księdza w szkole jak zapytaliśmy o to i podaliśmy przykłady które mówili w telewizji, i co on sadzi o takich ludziach, powiedział że ludzie z kościoła są w pożądku a telewizja koloruje byle jakie zdarzenie, wkurza mnie że taki człowiek ma innych za idiotów.

użytkownik usunięty
dzungo

Czytalem ten artukul i myslalem ze z krzesla spadne. W tym przypadku poparlbym kare smierci jako wyrok. Jak mozna robic cos takiego dziecku tfuu jakiejkolwiek zywej istocie. Brak mi slow. Pomyslec ze takie rzeczy maja miejsce do dzis i kosciol o tym bardzo dobrze wie i kompletnie nic z tym nie robi.

użytkownik usunięty

Rozmawiamy tu o filmie, a nie o pedofilii w kościele! Film nie przystaje do epoki - uwierzyłabym w to gdyby akcja działa się nie w 1961 a w 1931.

użytkownik usunięty

ok. Artykuł przeczytałam do końca. Zwracam honor. Szokujące...

dzungo

Najpierw poczytajcie trochę o sytuacji klasztorów/zakonów, czy też w ogóle Kościoła w XVIII w. (szczególnie we Francji), wtedy zobaczycie prawdziwą jazdę.

ocenił(a) film na 8
dzungo

Jezus na pewno nie tnie się żyletkami patrząc na ten film, bo ma duzo większe zmartwienia niż to, choćby nawrócenie Ciebie i otoczenie Cię miłością.
Ponadto napisz mi proszę gdzie zaobserwowałaś burdel w tym obrazie. Oglądałem film i nic zauważyłem ani dziwek, ani prostytutek.
Co do obozu pracy to w pełni się zgadzam i uważam, że jest to godne potępienia.
Zastanawiam się co Tobą kieruje skoro potrafisz pluć na kościół i zakonnice, czyżby aż tak nienawidzisz ludzi, a w konsekwencji samej siebie?
A na koniec, to zbyt dużo emocji kieruje Twoim osądem, nie jest to obiektywne.

Prosżę napisz mi o co Ci chodzi pisząc o "wyrzekaniu się biologicznych zadań". nie za bardzo rozumiem, biologicznych zadań? To uważasz, że one nie srają i oddychają? To przecież sa biologiczne zadania kobiety, między innymi oczywiście.

ocenił(a) film na 10
dariuszsz

Wtrącę się. W filmie nie było burdelu czy prostytucji jako takiej, lecz został ukazany krótki moment, jak jedna z przetrzymywanych w zakonie kobiet została zmuszona do wykonania fellatio wobec księdza. Zastraszona, zmuszona, podejrzewam, pod groźbą kolejnych cięgów za nieposłuszeństwo. No więc nie ma tu o czym mówić, to jest o k r o p n e.
A co do wspomnianych biologicznych zadań to zapewne koleżanka nie miała na myśli srania czy oddychania, a bez wątpienia rozmnażanie, podtrzymywanie gatunku. W filmie (nie tylko?), według zakonnic spółkowanie i posiadanie dziecka, bez ówczesnego zamążpójścia było najwyższym grzechem... To jest, według mnie, jakaś paranoja, to całe "pranie mózgu" i znęcanie się fizyczne. Przecież, na dobrą sprawę, podobno dostaliśmy od Boga wolną wolę, więc chyba mamy prawo do własnych wyborów, a skoro nasze czyny nie wpływają szkodliwie na innych ludzi to jaki w tym grzech!?

dariuszsz

Dariusz, Twoje zdanie : "Zastanawiam się co Tobą kieruje skoro potrafisz pluć na kościół i zakonnice, czyżby aż tak nienawidzisz ludzi, a w konsekwencji samej siebie? " zamienię na zdanie mędrca : Zastanawiam się co ludźmi kieruje skoro potrafią pluć na Hitlera i ss-manów, czyżby aż tak nienawidzili ludzi, a w konsekwencji samych siebie? ... Co prawda ss-mani mają nieporównywalnie mniej krwi na rękach, ale niech już tak zostanie... Co do reszty Twojej wypowiedzi, to bądź pewien, że ani Jezus, ani Ty, ani nikt inny nikogo nie nawróci. Działanie takie może tylko zabrać człowiekowi swobodę kierowania się własnym rozumem, własnymi potrzebami, oraz wpędzać w poczucie winy. Za to wszystko na dodatek trzeba słono płacić. To o czym piszesz dotyczy ludzi słabych albo głupich.

ocenił(a) film na 8
dzungo

Koleżanko bardzo pieknie napisane
Krata browaru dla Ciebie
Kościół to najbardziej zakłamana instytucja na świecie
W polskim kościele są równi i równiejsi
Ksiądz który wystąpił u Lisa w programie dostał knebel a Rydzu dalej wali smuty na antenie i ma się świetnie

giovanni50

Po raz pierwszy od dnia powstania tego wątku (5lat!) dostałam powiadomienie, że w ogóle toczy się tu jakaś dyskusja! (ocenzurowano mnie?)
Przyznaję, dość emocjonalnie wtedy podeszłam do tematu, ale moje przekonania się nie zmieniły przez ten czas. Nie mam tu na myśli kwestii wiary czy też wyznania, po prostu nie wierzę w kościół ani w ludzi, którzy go reprezentują. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za dyskusję na kulturalnym poziomie, pomimo drażliwości tematu :)

ocenił(a) film na 7
dzungo

Witam,zajrzałam tu po kilku latach i proszę jaka niespodzianka. Dalej tocząca się dyskusja.Pamiętam że,była to moja pierwsza wypowiedź na forum tematycznym filmweb.Co tyczy się filmu...to sądzę że,ukazuje straszny obraz kościoła katolickiego(nie neguje tego,wręcz potępiam),jednak dalej twierdze że,kościół tworzą ludzie i to ludzi należy oceniać.Nikt ani nic nie jest doskonałe nawet wiara,dlatego iż ludzie nigdy nie byli i nie będą doskonali a to oni tworzą kościoły ku czci swojego Boga.Czy kościół katolicki jest zakłamany?możliwe,jednak jest to wina ludzi,którzy go reprezentują.Ideologia może być słuszna,gorzej już z jej interpretacją.Tym akcentem zakończę.Również dziękuje za dyskusje na poziomie i pozdrawiam wszystkich jej uczestników. :)

pelasia1982

Dzięki ! pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
dzungo

W Irlandii znaleziono szczątki 800 dzieci
Kościelni jak zwykle zszokowani pewnie dlatego że wypłyneło to na światło dzienne

http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/irlandia-odnaleziono-blisko -800-szkieletow-malych-dzieci/dj53m

giovanni50

Rydzyk i Kaczka długo nie będą rządzić tym krajem,a jak zabraknie emerytów to nie będzie kto miał ich wspierać finansowo i głosować na złodziei

ocenił(a) film na 10
dzungo

Oglądałem i wciąż jestem wstrząśnięty. Wiedziałem, że tak było i jest - a wciąż mam przed oczami ten DIABELSKI SYSTEM . Nie wiem co napisać. Niech każdy oglądnie i sam oceni film szczerze w swoim wnętrzu. Film jest oparty na faktach i takie sytuacje miały i mają ( ! ) miejsce nie tylko w tym jednym "ośrodku" i nie tylko w Irlandii...

ocenił(a) film na 7
dzungo

to jest cała prawda o kościele katolickim

dzungo

Nie sądzisz,że teraz gdy świat zmaga się z pandemią koronawirusa księża są wściekli,bo nie ma kto im dawać na tacę?Czy nie uważasz,że PiS,Rydzyk i Kościół to jedna wielka mafia,oszuści,hipokryci i bandyci,którzy żerują na biednych i schorowanych emerytach,bo tylko oni wspomagają tych złodziei?

dzungo

a pisiary zrobią wszystko by moherowe berety dalej na nich głosowały i dawały kase na rydzyka:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones