PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9577}

Skaza

Damage
6,7 6 332
oceny
6,7 10 1 6332
5,5 6
ocen krytyków
Skaza
powrót do forum filmu Skaza

Jak ona genialnie sie wczuła! Dlaczego nie otrzymała Oscara?

CityOnilne

A od kiedy to Oskary za najlepszą scenę rozdają? ;-)

ocenił(a) film na 8
ashly

Chodzi mi ogólnie o Oskara za jej role, a Oskara za 8 min Judi Dench zgarnęła, owszem, była genialna w roli królowej, ale Miranda tą sceną sprawiła, że ten film był o wiele lepszy, zresztą Miranda zawsze gra świetnie, jak i Judi.

użytkownik usunięty
CityOnilne

TAK! Ta scena... Byłam w szoku po prostu. Przez cały film jej postać i charakter tej postaci nie dała możliwości pokazania tego co potrafi, ale ta scena kiedy ona wyje... Jest niesamowita. Naprawdę zszokowało mnie to. Świetna.

ocenił(a) film na 6
CityOnilne

Mówiąc szczerze to miałam na tej scenie ciarki. I czułam się jakbym była nieproszonym gościem - bardzo osobista scena. Zagrała NIESAMOWICIE. Zresztą nie pierwszy raz :)

użytkownik usunięty
CityOnilne

Bo nie strzaskala galy komu trzeba wtedy to nie dostala. Teraz juz nie dostanie bo umarla r.i.p :(

Trafnie ujęte, ale czy na pewno ona nie żyje? "Internety" mówią co innego.

użytkownik usunięty
gerald

Klamią. bylismy wycieczką na grobach..

ocenił(a) film na 8

Nie żyje Natasha Richardson,łączy je jedynie nazwisko.

ocenił(a) film na 9
CityOnilne

Bo dostał go ktoś inny...

ocenił(a) film na 9
CityOnilne

Właśnie obejrzałem... Ech, jak dla mnie chyba najsłabsza rola z nominowanych, nawet ta Tomei (Oscar kompletnie niezasłużony, uważam) bardziej mi się koniec końców podobała. Ta jedna scena to jednak zdecydowanie za mało, zresztą aż tak porażająca jak piszecie, w moim odczuciu, nie jest. Ja dałbym tego Oscara Joan Plowright za "Czarowny kwiecień" (z Mirandą Richardson w roli głównej :)). Cieszę się, że ludzie od Złotych Globów się ze mną zgodzili :)

Sqrchybyk

Warto dodać że za "czarowny kwiecień" Miranda również otrzymała Złoty Glob. Ogólnie to był rok gdzie w sezonie nagród startowała z trzema mocnymi rolami a nominację dostała chyba za najsłabszą. Nie mam pojęcia czemu nie nominowali Jej za"Grę pozorów" tylko akurat za "Skazę".

ocenił(a) film na 9
BMovieManiac

Bo za "Grę pozorów" startowała w głównej kategorii może?

Sqrchybyk

W "Grze pozorów" gra ewidentnie role drugoplanową. Pojawią się na początku i pod koniec filmu.

ocenił(a) film na 9
BMovieManiac

Możliwe, dawno widziałem.

ocenił(a) film na 8
CityOnilne

Bo otrzymała go Marisa Tomei.
https://www.youtube.com/watch?v=ej8EpWYFhnw
:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones