Film

Stolen Miracle

2001 1 godz. 30 min.
6,3 64
oceny
6,3 10 64
63
chce zobaczyć
{"id":"36736","linkUrl":"/film/Skradziony+cud-2001-36736","alt":"Skradziony cud"}
Film osnuty na autentycznych wydarzeniach. Małe miasteczko w Ontario. 23 grudnia 1993 r. w miejscowym szpitalu Karen... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.

Film nie jest dostępny online Skradziony cud zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Film osnuty na autentycznych wydarzeniach. Małe miasteczko w Ontario. 23 grudnia 1993 r. w miejscowym szpitalu Karen Lewis rodzi zdrowego synka, któremu daje na imię Paul. Mąż Phil i kilkuletnia córeczka Jennifer cieszą się razem z nią. Szczęście Lewisów trwa jednak krótko. Następnego dnia dziecko zostaje bowiem porwane przez kobietę,Film osnuty na autentycznych wydarzeniach. Małe miasteczko w Ontario. 23 grudnia 1993 r. w miejscowym szpitalu Karen Lewis rodzi zdrowego synka, któremu daje na imię Paul. Mąż Phil i kilkuletnia córeczka Jennifer cieszą się razem z nią. Szczęście Lewisów trwa jednak krótko. Następnego dnia dziecko zostaje bowiem porwane przez kobietę, która - udając ciężarną - zjawiła się w szpitalu. Później w przebraniu pielęgniarki odwiedziła pokój Karen. Parę minut później opuściła szpital, wynosząc owiniętego w kocyk małego Paula. Karen zaczyna się niepokoić, że nie uprzedzono jej wcześniej o czekającym dziecko badaniu krwi. Kiedy zjawia się pielęgniarka, która od początku się nią opiekowała, kobieta dopytuje się o synka ku zakoczeniu personelu. Chwilę później wszystkie wyjścia w szpitalu zostają zablokowane, ale porywaczka jest już na zewnątrz. Wraca z niemowlęciem do domu, gdzie triumfalnie pokazuje je swemu partnerowi, Darrylowi. Mężczyzna domyśla się, że Margaret porwała dziecko. Obawia się, że oboje trafią do więzienia. Chce oddać niemowlę, lecz Margaret stanowczo odmawia. Grozi też Darrylowi, że jeśli ją wyda, zostanie oskarżony o współudział. Zaalarmowana przez dyrekcję szpitala policja rozpoczyna poszukiwania. Blokuje wszystkie drogi wyjazdowe z miasta, rozpytuje przechodniów na ulicach, przeszukuje samochody, a nawet śmietniki. Do prowadzenia śledztwa zostaje wyznaczona młoda pani sierżant, Jane McKinley. Jej mąż, Ron, i dwójka dzieci nie są zbyt zadowoleni, że mama kolejne święta spędzi w pracy. W dodatku Ron podejrzewa żonę o romans z przełożonym, Terrym Douganem, choć ona zapewnia że nic ich nie łączy. Na podstawie zapisu szpitalnych kamer wideo ustala prawdopodobny wygląd porywaczki. Przypuszcza, że widoczna na taśmach kobieta w wieku ok. 40 lat niedawno poroniła i, nie mogąc się pogodzić ze stratą własnego dziecka, zabrała cudze. Postanawia pójść tym tropem. Dociera do lekarza, który opiekował się Margaret w czasie ciąży. Doktor Sloane potwierdza jej przypuszczenia. Wyjawia, że jego pacjentka po poronieniu pogrążyła się w głębokiej depresji. Od dawna zresztą cierpiała na zaburzenia psychiczne. Dla policjantów oznacza to jedno: życie małego Paula jest w wielkim niebezpieczeństwie.

studio
Canadian Television (CTV) / Portfolio Entertainment
data produkcji
2001
tytuł oryg.
Stolen Miracle
inne tytuły
Skradziony cud Polska
Un bébé à tout prix Francja
Więcej...
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Bez rewelacji, ale jak na film tv wypada nieźle. Można polecic.

  • 6/10

   użytkownik usunięty

   Film niezły, aczkolwiek takich (lub podobnych) filmów jest tysiące. Nie przepadam za filmami "TV", gdyż wszystkie z nich to takie "średniaki" czy też "przeciętniaki".