PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31644}

Smakosz

Jeepers Creepers
5,8 39 318
ocen
5,8 10 1 39318
4,5 6
ocen krytyków
Smakosz
powrót do forum filmu Smakosz

Jest to jeden z moich ulubionych horrorów,mimo iż naczytałam się bardzo wiele niepochlebnych recenzji na jego temat:że to niby czar prysł po 40stu min.filmu,że tak się dobrze zapowiadał i został sknocony,że zrobiono z niego krawą jatkę,mimo iż w pierwszych momentach wyglądał na bardzo klimatyczny film..
Cóż,mimo wszystko uważam,że jest on klimatyczny,pomysł bardzo ciekawy,świetnie zagrany przez parę głównych bohaterów.
Niektórym przeszkadza,że "leje się tam krew,a odgryzane kończyny latają w górę"(choć przyznam szczerze,że nie pamiętam,żeby coś takiego miało miejsce)i dlatego klasyfikują ten film jako dość mierny.
Jednak czy np."Teksańska masakra piłą mechaniczną"nie jest bardziej krwawa?a mimo to zaliczana do klasyki horroru..
Rozumiem,że niektórzy czują się zawiedzeni,gdyż na początku film był bardzo tajemniczy,napięcie wzrastało z każdą minutą,dopóki tytułowy Smakosz nie został "ujawniony"w całej swojej okazałości i spodziewali się,że film pójdzie w innym kierunku..choć nie wiem w jakim i ci wszyscy,którzy tak twierdzą też mi się wydaje,że tak naprawdę nie wiedzą,a jednak krytykują.
Cóż,każdy ma prawo do swojego zdania..ja jednak daję ósemeczkę :)

Baby_Black27

Ja też bardzo go lubię choć dawno go oglądałam to chętnie do niego powracam. Jest w tym filmie coś co wciąga i tyle...

ocenił(a) film na 8
lays19_91

To jest nas dwie ;) pozdrawiam Cię gorąco.

Baby_Black27

dołączam się ;) a znacie może coś w podobnych klimatach ?

ocenił(a) film na 7
Baby_Black27

również sie dołączam! bardzo podobał mi sie ten film i pomysł na postać Smakosza! pozdr;];]

ocenił(a) film na 7
mrowka_8

dla mnie ten film to nie do końca horror bo sa w nim elemanty zabawne, głupie i naiwne zresztą sam nie wiem jak to uzasadnić ale daję 7

ocenił(a) film na 8
Baby_Black27

ja bardzo chętnie go obejrzałam i mi się podoba, ma klimat, można się czasami porządnie wystraszyć, a czasami uśmiać... obie części bardzo mi się podobały, daje 8

Baby_Black27

Mi także się batrdzo spodobał i dałam 10 :P
Za pierwszym razem się bałam [ nie wiem sama dlaczego xD]
Podobał mi się moemnt jak oni widzą tego "smakosza" który wrzuca te prześcieradała z plamami krwi do jakiejś rury [czy co to było] i ten chłopak później tam wpada ;D
To było boskie ^^
Podoba mi się też Smakosz 2

ocenił(a) film na 8
Pommella

Te wszystkie ciała zawinięte w prześcieradła i te wiszące na ścianach były przerażające brrr ;)

ocenił(a) film na 7
Baby_Black27

elementy horroru, tajemniczy klimatyczny początek, idealna naiwność i
bohaterstwo amerykańskich nastolatków, słabe efekty specjalne i satyryczne
fragmenty ( i tak chyba miały wyglądać np ta muzyka nie pasująca do niczego
) .... co 23 lata przez 23 dni ... itp itd nie wszystko się wyjaśnia a i
tak za wiele się wyjaśnia by film był bardzo dobry ale że nienudziłem się
przy oglądaniu i główny bohater jest podobny do mnie to 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones