PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740260}

Zieleń szmaragdu

Smaragdgrün
6,8 3 408
ocen
6,8 10 1 3408
Zieleń szmaragdu
powrót do forum filmu Zieleń szmaragdu

Zacna szósteczka

ocenił(a) film na 6

Ekranizacja całej trylogii moim zdaniem plasuje się na taką porządną 6.
Jednocześnie lekkie i urocze, ale z drugiej strony było dużo błędów i wpadek, od których zgrzytały zęby.
Filmy przyjemne do obejrzenia na wieczór, ale zdecydowanie nie jest to nic wyższych lotów.

Aktorzy. Naprawdę nie było najgorzej, powiedziałabym, że w miarę panowała równowaga. Kompletne drewno w postaci Gideona(przedstawić jedną twarz w 3 filmach to już chyba naprawdę jakiś nowy rodzaj sztuki, przyznaję order z ziemniaka), ale reszta dosyć przeciętnie.

Momentami bardzo fajne poczucie humoru, które podniosło moją ocenę. Kilka razy się szczerze uśmiałam. Tańcząca Gwen na stole - mistrzostwo. ;)
Na plus zdecydowanie także muzyka.

Najwyższa pora na błędy.
Jednym z idiotyzmów, który zapadł mi w pamięć była ucieczka głównej bohaterki. Dramatyczna scena walki, a po niej słowa "Gwen musisz się ukryć!". No tak przecież to jasne, że jak ktoś musi się ukryć przed wpływowymi bandziorami z nieograniczonymi środkami na koncie, to rusza w trasę najnowszym, sportowym audi w jebutnym kolorze, którego odgłos silnika słychać w sąsiedniej dzielnicy. :D
Geniusze!

Największa wpadka tego filmu przez, którą obniżyłam ocenę wydarzyła się pod koniec.
Gwendolyn i Gideon uciekają z chronografem, ścigani przez złych bandziorów, którzy dyszą im w kark. Co trzeba zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście, że zatrzymać się i wyznawać dozgonną miłość połączoną z gorącymi pocałunkami pod gwiazdami. Świetna pora i miejsce! To było tak kiczowate i oklepane, że złapałam się za głowę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones