PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527917}
4,3 623
oceny
4,3 10 1 623
Smutna
powrót do forum filmu Smutna

rosati

ocenił(a) film na 4

to chyba była jako anioł śmierci

ocenił(a) film na 7
Reznik

Rosati była w nim dla mnie, może nie aniołem śmierci, lecz apoteozą tego, co złe i nieuchronne. Nie umiesz pływać - utoniesz, nie uważasz na drodze - zginiesz w wypadku samochodowym, nie walczysz o rodzinę - rodzina się rozpada. Ale... może się złu przeciwstawić - patrz rozmowa Baki i Rosati w pokoju. Cały film ma dość przejrzystą wymowę - jeśli nie będziemy walczyć przeciwko złu - zło wygra. Zwracam uwagę na ostanią (?) scenę - w basenie pływa już nie zła brunetka Rosati, lecz dobra blondynka. Zła już nie ma - dziecko jest zdrowe, rodzina jest znowu cała...

Kolog

Otóż to !!! ja również tak odebrałam Ankę.
Na końcu już Maja się uśmiechnęła, podała ojcu dłoń......w aucie uśmiechnięta żona.
Blondynka w basenie, odpływa.......

Kolog

Kolog dość dobra interpretacja, jednak wg mnie nie do końca prawdziwa. Rosati pojawia się już w trakcie kryzysu, nie na jego początku, tak byłoby logiczniej. A co do przesłania filmu to istnieje chyba wiele różnorakich wariantów. Najbardziej prawdopodobne jest to, iż Rosati jest pewnego rodzaju kulminacją nieszczęścia i to od niej zaczyna się poprawa. Głębszej interpretacji nie potrafię wyłuskać.

ocenił(a) film na 5
Reznik

Ona uosabia śmierć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones