PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568481}

Snajper: Kolejne starcie

Sniper: Reloaded
5,8 3 082
oceny
5,8 10 1 3082
Snajper: Kolejne starcie
powrót do forum filmu Snajper: Kolejne starcie

Film to właściwie kilkanaście widowiskowych strzałów, reszta to miazga. No i nie można pominąć klasycznej spowiedzi / przyznania się do winy :]

gogger_pl

Ten strzał to mit. Obejrzyj sobie ten filmik , to się dowiesz dlaczego taki strzał jest niemożliwy.

http://www.youtube.com/watch?v=D1U8YVWyMYY

HlTMAN

Chciałabym zobaczyć ten film przede wszystkim ze względu na Billyiego Zane'a :) oglądałam pierwszą część z Billym i jestem ciekawa tej. Ale pytanie - warto obejrzeć? Warto poświęcić w ogóle czas?

alutka888

Ciężko powiedzieć bo każdy ma inny gust. W twoim profilu widziałem że lubisz filmy o zwierzętach więc jeszcze miałabyś na czym zawiesić oko, bo jest sporo ładnych scen ukazujących afrykańskie zwierzęta i przyrodę, ale jeśli liczysz na dobrą fabułę, grę aktorską czy muzykę to raczej tego tam nie znajdziesz. Moim zdaniem to zwykły filmik klasy B.

HlTMAN

Filmy o zwierzętach? Ja lubię różne filmy, różne gatunki więc myślę, że trochę ich mam na profilu :) No cóż. Może po prostu kiedyś go obejrzę raczej z ciekawości niż z wielkiej chęci. Szukać go specjalnie nie będę ale jak się gdzieś trafi np. w tv to może obejrzę.

HlTMAN

Ten odcinek pogromców mitów był bardzo krytykowany i sie nie dziwę bo do testowania mitu podeszli bardzo niedokładnie.
Luneta! Użyli nowiutkich wielkich lunet produkowanych z wzmacnianego szkła i nowych, wytrzymalszych materiałów. Wietnamscy snajperzy korzystali głównie z sowieckich lunet typu PU i podobnych. Były to nadwyżki pozostałe po 2giej wojnie. O wiele mniejszych prostszych, delikatniejszych i co najważniejsze krótszych mających w sobie mniej szkła do przestrzelenia. Używana przez Hathcocka amunicja 30.06 ma większą energie niż .308 pokazana w teście. Do tego strzelał on z mniejszej odległości.
Do tego ten strzał został oficjalnie udokumentowany.

Dragon_88

Muszę ci przyznać rację. Poszperałem trochę i znalazłem ciekawe linki. Tak jak mówisz, widzowie narobili sporo szumu i pogromcy zdecydowali się powtórzyć testy. Tylko tym razem uwzględnili czynniki, które wymieniłeś i okazało się że faktycznie w tamtych warunkach było to możliwe. Z tym że w dzisiejszych czasach taki strzał jest już niewykonalny.

drugi test pogromców
http://www.youtube.com/watch?v=yCV75G88-cs&NR=1

I jeszcze inny test
http://www.youtube.com/watch?v=9As6AMGifSY&feature=related

Pozdrawiam

HlTMAN

Dlatego nie przepadam za pogromcami bo często są niedokładni.
Snajperzy chętnie używali pocisków przeciwpancernych i takie przebicie było możliwe. Ale masz racje, obecnie przestrzelenie nowej lunety było by mało prawdopodobne, ale no cóż, prawo filmu do tworzenia fikcji.

Dragon_88

wiesz gdyby byli niedokładni toby nie powtórzyli testu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones