PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30367}

Solo

5,4 422
oceny
5,4 10 1 422
Solo
powrót do forum filmu Solo

Solo (1996)

ocenił(a) film na 10

zaje fajny film, oglądałem go 3 razy i za karzdym razem chciało mi sie do niego wracać, efekty specjalne całkiem niezłe jak na 1996 rok.mam nadzieje że zgodzicie się ze mną iż film ten jest poprostu świetny!!!!!!

ocenił(a) film na 9
maja22_84

mam pytanko czytałes moze książke na podstawie której powstał ten film:>??????

użytkownik usunięty
wiliamfox

A istnieje takowa książka jak tak podał byś tytuł ?

ocenił(a) film na 9

http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=31669

wiliamfox

ja wlasnie czytalem pierw ksiazke a pozniej sie dowiedzialem o filmie. Niestety nie mialem przyjemnosci obejzec filmu, gdyz nie moge go nigdzie dostac. Szukalem w sklepach w swoim miescie, na wyprzedazach starych filmow, na allegro(tam znalazlem tylko na vhs)... pozniej postanowilem dorwac Solo pirackim sposobem, znalazlem tylko napisy, a o filmie ani widu ani slychu :P

Pijany_Mistrz

A ja nie mogę znaleźć napisów...

ocenił(a) film na 7
Pijany_Mistrz

W książkach się zakochałam, i właściwie z ciekawości postanowiłam poszukać filmu. Sytuacja wygląda nadal podobnie - VHS łatwo dostępne na allegro i to za grosze. Problem gdy ktoś już nie używa magnetowidu... Jako, że film miałam zamiar obejrzeć raczej z ciekawości nie wiem czy będę dalej starała się go zdobyć.

Jako że wywiązała się tu dyskusja o książce chciałam tylko napisać, że naprawdę polecam ^-^
Książki są dwie, pierwsza [ na której podstawie jest film - ale na prawdę sporo zostało zmienione, można to wywnioskować już z opisów i trailera, czy choćby - plakatu] ma polski tytuł "Solo wojownik" - tytuł oryginału "Weapon". Książka druga ma polski tytuł "Solo niezwyciężony" tytuł oryginału "Solo". Mam jednak wrażenie że powinno się traktować książki i film jako coś osobnego. Z tego co wywnioskowałam (przypominam: bez oglądania filmu) zmieniona jest ok. połowa fabuły (na upartego można by to chyba podciągnąć pod wątek z książki 2 ale bardzo na siłę...) jak i sam Solo. Ta część która wydaje się bazować na książce tez zapewne musi się różnić - wynikać to będzie z tego co zmienili w samym Solo.

użytkownik usunięty
Aikka

Zainteresowałaś mnie tymi książkami. Czyli film luźno opiera się o książkę "Solo Wojownik"?. To ten tytuł jest pierwszą częścią w książkach ?. Pytam bo jestem zainteresowany kupnem i muszę wiedzieć od jakiej pisaniny zacząć. Pozdrawiam Film lata teraz w TV może powtórzą emisję na "Tele5" bo właśnie tam emitowali już z dwa razy niedawno ten film.

ocenił(a) film na 7

Film udało mi się w końcu obejrzeć :) Tak, dość bardzo luźno, zachowane jest kilka faktów ale wokoło tego zbudowali coś zupełnie innego, a im bliżej końca tym bardziej odchodzili od książki.

Pierwsza to "Solo Wojownik" ( http://lubimyczytac.pl/ksiazka/104888/solo-wojownik ) a kolejna "Solo Niezwyciężony" ( http://lubimyczytac.pl/ksiazka/105313/solo-niezwyciezony ). Polecam antykwariaty albo allegro... osobiście na "Solo Wojownik" natknęłam się przypadkiem, przeglądając książki w antykwariacie i zachęcił mnie opis. Książkę pochłonęłam w całości a przy oznaczaniu jako przeczytaną na goodreads zauważyłam, że dodałam złą książkę [szukałam po prostu po "solo"] bo jej sequel i oczywiście również musiałam ją mieć, tym razem znalazłam ją na allegro.

ocenił(a) film na 6
maja22_84

film naprawde niezly jak na kino klasy B... oczywiscie ze wtorny i sztampowy ale fajnie sie to ogladalo... mario wypadl niezle staral sie ale jednak widac ze to przede wszystkim aktor na poziomie produkcji TV.... natomiast prawdziwa perelka to ze w takim filmie mamy brodyego ktory mimo ze to jedna z jego pierwszych rol w ogole wnosi juz tutaj powiew jakosci godny pierwszej ligi filmowej....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones