PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660930}
7,8 2 020
ocen
7,8 10 1 2020
Sound City
powrót do forum filmu Sound City

Ten film mimo iż opowiada o studiu nagrań. To pokazuje też problem jaki ma obecnie muzyka. Czyli digitalizacja. I nie chodzi o to że używanie wszelkich cyfrowych narzędzi do nagrywania jest złe chodzi o to że są one używane w zły sposób. Zresztą wystarczy spojrzeć na Trenta Reznora, mimo iż nie przepadam za muzyką jego kapeli to ten facet bardzo lubi bawić się wszelkimi efektami ale nie robi tego by poprawić czy wręcz naprawić swoje brzmienie tylko po to by je ubarwić, stworzyć coś nowego.
Poza tym kiedyś żeby nagrać dobrą płytę trzeba było umieć naprawdę grać teraz rok rocznie mamy wysyp kapeli tylko dlatego że dany gatunek jest popularny to każda wytwórnia na siłę wydaje kolejne płyty, a gdy że się tak wyrażę, gdy opadnie kurz to na rynku zostaje tylko kilka naprawdę dobrych kapel. Tak było w ostatnich latach z metalcorem czy teraz z djentem.

A kompletnie z innej beczki to muszę przyznać że Grohl bo prawdziwy geniusz. Nigdy nie lubiłem nirvany i grungu natomiast to co ten facet stworzył z queen of the stone age, Them Crooked Vultures czy solowo w Probot to naprawdę niesamowite numery. A jeszcze teraz świetnie sprawdził się jako reżyser. Mam nadzieje że spróbuje on jeszcze swoich sił na stołku reżyserskim, bo ten film naprawdę mu wyszedł.

ocenił(a) film na 10
kecaj1603

Zgadzam się z Tobą w 100 %. Do tego dochodzi nacisk wytwórni, terminy nagrań. Teraz (na szczęście z wyjątkami) nie liczy się natchnienie czy chcęć podzielenia się swoją twórczością tylko szybko zarobek.

Co do Dave'a to możesz zobaczyć jego inne (małe) dzieło które wyreżyserował. Jest to teledysk Soundgarden do utworu By Crooked Steps.
Miłego oglądania :)

http://www.youtube.com/watch?v=oTaVHM6HGuQ

ocenił(a) film na 9
kecaj1603

Tak, bo ludzie źle podchodzą do tematu muzyki, niestety. Zamiast zadać sobie pytanie: "Hej, co ja chcę robić w życiu?" zadają sobie pytanie "Hej, jak mam zdobyć górę szmalu w szybkim tempie? Aaa no tak mamy przecież XXI wiek, komputery, internet i mass media. Okej zróbmy gówno, największe gówna sprzedają się świetnie!" Ta daaam. Potem ktoś taki zaczyna robić kolejne płyty, a ludzie to chłoną jak gąbka :(

Na szczęście jest jednak dużo dobrych artystów i dzięki takim ludziom jak Dave mają szansę na powodzenie :)

ocenił(a) film na 9
kecaj1603

PS To co zrobił z Trentem i Joshem to perełka. Mam nadzieję, że jeszcze coś podziałają i pewnie wyjdzie coś jeszcze grubszego, a odnośnie jego reżyserki, to moim zdcaniem nic z tego, ponieważ ten film to film jakby trochę o jego życiu, więc drugiego takiego nie zrobi, a jeśli się weźmie za filmy to rzeczywiście teledyski albo kolejne opowieści związane z nim i muzą :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones